Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozmiar opon ?


kezsotrab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie o właściwy rozmiar kół do mojego Audi (A4 Avant Quattro B7 2,0 TDI 170KM). Kupiłem go na oryginalnych felgach aluminiowych 16" i zimowych oponach 205/55/16. Babka, od której kupiłem samochód mówiła, że ma też letnie opony na felgach 17" ale krzyknęła za nie 1000E więc ją olałem. Czy to jest właściwy rozmiar do tego samochodu? Widziałem takie samo audi na oponach o szerokości 225. Jakie ciśnienie powinno być w tych oponach przy trzech osobach i pięciu z pełnym załadunkiem? Niestety naklejka na klapce baku jest zdarta... Będę wdzięczny za pomoc.

do B7 idealna szerokosc to 235/45, a cisnienie to 2.6-2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc z tej okazji wczoraj zakupiłem ori felgi 7,5Jx17" et 45.

mam kilka pytań do was:

Czy zmieszcze te felgi przy zawiasie 1BE?

Na 2 felgach mam w dobrym stanie opony o rozmiarze 235/45/17, czy mogę je założyć ?

Czy na 2 pozostale mogę kupić węższe opony (225/45)?

Czy poprostu muszę kupić 4 opony w rozmiarze 225/45/17 a tych dwóch się pozbyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli B8: jakie macie rozmiary zimówek i jak się Wam sprawują? Ja nie kombinowałem i zakupiłem najmniejsze z wlepki na drzwiach czyli 225/55R16, chociaż spotkałem się też z rozmiarem 205/60R16. Oczywiście można też wrzucić większe felgi ale chodzi mi głownie o szerokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Audi A4 Avant 1.9 TDI B6 kupiony na oryginalnych felgach Audi. Miał 2 pary różnych opon. Z przodu jakieś letnie Kumho 215/45/R17, a z tyłu jakieś zimówki bliżej nieznanej/niezapamiętanej przeze mnie firmy w tym samym rozmiarze. Domyślam się, że lepiej by było zamienić je miejscami (letnie na tył, a zimówki na przód) póki co, ale z racji, że jedna Kumho 2 dni temu poszła się paść zastanawiam się, czy nie lepiej zmienić rozmiaru na 225/45/R17 bo są sporo tańsze, a oprócz tego gdzieś wyczytałem, że do mojej Audicy przeznaczone są właśnie opony 225/45/R17. Czy to prawda? Te 225 poszłyby póki co na tył, a 215 do przodu. Czy nie będę miał żadnych problemów z hamowaniem? Czy w ogóle te 225 będą pasować? Sorry za takie chyba dość prozaiczne pytania, ale jestem kompletnym laikiem jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam felgi avus2 et 35 sprężyny -35 jakie opony będą dobre zeby nie tarło i ładnie wyglądało a4 b5

---------- Post dopisany at 14:04 ---------- Poprzedni post napisany at 13:49 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Audi A4 Avant 1.9 TDI B6 kupiony na oryginalnych felgach Audi. Miał 2 pary różnych opon. Z przodu jakieś letnie Kumho 215/45/R17, a z tyłu jakieś zimówki bliżej nieznanej/niezapamiętanej przeze mnie firmy w tym samym rozmiarze. Domyślam się, że lepiej by było zamienić je miejscami (letnie na tył, a zimówki na przód) póki co, ale z racji, że jedna Kumho 2 dni temu poszła się paść zastanawiam się, czy nie lepiej zmienić rozmiaru na 225/45/R17 bo są sporo tańsze, a oprócz tego gdzieś wyczytałem, że do mojej Audicy przeznaczone są właśnie opony 225/45/R17. Czy to prawda? Te 225 poszłyby póki co na tył, a 215 do przodu. Czy nie będę miał żadnych problemów z hamowaniem? Czy w ogóle te 225 będą pasować? Sorry za takie chyba dość prozaiczne pytania, ale jestem kompletnym laikiem jeśli o to chodzi.

