Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Mati jak zadowoli Cię bosma to oddam Ci d1s 6000k za frytki bo leżą używane może miesiąc. Ja mam d3s więc są mi zbędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę teraz na wygnaniu w robocie więc w temacie zawieszenia nic nowego się nie dzieje, ale mam chwilę wrzucić kilka fotek z prac przy wahaczach.

Tuleje tylnych wahaczy da się wyciągnąć praktycznie w warunkach domowych bez imadła itp. jednak niezbędne jest mieć chociaż prosty zestaw do wyciągania tulei. Ja kupiłem jakiś chiński z alledrogo cena ok. 400zł i nie do końca jest tak jak by mogło być bo zestaw ma skok średnic co 2 mm i tak np. jest średnica 44 i 46mm a dla naszych wahaczy idealnie było by mieć 45mm. no ale to są szczegóły.

poniżej kilka zdjęć pokazujących jak wyciskałem tuleje. Część z nich się zerwała podczas wyciskania i trzeba było użyć brzeszczota do wycięcia resztek. Na szczęście to aluminum więc idzie łatwo tylko trzeba uważać żeby nie "dokopać" się do materiału wahacza bo to też aluminium.

20190319_175244.jpg

20190319_192638.jpg

20190319_201811.jpg

Po za tym mam wyciśnięte tuleje z belki/sanek. Sam nie miałem takiego dużego ściągacza (tuleja ma 80mm i do tego z jednej strony kołnierz który utrudnia wyciskanie. Oddałem to na warsztat i za 80zł mam spokój. 

Dodatkowo zamówiłem sprężynki helicoil oraz zestaw wiertło i gwintownik i naprawiłem zerwany gwint mocowania łącznika stabilizatora w jednym z wahaczy.

Jak wrócę z pracy to mam nadzieję że znajdzie się trochę czasu żeby zakończyć temat tej zawiechy.

20190321_192350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze przed małym spotem wziąłem się i wymieniłem lampy przednie na te przerobione przez @Gwerty... bi-halogen, pojechałem na SKP ustawić je żeby świeciły jak trzeba.

Wsadziłem żarówki H7 Tungsrama megalight ultra 120 zarówno w mijania jak i drogowe. Generalnie zasugerowałem się opinią @kamil-vag i jestem zadowolony z barwy i tego ile światła dają.

Lampy dają radę ale nie miałem zbytnio warunków do testu.

Ponizej foto ze spotu już z nowymi lampami.

20190418_211332.jpg

20190418_213113.jpg

Kolejna rzecz która udało się ogarnąć to malowanie belki, zwrotnic i wahaczy z tylnego zawieszenia. Odebrałem dzisiaj całość jeszcze ciepłą ?

20190419_192438.jpg

20190419_192639.jpg

20190419_192625.jpg

Niestety to na chwilę obecną koniec prac... bo po świętach ruszam znowu do pracy, tym razem na jakieś 6 tygodni.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tył będzie jak nowy :) Zrobiłbyś jeszcze fotkę odcięcia świateł na ścianie :)

Co do żarówek, Tungsram to dobry kompromis pomiędzy jakością a ceną... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 6 tygodni w pracy zrobiły się bite dwa miesiące, ale wróciłem i mam nadzieję że trochę czasu spędzę w domu i zrobię trochę tematów.

Priorytet to zakończenie tematu zawieszenia i zrobienie klimatyzacji. Części do zawieszenia mam już wszystkie, czekam tylko na śruby mocowania sanek do budy (zamówione w ASO, mają być na jutro) i na dwie tuleje tylnego dużego wahacza bo przy wciskaniu lekko pękły (aluminium pękło bo źle podchodziłem do tematu).

Części do klimatyzacji zamówione u @dzik czekam na wysyłkę, będzie tym razem wszystko nowe, czyli kompresor, skraplacz, parownik, osuszacz i dysza... stare zostaną tylko rurki i czujnik ciśnienia. Panel klimatronika też wymienię na nowy ale to już przy kolejnej okazji.

Z kolejnych tematów to co chwile kurier puka do drzwi :)

Odebrałem już paczkę od @siemian z blendą i kamerką cofania, przesyłkę z Prolumo z LEDami do wnętrza, a w najbliższym czasie przyjdzie duża paczka od @biggman i kolejna od @pawelosinski83.(ps. dzięki panowie że cierpliwie czekaliście  z wysyłką aż wrócę do kraju)

Nie zdradzam na razie co tam zamówiłem ale trochę będzie się działo:dancing:

20190626_103530.jpg

20190626_115929.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo iż, wiem co się będzie działo i tak czekam z niecierpliwością na nowe posty ;)

Zapału i dużo wolnego czasu dla auta życzę hehe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie lecisz z modami.  ?

Masz może nr śrub mocujących sanki do nadwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Konkretnie lecisz z modami.  ?

Masz może nr śrub mocujących sanki do nadwozia?

Ta lecę z modami, gratów nazbierane jak w hurtowni motoryzacyjnej tylko czasu nie ma ładować do auta :)

 

mam numer śrub, oczywiście mowa o tyle: N 909 813 02 - 19,99zł /szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki bardzo. Niedługo rozkręcam i maluję graty od spodu tyłu  więc się przyda. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 10:23, MaTeo85 napisał:

jedna tajemnicza paczka jest już u mnie :)

20190628_094434[1].jpg

20190628_094702[1].jpg

Uuuuu no będzie miał kto wozić zimne piwo na spoty oczywiście bezalkoholowe ??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne postępy przy składaniu zawieszenia

20190701_115724.jpg

20190701_115708.jpg

Zostało jeszcze wcisnąć nowe gumy w ramę i będzie można ładować wszystko do auta

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego dużego elementu nośnego nie pomalowałeś dlaczego ? aluminium czy jak ? ? ? 

Pięknie Ci to wyszło, teraz tylko taki zakład, żeby naprawdę dobrze geometrię ustawili ;)

Jakbym mieszkał bliżej, to bym sobie do Ciebie po to Twoje całe tylne zawieszenie (które masz teraz na aucie) podjechał :P 

 

W takim stanie to aż miło będzie wrzucać to na auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży trapezowy jest z amelinium... tego to nie pomalujesz :) a tak serio to nie ma potrzeby malować amelinium więc zostaje jak jest, za chwile i tak od wody itp. wyglądał by tak samo.

Chcesz to spakuje Ci wszystkie graty, z tyłu i z przodu i wyślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma farby ameliniowej ? 

Super robota Mati kiedy ja u siebie się wezmę wreszcie za tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...