Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie polecacie łańcuchy śniegowe


bartek81

Rekomendowane odpowiedzi

I JA SIE PODEPNE DO PYTANIA,U MNIE NA ALU a w gory by sie przydaly lancuszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lancuchy firmy Simaka. sam mam model Eco plus i okazjonalnie uzywam go w gorach. do jazdy codziennej tez maja wybor np model karving.

http://moto.allegro.pl/search.php?string=Simaka&from_showcat=1&category=18677&country=1&order=p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stare łańcuchy z demobilu z Raichu firmy PEWAG i narzekać nie mogę. Myślalem o zmianie na coś nowszego i oczywiście szukałem PEWAG, ale cena mnie troszkę wystraszyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tekstylne ponoć nie są najgorsze ale one chyba bardziej są dla posiadaczy BMW, bo im się gorzej zakłada he he.

A propos łańcuchów znalazłem dwa modele:

Tańsze THULE bez samo-napinacza (trzeba dociągnąć drugi raz po założeniu):

http://www.sklepthule.pl/acuchy-thule-cb12-ogniwa-rozmiar-p-829.html

Droższe WEISSENFELS z samo-napinaczem:

http://www.sklepthule.pl/acuchy-clackgo-uniqa-grupa-ogniwa-najtasze-najmocniejszych-acuchow-automatycznym-napinaczem-p-1244.html

Zastanawiam się czy kupować droższe ponoć to świetna sprawa tylko zakładamy i o nic się nie martwimy - same się dociągną.

PS. Czy W B6 z oryginalnie obniżonym zawieszeniem S-Line nie będzie problemu założyć łańcuchów bo tam naprawdę mało miejsca jest na włożenie rąk :/ Czy ktoś z kolegów miał przyjemność zakładać łańcuchy na 16 felgi przy S-line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch wam potrzebne aż tak żle ja na szczęscie nie musze ich zakładąć ale kiedyś gdy założyłem łańcuchy i jechałem po drodze publicznej to policja mnie złapałą i dostałem 100 zł mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdzę na tych łańcuchach z link-a THULE cb 12 - dają radę. Idealne, do codziennego katowania. To że nie mają samonapinania nie jest problemem, po prawidłowym założeniu i dobrym dociągnięciu , wszystko gra. Zrobiłem na nich sporo km i na ogniwach nie widać zniszczeń. W autach z małym prześwitem między kołem a błotnikiem powinno się stosować łańcuchy o mniejszych ogniwach. Przy s-line na 16 nie powinno być żadnych problemów z założeniem łańcucha. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

Btw byłem w sklepie i rozmawiałem ze sprzedającym bo był naprawdę dobrze zorientowany w temacie. Rzeczywiście te najtańsze z samonapinaczem firmy Weissenfels są marnej jakości. Te THULE wyglądają na bardzo mocne i skoro mam 2 pozytywne rekomendację to chyba sobie je sprawię ale do kompletu będę musiał zaopatrzyć się w rękawiczki takie do łokci żebym mógł u siebie je montować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej z rękawicami , szczególnie z ich grubością :> Dowcip polega na tym ,że powinny być jak najcieńsze, bo przy zakładaniu łańcucha liczy się manualna sprawność. Zadbaj raczej o to żeby były nie przemakalne, to jest ważne jak walczysz ze śniegiem. Poza tym poćwicz zakładanie łańcuchów gdzieś w suchym miejscu żebyś miał pojęcie co i jak, gdy naprawdę będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zawieszeniu s-line warto wziąć ogniwa łańcucha 8mm warto też wziąć łańcuchy z samo napinaczem naprawdę bardzo ułatwiają życie :decayed: Ja posiadam łańcuchy taurusa z samo napinaczem, cena bardzo dobra i jakość rewelacyjna. Powiem tak jeśli zakładamy łańcuchy nie za często to można kupić z samo napinaczem a jeśli używamy często to thule wydał łańcuchy z błyskawicznym montażem nie trzeba wkładać rąk za koło żeby założyć łańcuch tylko ta cena :kox: . A prawda jest taka że jak się ma dobre oponki to łańcuchów nawet z bagażnika nie będziecie wyciągać :cool1:

