Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Dyplomatyczna, zaprawde dyplomatyczna wypowiedź - tylko dlaczego w związku z tą wypowiedzią nie sprawdza się to w praktyce - mam wszystkie rzeglądy, pełną historie serwisową w audi, komplet dokumentów - i mi powiedzieli, że nic z tym się nie da zrobić, cytuję "a auto przecież jest sprawne"

:cool1:

Więc Panowie najlepsze co można zrobić - to poczta pantoflowa, przy każdym zjeździe proponuję wybrać się pod dosłownie każdy salon audi i ostrzec innych potencjalnych klientów o stosowanej polityce firmy. Całkiem być może, że ci ludzie są lub staną się ofiarami pazernego giganta. Myślę iż postaramy się przekonać tych ludzi co do zaistniałego zdarzenia. Najlepiej w formie jakiś profesjonalnie wykonanych broszurek, bądź ulotek. Media same się zjawią, a klijenci dobrze zastanowią nad dokonywanymi wyborami. Jeśli coś jest złe - to takie ma pozostać - i nie wmawiajmy nikomu, że jest inaczej.

Najlepiej zebrać ludzi, którzy również są niezadowoleni z przebiegu serwisowania, mowa tu o naciąganych kosztach, nietrafnych diagnozach, odwlekaniu sprawy itd. itp.:

P.S. Arkadius :hi: - to nie mój wątek - tylko się wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam o tym swoje zdanie : jakby zrobili to lepiej (a na pewno mogli i nie wierze ze nie przewidzieli ze takie rozwiazanie moze byc niewystarczające) to by mieli mniejszy obrót w czesciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ciekawostka - chcecie mieć problem to sprawcie sobie A4 B8 :polew: :polew: :polew:

W silnikach 2.0 CR istnieje sobie nadal świetny zabierak o nr katalogowym 03G 115 281 A/D. Więc czekamy ok 120 kkm i obserwujemy jak pierwsze będą zdychać zatarte :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może skrzyknąć się tak i podjechać pod szanowne salony AUDI tak w paredziesiąt autek poblokować drogi dojazdowe,wykonać takie naloty na kilka salonów w dużych miastach , najlepiej w soboty żeby zebrać więcej ludzi.Pojawi się pewnie policja i Media bo to będzie protest, a protestować przecież nam wolno.Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro jak pisalem pare postow wcześniej nie liczylem na konkretna lecz własnie taka odpowiedz-dyplomatyczna- zawsze moze się znależć powod żeby garnitury wyszly na swoje-ale widzę że koledzy dorastają do nowych działan- i nikt nie pisze o robieniu paniki?! Z drugiej strony pomyśleć nalezy co się stanie gdy dowiedzą się wszyscy - ceny "naszych felernych autek mogą spaść na pysk" Mnie już z tego modelu WYLECZONO. Za jakis czas pomyśle o audiczce ponownie. Co nie zmienia faktu że sentyment pozostał.........

Ps. Wykazałem sie inwencją i w serwisie Audi ( Szczecin) przy okazji sprawdzania nr VIN innego auta pytałem o nasz opisany problem. Pan serwisant twierdzi że w jego dlugoletniej karierze miał jeden taki przypadek i nie należy robić z tego HALO- :shocked:

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przypadek i nie należy robić z tego HALO-

A co Ci miał powiedzieć? Każdy dba o pracę.

Życzę dalszego dobrego samozadowolenia i bezawaryjności (oby)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to podejście do klienta jest żenujące :thumbdown:, a AUDI umywa ręce. Posiadanie B7 BLB z dnia na dzień umacnia mnie w przekonaniu, że nadszedł czas na zmianę marki :kox:.

