Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Piszczenie paska wielorowkowego


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w innym dziale na jakiejś zaspie zostawiłem dolną osłonę silnika. Teraz nie zabezpieczony pasek zaczął mi strasznie piszczeć :confused: (sól, piasek i woda zrobiły swoje). Jakie są sposoby na pozbycie sie tego denerwującego objawu?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 06-04-2007, 08:19 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w innym dziale na jakiejś zaspie zostawiłem dolną osłonę silnika. Teraz nie zabezpieczony pasek zaczął mi strasznie piszczeć :confused: (sól, piasek i woda zrobiły swoje). Jakie są sposoby na pozbycie sie tego denerwującego objawu?

kupic nowa osłone ..... :twisted:

p.s sa jescze takie specjalne pasty ktore zawieraja kalafonie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piszczeniem paska to bywa różnie..

zależy z jakiego powodu piszczy, u mnie piszczał przez jakieś 10kkm i się rozerwał co się okazało winny był napinacz, szczęście w nieszczęćiu że walnął mi na wolnych i na miejscu a nie w trasie, tak się zawinął wokół koła na wale że ledwo go wyciągnąłem a powiedziano mi że potrafi się tak zawinąc (jak pęknie na wysokich obrotach) że wyłamię osłonę i wplącze się pod pasek rozrządu i wtedy ........ wolę nawet nie myśleć co by było..

więc nie bagatelizujcie pisku paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz jak pasek już trochę zdązył popiszczeć bo jest przypalony - wymienić na nowy i oczywiście oslonę z powrotem założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ci piszczy tylko na wolnych obrotach tylko na postaoju to zrob tak!! >> polej pasek i kola woda jesli zniknie to na 100% wymian koła pasowego na 100% gwarantuje. zobacz czy masz naciagnięty tez. >> to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ci piszczy tylko na wolnych obrotach tylko na postaoju to zrob tak!! >> polej pasek i kola woda jesli zniknie to na 100% wymian koła pasowego na 100% gwarantuje. zobacz czy masz naciagnięty tez. >> to normalne

Próbowałem polewać różnymi środkami - pomagało ale tylko na góra 5min. No i się doczekałem - zerwał mi się na wysokich obrotach i zrzucił drugi - ten od klimy. Po demontażu okazało się, że piszczał bo napinacz siadł. Koszt: 1044zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasek piszczy a niechce się go nam naciągać (gdy jest słabo naciągnięty) to wystarczy go miodem posmarować i po sprawie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu okazało się, że piszczał bo napinacz siadł. Koszt: 1044zł!

Możesz przedstawić koszta częście ? Bo faktycznie to dość drogo wyszło... Ja mniej więcej tyle samo płaciłem, ale oprócz napinacza (który w AWX jest zdaje się droższy), to jeszcze parę innych rzeczy miałem robionych (zmienione mocowanie napinacza, łożysko na alternatorze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy skomplikowana jest wymiana paska wieloklinowego i tego od klimy tzn czy trzeba rozbierać cały przód jak przy robieniu rozrządu ?????? Ile kosztują w przybliżeniu te dwa paski ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy skomplikowana jest wymiana paska wieloklinowego i tego od klimy tzn czy trzeba rozbierać cały przód jak przy robieniu rozrządu ?????? Ile kosztują w przybliżeniu te dwa paski ???

przy wymianie rozrzadu w B5 trzeba zwalic cała morde na glebe .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie powiedziano mi ,że paski wieloklinowe najlepiej wymienić przy okazji wymiany rozrządu.Tak też zrobiłem,koszt pasków to około 60 pln.U mnie do wymiany był też napinacz paska (668 pln) :evil: i napinacz paska klimatyzacji (156 pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz paska (668 pln)

jakoś drogo, może coś jeszcze było wymieniane...

Wczoraj z Hugo sprawdzaliśmy, kosztuje niecałe 450zł .... (038 145 299 A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu okazało się, że piszczał bo napinacz siadł. Koszt: 1044zł!

Możesz przedstawić koszta częście ? Bo faktycznie to dość drogo wyszło... Ja mniej więcej tyle samo płaciłem, ale oprócz napinacza (który w AWX jest zdaje się droższy), to jeszcze parę innych rzeczy miałem robionych (zmienione mocowanie napinacza, łożysko na alternatorze)

Dodam, że był to autoryzowany seriws Audi w Wawie. Paski: wielorowkowy: 74zł, klinowy: 44zł, napinacz: 337zł, reszta to robocizna (+zdjęcie przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz: 337zł

stary tyle dać za napinacz, firmowy zamiennk połwę tanszy i ani trochę gorszy, narzuty w serwisach są niebotyczne, a wymianę pasków u dobrego speca, lub nawet serwisanta z ASO zrobisz za połowę ceny, bo z reguły po godzinach sobie dorabiają w domu wiem bo ja u takich swoją niunię robię i mam profesjonalnie i taniej wszystko zrobione :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie ceny są ok za części - kupa kasy poszła na robociznę...

Ty wiki masz inny napinacz... Do AWX już kosztuje 450 zł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz: 337zł

stary tyle dać za napinacz, firmowy zamiennk połwę tanszy i ani trochę gorszy, narzuty w serwisach są niebotyczne, a wymianę pasków u dobrego speca, lub nawet serwisanta z ASO zrobisz za połowę ceny, bo z reguły po godzinach sobie dorabiają w domu wiem bo ja u takich swoją niunię robię i mam profesjonalnie i taniej wszystko zrobione :twisted:

Może ktoś zna taki zakład w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz: 337zł

stary tyle dać za napinacz, firmowy zamiennk połwę tanszy i ani trochę gorszy, narzuty w serwisach są niebotyczne, a wymianę pasków u dobrego speca, lub nawet serwisanta z ASO zrobisz za połowę ceny, bo z reguły po godzinach sobie dorabiają w domu wiem bo ja u takich swoją niunię robię i mam profesjonalnie i taniej wszystko zrobione :twisted:

Może ktoś zna taki zakład w Wawie?

Albo w Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...