Ja zakładałem łańcuchy do b7 zawieszenie s-line mało miejsca ale jak łańcuch ma ogniwa 8mm nie ma najmniejszego problemu z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam odpowiedzi czy zmieszczę zwykły łańcuch do zawieszenia 1BV przy kołach 225/45-18

zastanawiam się również nad wersją tekstylną...

ma ktoś już doświadczenia, bo od ostatniego postu minął rok a o tekstylnych dalej mało wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tekstylnymi głównie pod katem: dla zony łatwe do założenia ale odstraszył mnie tekst na WP

coś w stylu "głównie na letnie opony żeby dojechać do oponiarza w razie nagłego ataku zimy... mała trwałość"

Inne

"tam gdzie nakazane łańcuchy - Alpy, policja nie uznaje je za łańcuchy" - czyli mandacik

Zastanawiam się nad kopnym śniegiem - dominujący problem u mnie rano, żadnych testów, Youtube wszystko na płyciutkim albo lodzie.

Chciałbym opinię kogoś kto to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rok temu jeździć na nartach i kilkukrotnie będąc ze znajomymi np na Słowacji bez łańcuchów śniegowych w szczycie sezonu ani rusz. Oferta jest jak zwykle bardzo szeroka i standardowo problem jakie wybrać. W zimie jeżdżę na stalówkach, opony 205/55/R16, zawieszenie standardowe. Potrzebuję łańcuchów tylko i wyłącznie do wyjazdów w góry, kilka razy w ciągu roku. Chodzi mi o takie z samoregulacją, które szybko się montuje, bez konieczności najeżdżania, podnoszenia auta itp. Zastanawia mnie jakiej grubości ogniwa będą odpowiednie: 8,9,12mm...? Możecie coś polecić? Co sądzicie o tych?:

Łancuchy śniegowe HOLENDERSKIE model 90 CarPoint (2590648111) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE TAURUS GR.90 14,15,16'' (2631695218) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też na słowację jeżdżę i w polskie góry na deskę łańcuchy wożę w bagażniku ale jeszcze ani razu z nich nie skorzystałem porządne opony zimowe i pod każdą górkę podjeżdżam. A co do łańcuchów to mam taurusa przystępna cena i bardzo dobra jakość no i szybkość montażu raz dwa i w drogę. Ogniwa max 8mm większe to do stara hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, różnie może być. 9 razy nie będą ci potrzebne, a za 10-tym będziesz sobie pluł w brodę, że ich nie kupiłeś. Nie szukam żadnych luksusowych za parę stów tylko jakieś zwykłe, takie, żeby w razie pilnej potrzeby mieć. Myślałem najpierw o takich z samoregulacją, ale to już za duży wydatek:kwasny: Znalazłem na allegro jeszcze coś takiego:

Łańcuchy śniegowe 205/55/16 205/65/15 ECO 90 (2644263847) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie ruszam sie zimą w góry bez łańcuchów

mimo posiadania Q, zdarzały sie sytuacje gdzie

bez łańcucha było ciężko, a opony zdrowe

lepiej wydac te parę złotych i mieć spokój

10-12mm ogniwa są najbardziej odpowiednie

mam takie, dwa kpl, na wszyskie koła:

SIMAKA SKIPASS 205/55/R16 ,195/65/R16, 215/45/R17 (2641492470) - motoAllegro

jedyna lipa to brak samonapinacza :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej b5 zakładałem kilka razy łańcuchy mem je z samonapinaczem i powiem tak warto wydać trochę kasy więcej i mieć wygodę niż wkurzać się stawać dociągać itp. Jechaliśmy kilka lat temu w dwa auta na stok śniegu dużo więc trzeba założyć łańcuchy. Ja swoje założyłem raz dwa pyk i jadę dalej kumpel miał jakieś z tesko najazdowe. Widział że ja już pojechałem założyć raz dwa nie dociągnął i w połowie górki dzwonił do mnie żebym wrócił bo zerwał łańcuch i uszkodził błotnik. Więc samonapinacz jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...