Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Frond Side napisał:

Aż się prosi o podsufitkę s line, tak sobie myślę :cool1:

nie bo za ciemno będzie :) jasna góra i ciemny dół mi się podoba i tak już zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

nie bo za ciemno będzie :) jasna góra i ciemny dół mi się podoba i tak już zostanie :)

Zawsze możesz ją na jasno przemalować :grin: 

Kontrascik też spoko tylko mi osobiście struktura materiału się nie podoba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... Hmmmm....

Dekory na pewno zdecydowanie lepsze od drewna to ogromny plus. Rns - klasa i kolejny wielki plus. 

Ale... Kurcze muszę zobaczyć ten środek na żywo - bo na zdjęciach mega ciemna deska jest. 

 

PS. Z dużym naciskiem na "na żywo" mając na uwadze obecną sytuację :decayed:

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu mam chwilę na mały update z zakończonych prac i planów na przyszłość :)

Prace zrobione:

- Montaż dekorów Black Piano.

Zamontowałem zestaw dekorów w bardzo ładnym stanie wraz z popielniczką pod 2DIN. Wszystkie mocowania dekorów są w 100% sprawne. Dekor wokoło lewarka zmiany biegów ma jedną głębszą rysę ale jeszcze będę chciał ją wypolerować porządnie, na chwile obecną dekory są przejechane na szybko Maguaiers'em UC. Ze względu że ciężko było dostać dekory pod 2 DIN i automat musiałem kupić dwa zestawy jeden był 2 DIN ale pod manualną skrzynie biegów, a drugi 1 DIN pod automat. Dzięki czemu został cały komplet dekorów pod 1 DIN i manualną skrzynię, który chętnie odsprzedam. Darek @lewiatan1989 specjalnie dla Ciebie fotki dekorów w świetle dziennym, ale oczywiście na żywo kiedyś na pewno zobaczysz :)

IMG_20200310_153500.jpg

IMG_20200310_153517_1.jpg

- Montaż Podgrzewanych foteli

Zarówno fotel kierowcy jak i pasażera wzbogacił się o maty grzewcze produkcji kolegi z forum @black_edition, do tego wpadły oryginalne wiązki foteli przygotowane pod maty grzewcze (do swoich wiązek dołożyłem oryginalną część wiązki odpowiedzialną za grzanie) do tego doszła wiązka pomiędzy klimatronikiem, a złączem pod fotelami z Kufatec'a. Plusem tej wiązki są oryginalnie zarobione piny i jakość, natomiast trzeba było ją lekko przerobić gdyż nie dało by się jej zamontować w oryginalnych torach kablowych. Do pełni szczęścia wpadł klimatronik z obsługą grzanych foteli o indexie AD czyli prawie sam koniec produkcji dla modelu B6.

IMG_20200302_114157.jpg

IMG_20200302_122935.jpg

- Montaż radia RNS-E Led

Od kolegi @biggman już jakiś czas temu kupiłem pięknego rns'a ledowego z Seata Exeo, do tego zrobiłem przejściówkę z ISO (poprzednie radio to Concert2) na Quadlock, wymieniłem oryginalne kable antenowe idące od wzmacniacza antenowego w bagażniku do radia na nowe, dołożyłem gotowy kabel antenowy łączący antenę GPS wraz z radiem (nowy odcinek łączy przewód antenowy od radia z przewodem antenowym który kończył się przy czytniku nawigacji BNS 4.2 w bagażniku), dołożyłem wiązkę do zmieniarki CD (niestety zakupiona zmieniarka nie czyta płyt więc chwilowo jest bez zmieniarki). 
Do radia od kolegi @kamil-vag dołożyłem najnowszą mapę nawigacyjną z 2020 roku. Mapa działa bez problemu i jest świeża, więc naprawdę polecam wszystkim, płyta wypalona zgodnie ze sztuką.

IMG_20200310_151753.jpg

IMG_20200310_151817_1.jpg

IMG_20200310_151855.jpg

IMG_20200310_141849.jpg

- Montaż kamery cofania wraz z blendą i modułem

Kamerę cofania wraz z blendą kupiłem jako zestaw z modelu Q7 od kolegi @siemian, do zestawu dołączony był moduł kamery (prawdopodobnie od kolegi @woszu). Dodatkowo dokupiłem wiązkę od kamery do modułu (jest to wersja pod kamerę z VW, zmieniłem tylko wtyczkę na przewodach zasilających z kamery) z Kufatec'a. Dzięki temu że w samochodzie miałem navi BNS 4.2 znalazłem sygnał RL (jest to sygnał biegu wstecznego, po wbiciu biegu pojawia się +12V), sygnał ten wykorzystałem z powodzeniem do zasilania zarówno modułu kamery jak i samej kamery. Nie mam żadnych zakłuceń, a samo przełączanie obrazu na kamerę jest bardzo szybkie. Sam montaż kamery i blendy był banalnie prosty, jednak nie obyło się bez problemów, a największym z nich okazała się przelotka pomiędzy budą a klapą bagażnika.

