Skocz do zawartości
IGNOROWANY

H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Hammerek porpostu tak zazdrościł mi wymiany silnika że podobno przez tydzień myślał co by tu wykręcić w silniku żeby wyglądało naturalnie... A jako że jest ambitny i chciał być jeszcze lepszy to i skrzynie też załatwił... (tak naprawde to przypomniał sobie że ja skrzynie rok temu też już wymieniałem :decayed: ) Widzisz Hammerek mówiłem Ci że wsypanie kilograma cukru do multitronika to dobry pomysł :decayed:

siemianku na Twoje dobre rady zawsze można liczyć :decayed:

---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

no może i nie codzienna... ale co miał zrobić... pohlastać się i walnąc wózkiem o sosenke...? zepsuło się to się wymienia... ot tyle... Zawsze trzeba być przygotowanym na takie rzeczy...

Siemian, nie wiem co bierzesz... ale nie odstawiaj tego :polew::polew::polew:

Już mu tak nie schlebiaj, bo się do Twojego wątku przeniesie :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hammerek porpostu tak zazdrościł mi wymiany silnika że podobno przez tydzień myślał co by tu wykręcić w silniku żeby wyglądało naturalnie... A jako że jest ambitny i chciał być jeszcze lepszy to i skrzynie też załatwił... (tak naprawde to przypomniał sobie że ja skrzynie rok temu też już wymieniałem :decayed: ) Widzisz Hammerek mówiłem Ci że wsypanie kilograma cukru do multitronika to dobry pomysł :decayed:

siemianku na Twoje dobre rady zawsze można liczyć :decayed:

---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

no może i nie codzienna... ale co miał zrobić... pohlastać się i walnąc wózkiem o sosenke...? zepsuło się to się wymienia... ot tyle... Zawsze trzeba być przygotowanym na takie rzeczy...

Siemian, nie wiem co bierzesz... ale nie odstawiaj tego :polew::polew::polew:

Już mu tak nie schlebiaj, bo się do Twojego wątku przeniesie :grin::grin::grin:

w sumie przyda się tam nieco ruchu bo od jakiegoś czasu cisza w nim jest :decayed: Pierwszy post jaki by napisał, to na bank była by wycena nowych hebli do mnie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem słyszałem :wink: kultura pracy tego silnika wydaje sie dużo lepsza i co ważne dużo ciszej chodzi ten silniczek :wink: jeszcze nie dawno hamera było słychać 100 m od chaty :decayed: wczoraj wjechoł na plac i nikt nie wiedział że gościa mamy na placu :wink::naughty: ale najważniejsze że hamer teraz odżył było widać że jest przygnębiony że audiczki nie ma :whistling: a wczoraj banan od ucha do ucha jak za sterami siedział :decayed: niech służy hamerek teraz autko bez przygód :whistling::whistling::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno hamera było słychać 100 m od chaty :decayed: wczoraj wjechoł na plac i nikt nie wiedział że gościa mamy na placu :wink:

...cycu mylisz auta.....to mojego AKN'a było zawsze słychać jak zjeżdżałem z głównej do Ciebie na Spacerową :wink::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno hamera było słychać 100 m od chaty :decayed: wczoraj wjechoł na plac i nikt nie wiedział że gościa mamy na placu :wink:

...cycu mylisz auta.....to mojego AKN'a było zawsze słychać jak zjeżdżałem z głównej do Ciebie na Spacerową :wink::decayed:

Andrzeja trochę ułańska fantazja poniosła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stado szerszeni zawsze i wszędzie słychać ....mnie też czeka wymiana esploatacyjna .................

...:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno hamera było słychać 100 m od chaty :decayed: wczoraj wjechoł na plac i nikt nie wiedział że gościa mamy na placu :wink:

...cycu mylisz auta.....to mojego AKN'a było zawsze słychać jak zjeżdżałem z głównej do Ciebie na Spacerową :wink::decayed:

:decayed: ciebie panie ginekolog słychać jak smerfa odpalasz pod szpitalym :doh::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w temacie... żel mi się zrobiło że siemian wymienił, to postanowiłem nie być gorszy :decayed: a tak poważnie zerwało mi śrubę mocującą napinacz paska rozrządu (podobno to wada fabryczna w tych silnikach), a że remontów mam już dość, zakupiłem nowy silnik.

Wybór jest spory ale padło na silnik DI-D z Mitsubishi Grandis 2008r o kodzie BSY. Nowy silnik ma przebieg 68tysi i chyba jest to prawdziwy przebieg, bo pracuje dużo ciszej, pali lepiej i jest bardziej dynamiczny.

Foty z aukcji

http://img689.imageshack.us/img689/9576/l5oj.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/3801/92l2.jpg

Oczywiście przełożyłem pompę z 1.9TDI, bo ten silnik miał już wałki wyrównoważające. Po wymianie silnika przyszedł czas na jego odpalenie, o dziwo pojawił się problem, tak jakby coś dusiło silnik, dopiero po podniesieniu auta i ustawieniu lewarka zmiany biegów w pozycji N udało się odpalić auto ale kręciły się koła... Po rozmowie z Bart-S'em doszliśmy do wniosku że trzeba zrzucić skrzynię.

Po jej otwarciu i oględzinach okazało się że skrzynia jest uszkodzona i remont jest nie opłacalny. To szukamy skrzynię... trochę tego jest i nie wiadomo na co się trafi, ale udało się.

http://img28.imageshack.us/img28/4995/8ln4.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/5291/00fb.jpg

Skrzynia pochodzi z Audi A6 07r. 2.7TDI, podobno ma tylko 71tysi przebiegu. Oczywiście przed montażem została otwarta żeby sprawdzić jej faktyczny stan i wymienić podstawowe uszczelniacze, filtr oleju i ustawić sprzęgło. Skrzynia jest w bdb stanie, nic jej nie dolega. Na dodatek posiada już łańcuch nowego typu i wałek z zębatką posiadającą zabezpieczenie przed ukręceniem przez wysoki moment obrotowy. Krótko mówiąc skrzynia jest mocniejsza. Pierwsze co zauważyłem, to szybsza reakcja na gaz, brak wibracji na światłach przy wciśniętym pedale hamulca i prawie w ogóle nie czuć zmian ciśnienia w skrzyni jak zmieniam położenie lewarka np z R na D.

Dzięki za profi montaż dla Piotrka, djim'a, Pawła od skrzyń i Bartka za cenne rady :wink:

A na mnie żona sie wydziera jak chcę wymienić żarówki w halogenach :facepalm::grin::grin:

Najważniejsze że autko wróciło do formy i to wydaję mi się lepszej formy :naughty:

PS. Trzeba będzie na żywo sprawdzić czy rzeczywiście tak to cicho chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak się sprawują ledy na d*pie? Zarzuć jakimś zdjęciem jak to pali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak się sprawują ledy na d*pie? Zarzuć jakimś zdjęciem jak to pali :wink:

Które ledy? Z tablicy rej. czy ledy z A6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak się sprawują ledy na d*pie? Zarzuć jakimś zdjęciem jak to pali :wink:

oj Panowie ale takie rzeczy to na PW... nie każdy ma ochote widzieć tyłek hammera obwiązany paskami ledowymi jak choinka... :facepalm:

rozumiem że to w ramach bądzmy bardziej widoczni na drodze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o lampach z tyłu. Czy już nie masz? :decayed:

Siemian :polew:

Mam cały czas, świecą jak w A6 :wink:

sam31601280x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...