P.S. Arkadius :hi: - to nie mój wątek - tylko się wypowiadam

Chodziło mi o Twój wątek myślowy :cool1:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się w temat wcinam choć problem mnie nie dotyczy. Chciałem zapytać opisywane problemy z napędem wałków wyrównoważających oraz zabierakiem pompy oleju są domeną tylko silników BLB czy jest może kilka motorów, które przynajmniej jedna z tych dolegliwości może dotyczyć? Ot taka przydatna infomacja na przyszłość czego się wystrzegać. Druga rzecz to to, że najwyraźniej zgodnie z "zasadami" nie da się sprawy załatwić a więc trzeba próbować inaczej. Chciałem zasugerować kolegom aby spróbować zainteresować problemem stację TVN Turbo a konkretnie redakcję audycji "Turbo kamera". Na jej łamach niejednokrotnie już pokazywane były przewałki serwisów itd itp. NAwet w studniu często i gęsto przedstawiciele danej marki musieli się gęsto tłumaczyć. Myślę, że przynajmniej częśc kolegów zna tę audycję. Myślałem, że może sam coś w tym kierunku zdziałam ale gdyby ktokolwiek zapytał mnie o szczegóły sprawy to i tak musiałbym przekierować go do któregoś z kolegów bezpośrednio dotkniętych problemem, wiecie o co chodzi. Uważam, że od tego można by zacząć, jeśli TVN podłapałby temat to byłoby coś i potem już z oprawą medialną możnaby grupowo przyatakować serwisy. Takie spontaniczne akcje bez koordynacji i bez zrobienia wstępnie szumu medialnego mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu a nawet mogłyby ściągnąć kłopoty na pewne osoby. Jeszcze raz sory za wejście w nieswój temat ale troche śledzę wątek bo jak do tej pory zachwycony B6 myślałem, że kiedyś może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moja rada - może trzeba mówć jak jest komu się da, że audi już nie jest dobrą firmą, może przyszedł czas na KIA albo tego typu wynalazki albo przyzwyczimy się, że nasze cztery kółka są coraz bardziej bezczelne i pazerne. Bo jak tu nie mówić o bezczelności i pazerności skoro w okresie gwarancyjnym przemilczano ową usterkę, a po gwarancj czytaj od punktu 1. do 4.

Jak chcesz to sobie jeździ KIA ale ja ze względu że silnik 2.0TDI niejest za bardzo udany i ma swoje wady które odbijają się na kieszeni użytkowników to nie znaczy że całkowicie zrezygnuję z tej marki gdyż uważam że Audi robi piękne samochody które się prezentują na ulicy, wykończenie wnętrza też mają gustowne itd. Więc po prostu kupię znów Audi ale najprawdopodobniej nie z tym silnikiem. Co do serwisu to się nie wypowiem bo jeszcze nigdy nie miałem nowego i krajowego samochodu więc z ASO niekorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już z tego modelu WYLECZONO

więc podpowiedz nam wszystkim co należy teraz kupować?[br]Dopisany: 07 Luty 2009, 00:09_________________________________________________

Przepraszam, że się w temat wcinam choć problem mnie nie dotyczy. Chciałem zapytać opisywane problemy z napędem wałków wyrównoważających oraz zabierakiem pompy oleju są domeną tylko silników BLB czy jest może kilka motorów, które przynajmniej jedna z tych dolegliwości może dotyczyć? Ot taka przydatna infomacja na przyszłość czego się wystrzegać. Druga rzecz to to, że najwyraźniej zgodnie z "zasadami" nie da się sprawy załatwić a więc trzeba próbować inaczej. Chciałem zasugerować kolegom aby spróbować zainteresować problemem stację TVN Turbo a konkretnie redakcję audycji "Turbo kamera". Na jej łamach niejednokrotnie już pokazywane były przewałki serwisów itd itp. NAwet w studniu często i gęsto przedstawiciele danej marki musieli się gęsto tłumaczyć. Myślę, że przynajmniej częśc kolegów zna tę audycję. Myślałem, że może sam coś w tym kierunku zdziałam ale gdyby ktokolwiek zapytał mnie o szczegóły sprawy to i tak musiałbym przekierować go do któregoś z kolegów bezpośrednio dotkniętych problemem, wiecie o co chodzi. Uważam, że od tego można by zacząć, jeśli TVN podłapałby temat to byłoby coś i potem już z oprawą medialną możnaby grupowo przyatakować serwisy. Takie spontaniczne akcje bez koordynacji i bez zrobienia wstępnie szumu medialnego mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu a nawet mogłyby ściągnąć kłopoty na pewne osoby. Jeszcze raz sory za wejście w nieswój temat ale troche śledzę wątek bo jak do tej pory zachwycony B6 myślałem, że kiedyś może...

wszystko jest tu napisane, wystarczy poszukać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już z tego modelu WYLECZONO

więc podpowiedz nam wszystkim co należy teraz kupować?

Kolego TK nie mozna decydować za innych i narzucac im wyboru każdy musi podejmowac sam decyzje -te czasy juz mineły i mimo że ten temat tyczy sie czegoś innego niz wybor auta może wielu pomoc i uswiadomic im ile problemow moze go spotkać - a chyba o to w tym wszystkim chodzi????

Proponuje też czytac wszystkie spoty(między wierszami też) aby odpowiadać na czyjeś!?

PS. a tak między nami dalej uważam ze Audi ma swoj niezaprzeczalny urok i styl , ktorego innym brykom brakuje.