IMG_20200303_132648.jpg

IMG_20200303_133704.jpg

IMG_20200303_141557.jpg

- Zamiana anteny zegara radiowego

Z racji rozebranego samochodu postanowiłem zdjać zderzak i uszkodzoną oryginalną antenę zegara 4B0 zamieniłem na czekającą od dawna antenę 8K0. Po zamontowaniu na drugi dzień na zegarach obok godziny po raz pierwszy od kiedy mam samochód pojawiła się "palemka".

IMG_20200308_141659.jpg

IMG_20200306_080541.jpg

- Zmiana oświetlenia drzwi oraz przestrzeni na nogi na ledowe od kolegi @tomnik wraz z oświetleniem "ambiente" przestrzeni na nogi w trakcie jazdy. Podświetlenie to jest koloru czerwonego i świeci wraz z oświetleniem deski rozdzielczej. Do zrobienia zostały małe poprawki i dokupienie kilku modułów led

IMG_20200310_195111.jpg

Dodatkowo wpadł nowy Aku o większej pojemności z racji dołożonego sprzętu

IMG_20200306_094748.jpg

Przy okazji grzebania pod wykładziną podłogi znalazłem takie oto karteczki z procesu produkcyjnego:

IMG_20200310_223818.jpg

 

W najbliższym czasie planuję dołożyć:

- wiązkę pod grzane spryskiwacze przedniej szyby, spryski mgłowe z grzaniem są już na aucie od dawna, wiązka leży przygotowana do montażu

- zmienić oświetlenie (przednie lampy) na coś bardziej efektywnego, tutaj temat jest w trakcie ogarniania wraz z kolegą Kamilem @kamil-vag, jak coś się wykluje konkretnego to damy znać :)

- na swoją kolej czekają też lusterka składane z fotochromem, modułami od kkam'a i blendami pod CLH

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkret robota! Wszystko dokładnie i perfekcyjnie. ? ? Z niecierpliwością czekamy na dalsze działania ?

Też mam dorobione takie ambiente na nogi, po swojemu, i naprawdę fajnie to wygląda w nocy.

Powoli zaczynam Ci zazdrościć tego wyposażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko patrzeć i zazdrościć ? 

Kurczaki... Może i te Black piano nie takie złe :eusathink:

Muszę zobaczyć na żywo ?

Daj znać jak będziesz robił grzane spryski bo u mnie też są grzane tylko instalacji brak to może bym i sobie zrobił. 

Robota sztos i te grzane stołki :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MaTeo85 napisał:

wymieniłem oryginalne kable antenowe idące od wzmacniacza antenowego w bagażniku do radia na nowe,

Sam robiłeś wiązkę czy kupiona? Mi rozwaliła się wtyczka od DIVERSITY i mam zakłócenia w radiu. Na dodatek mam wrażenie, że przejściówką fakra powoduje mi dodatkowe zakłócenia, bo zależy jak nią poruszam, to lepiej łapie.

Mam jeszcze zakłócenia na kamerce, ale nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinL napisał:

Sam robiłeś wiązkę czy kupiona? Mi rozwaliła się wtyczka od DIVERSITY i mam zakłócenia w radiu. Na dodatek mam wrażenie, że przejściówką fakra powoduje mi dodatkowe zakłócenia, bo zależy jak nią poruszam, to lepiej łapie.

Mam jeszcze zakłócenia na kamerce, ale nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Kupiłem gotowe kable antenowe z wtykami fakra po obu stronach, chyba 4 metrowe albo 5cio nie pamiętam i przy samym radiu dołożyłem przejściówkę 2x fakra na podwójne białe gniazdo pasujące do rnse. Ta przejściówkę zrobiłem z 2ch różnych bo nie znalazłem nigdzie takiej. Radio gra bez żadnych zakłóceń. A kamerę cofania mam pociagnietą wiązką z kablem w ekranie od strony kamery z gniazdem fakra jak w oryginale i tylko przy module kamery obok radia przejście na Chinach bo moduł ma takie gniazdo. Wszystko działa ładnie i bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z samego rana zabrałem kolegę Darka @lewiatan1989 na małą przejażdżkę... pojechaliśmy po klapę bagażnika do mojej furmanki.

Niestety po za tym że auto całościowo trzyma się w jednym kawałku to mam pod wycieraczką z tyłu wielki rudy bąbel który za chwile będzie pewnie na wylot. Naprawa tego u lakiernika wydaje się bez sensu wiec poszukiwałem klapy na internetach i w końcu po bardzo długim czasie trafiła się klapa w moim kolorze i do Avanta.

Wiadomo nie jest nowa i ma jakieś drobne mankamenty ale ogólnie jestem z niej zadowolony.

zabrałem się już za demontaż wiązki, blendy, zamka itp. zostało doczyścić klej po znaczkach i zrobić polerkę, później wpadnie do auta.