Pozdrawiam Wszyskich którzy chca coś zmienić! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to powiedziec, zebym nie mowil "a nie mowilem ... "

smieszne jest to ze Ci debile w audi doskonale wiedza w czym rzecz ale beda w oczy mowic ze czarne jest biale bo w fabryce tak powiedzieli.

tak naprawde nie odpowiedzieli wcale na pismo, bo o ile pamietam pismo nie prosilo o potwierdzenie istnienia wady. ta wada jest znana i ewidentna chocby sam papiez powiedzial ze jest inaczej. pytanie bylo co audi ma zamaiar z tym zrobic. nie odwazyli sie napisac ze nic, cos tam pogadali bez ladu i skladu, taka odpowiedz mogla napiosac osoba ktora nawet nie wczytala sie we wszystkie wazne dane zebrane w Waszym liscie...

to pokazuje jak bardzo audi nie szanuje klientow, zamiast rzeczowej odpowiedzi w stylu... zabierak nr. ...... ulegl uszkodzeniu jedynie tyla a tyle razy i naszym zdaniem to za malo aby mowic o wadzie, albo ze konstruktorzy przeiwdzieli wyceiranie sie walka i awarie wynikaja ze zelgo uzytkowania itp itd... ja bym tak odpisal gdybym chcial komus cos udowodnic, udowodnic ze sie myli.

ale oni po prostu olali sprawe , pokazali wszystkim ze nie wazne czy auto jest bezawaryjne i czy ma wady, wazne ze zarzad twierdzi ze jest super. wiec musi byc super i musimy sie cieszyc ze laskawie pozwalaja nam jezdzic swoimi idealnym samochodami.

:decayed:

tak ogolnikowa odpowiedz na tak precyzyjnie postawione pytanie jest po prostu przejawem spychologii i olewactwa. napisalbym im cos w rewanzu na Waszym miejscu..

a akcje w stylu postawienia pod kazdym salonem audi z BLB i napisem - moge sie zatrzec w kazdej chwili jest naprawde super , tylko tak realnie kto poswieci swoj czas i auto zeby robic takie akcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Kulczyk Tradex jest bezpośrednim importerem i przedstawicielem marki Audi w Polsce. Zresztą nie tylko Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - Audi AG nie ma wiedzy o takowej usterce - to bardzo o nich źle świadczy, myślę, że warto wysłać do niemiec to co odpisał generalny przedstawiciel na Polske czyli Kulczk Tradex. Jednym słowem -w ich oczach to wygląda jak jakaś zmowa szalonych klientów. Którzy wpadli na dziwny pomysł i bawienie się w jakieś wymyślanie. To źle świadczy o ich generalnym stosunku do klientów, wogóle nie rozmawiają ze swoimi klientami? jak się zepsuje auto to wogóle nie chcą słuchać, ani wyciągać wniosków - taki beton? I wszelkie normy jakości poprostu nie istnieją! Jaka to jakość skoro naprawia się zupełnie coś innego niż to co powinno być naprawione. Czyli system wykrywania usterek totalnie zawodzi - czy my wogóle jesteśmy bezpieczni na drodze w tych autach ? Jak będę jechał 130 km/h i zatrze mi się silnik - przestanie działać wspomaganie kierownicy, hamulców czyli, że co? Czyli, że ktoś tu łga - tylko kto, zupełnie przypadkowi ludzie...? No to może zklecimy im riposte z załączeniem do Audi AG jako już nie zgłoszenie problemu, tylko jako skargę - reklamację no nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zatrze Ci się silnik bo jest coś takiego jak kontrolka ciśnienia oleju. Zjedziesz wtedy na bok, zgasisz auto i poczekasz na assistance. Usterka jak każda inna. Nie wiem czemu tak panikujecie na temat tego silnika. Wiadomo są auta bardziej lub mniej awaryjne. Wiadomo że naprawa jest rzeczą przykrą i drogą, ale ciekaw jestem ilu z nas się to przytrafi. Bo tak jak już kiedyś pisałem jak narazie to wszyscy się tego boją, ale mało kto miał z tym kłopot...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jak już kiedyś pisałem jak naradzie to wszyscy się tego boją, ale mało kto miał z tym kłopot...

ale jak juz ktoś ma to raczej grube :no: ja tam nikomu nie życzę takich przejść jak ja mam i mimo ze na razie kosztowo mnie to jeszcze dość niewiele to nerwow zjadło wystarczająco a problem dalej nie rozwiązany......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedziesz wtedy na bok, zgasisz auto i poczekasz na assistance. Usterka jak każda inna. Nie wiem czemu tak panikujecie na temat tego silnika. Wiadomo są auta bardziej lub mniej awaryjne. Wiadomo że naprawa jest rzeczą przykrą i drogą, ale ciekaw jestem ilu z nas się to przytrafi. Bo tak jak już kiedyś pisałem jak narazie to wszyscy się tego boją, ale mało kto miał z tym kłopot...

To sie nazywa pozytywne myslenie :evil:

Nie wiem jak inni, ale ja chcialbym miec bezawaryjne auto i przed kazda trasa nie zastanawiac sie, czy gdzies mi nie stanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...