IMG_20200428_173016.jpg

IMG_20200428_173213.jpg

IMG_20200428_183645.jpg

IMG_20200428_183652.jpg

IMG_20200428_183659.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wersja silnikowa się zgadza ? też szukam do siebie klapy,nie dość że zaczyna troszkę ruda się wprowadzać to jeszcze ją delikatnie obiłem. Kupno kolejnej w dobrym stanie jest tańsze od naprawy własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykład jak się nudzi ludziom podczas epidemii :) tydzień temu zamontował blendę z  kamerą, przeciągnął wiązkę w klapie, a dziś zmienia klapę na inną :P
Ale wiem jak to jest, chęć przetestowania i zrobienia nowego moda jest zbyt duża, najwyżej się rozbierze jeszcze raz :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cysiek18 napisał:

To jest przykład jak się nudzi ludziom podczas epidemii :) tydzień temu zamontował blendę z  kamerą, przeciągnął wiązkę w klapie, a dziś zmienia klapę na inną :P
Ale wiem jak to jest, chęć przetestowania i zrobienia nowego moda jest zbyt duża, najwyżej się rozbierze jeszcze raz :D

To nie tak, po prostu klapa się trafiła w końcu. W moim kolorze do avanta nie jest łatwo coś trafić, na grupach FB ogłaszałem się co jakiś czas chyba z pół roku... No a wiadomo inne mody czekały w kolejce to trzeba było działać jak był czas.

Teraz przełożyć samą wiązkę klapy i blendę to już będzie pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły kolejne zabawki do samochodu... ale po kolei :)

Jak już wcześniej wspominałem ruszyłem wraz z Kamilem @kamil-vag z modzeniem oświetlenia w mojej furmance, po konsultacjach i czasie planowania przyszedł czas na realizację :) Do auta wpadną Bixy zmodzone przez Kamila i trochę przeze mnie :) Kamil przygotowuje lampy i wszystko co do nich trzeba, a ja robię zakupy hehe. Do tego zrobiłem projekt idealnego adaptera pod nową soczewkę...

Lampy będą oparte o soczewkę EvoX-R 2.0 pod żarniki D1S do tego dołożony samopoziom, a w niedalekiej przyszłości zmienię zderzak na wersję pod spryski, o ile spryski to nic pilnego o tyle samopoziom, to wymóg bez którego nie założę żadnej lampy z xenonem.

Ze spraw zakupowych mam już:

- Ori bixy (Kamil wyszukał i kupił co trzeba)
- Nowiutkie przetwornice Valeo
- Nowe żarniki D1S Osram ORGINAL XENARC 4300K od Hammera
- Nowe soczewki EvoX R 2.0
- zestaw czujników z wiązką i sterownikiem do samopoziomowania, zbiornik płynu spryskiwacz z pompką pod xenon - to załatwił Kamil
- Zaprojektowane specjalnie na tą okazję adaptery (Tu trochę mojej roboty :))

Dzisiaj po otrzymaniu przesyłki z adapterami wziąłem się za przymiarki całości do oryginalnej lampy (mam od Kamila środek lampy do testowania) i jestem bardzo zadowolony z efektu. Poniżej kilka fotek z prac

Foty z procesu projektowania adapterów:

IMG_20200416_132029.jpg

IMG_20200416_132149.jpg

IMG_20200416_132157.jpg

Foty z przymiarki gotowego adaptera do soczewki i uchwytu w lampie:

IMG_20200429_132932.jpg

IMG_20200429_133816.jpg

IMG_20200429_134446.jpg

IMG_20200429_135942.jpg

IMG_20200429_140822.jpg

IMG_20200429_141319.jpg

IMG_20200429_141330.jpg

IMG_20200429_141349.jpg

A na koniec gdyby ktoś chciał to schemat pod instalację xenonów w B6

xenon z tekstem.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa konkretna i fachowa współpraca ?

Dzięki panie inżynierze ?

Jak to wsadzisz to sowy będą z drzew spadać ??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kamil-vag napisał:

To się nazywa konkretna i fachowa współpraca ?

Dzięki panie inżynierze ?

Jak to wsadzisz to sowy będą z drzew spadać ??

Haha ja słyszałem o straszeniu wiewiurek :lol1:

Ja to się nie chwaląc uczestniczę jako obserwator w dyskusjach i za każdym razem dławię się śliną :drool3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi robota . :thumbup1:

Na długich bedziesz topił asfalt.  :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa poszła jednak do malowania żeby już była ogarnięta na tip top ?

W między czasie przygotowałem graty na serwis klimatyzacji (coś nie mam do niej szczęścia) mam nadzieję że tym razem wszystko będzie na lata.

Leci praktycznie wszystko nowe, parownik też mam nowy ale nie mam zawzięcia żeby rozbierać całą deskę i go odkopywać. Dlatego zrobi się porządne płukanie dedykowaną chemią. W czwartek jestem umówiony na montaż.

Do tego wpadnie też nowy pasek PK z rolką i napinaczem.

IMG_20200512_103949.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...