Ja mam 18" 235/40 z tylu, do tego 2 cm dystans i 215/40 z przodu i wszystko pasuje super :wink: co prawda chce zmienic na wezsze z naciagiem na fele, ale to juz trzeba wtedy uwazac na ranty.

Co do hamowania, to o jakie problemy Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bede zaklaa nowego tematu wiec moze tu zapytam

Obecnie mam zimowki 205 55 16 ale ze jedna nie domaga kupilem dwie sztuki ale zajeb... sie mulem i zamiast 205 wzialem 215 5 16 bedzie jakis problem w czasie jazdy kiedy na przodzie zostana wezsze 205 naped quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bede zaklaa nowego tematu wiec moze tu zapytam

Obecnie mam zimowki 205 55 16 ale ze jedna nie domaga kupilem dwie sztuki ale zajeb... sie mulem i zamiast 205 wzialem 215 5 16 bedzie jakis problem w czasie jazdy kiedy na przodzie zostana wezsze 205 naped quattro?

nie tylko węższe tylko profil wyjdzie na szerszej oponie wyższy, Przy oponie 205/55/16 profil ma wysokosc 55% z 205mm a przy oponie 215/55/16 55% z 215, co daje rożnicę 1,7%, quattro może mieć różnicę do 3% więc decyzje podejmij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie o właściwy rozmiar kół do mojego Audi (A4 Avant Quattro B7 2,0 TDI 170KM). Kupiłem go na oryginalnych felgach aluminiowych 16" i zimowych oponach 205/55/16. Babka, od której kupiłem samochód mówiła, że ma też letnie opony na felgach 17" ale krzyknęła za nie 1000E więc ją olałem. Czy to jest właściwy rozmiar do tego samochodu? Widziałem takie samo audi na oponach o szerokości 225. Jakie ciśnienie powinno być w tych oponach przy trzech osobach i pięciu z pełnym załadunkiem? Niestety naklejka na klapce baku jest zdarta... Będę wdzięczny za pomoc.

w TDIku naklejki szukaj na słupku przy drzwiach od kierowcy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zabrać z mojego auta fajne zimówki z felgami a wrzucić na szybko stalówki z byle jakimi oponami bo chyba bedzie szkoda całkowita z mojego auta bo mi w piątek gość wymusił i szkoda by było takich kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bedziesz szkoda całkowita.

Ja będę szkoda ???

Pisz po ludzku i po Polsku a nie po Ukraińsku.

Ja nie rozumieć co ty mieć na myśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

mam ori kola u siebie letnie z oponami 235/45r17, takie tez mam opony wbite w niemieckim brief. Wszystko bylo z nimi jak najbardziej okey. Z tym że musze teraz wymienić gumy i w necie w większości pisze sie o oponach 225/45r17. nie bardzo wiem jakie kupić to co mam czy to sugeruja portale i użytkownicy? czy powstanie jakies przekłamanie? czy moze na obecnych kołach mi przekłamywał....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z tych co nie czyta tylko zadaje pytania.

Najlepszym zamiennikiem 235/45 jest 215/50 (chodzi tu o B6)

Resztę popatrz w kalkulatorach opon.

Wpisując rozmiary zobaczysz ich różnicę średnic i to,ile zawyżają bądź zaniżają prędkość w stosunku do wzorcowej opony.

Kalkulator znajdziesz w przyklejonym temacie tego działu.

Czy można na 225/45 ?

Można,nikt nikomu tu nic nie zabrania.

Twoja wola panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale tak nie jest ze nie czytam tylko zadaje pytania.

Nie interesuje mnie kwestia założenia zamiennika (alternatywy) dla 235/45r17. Chodzi mi wyłącznie o różnice w tym co mam w briefie a tym co piszą forumowicze i użytkownicy, a także wszelkiego rodzaju tabelki opon do b6. Czy może po prostu jest tak nieistotna różnica miedzy 225 a 235 przy 45r17. Bo według tabeli powinienem mieć 225 a mam 235 i w briefie też tak jest. To jedyna kwestia którą chciałem wyjaśnić, skąd ta różnica. Nie wiem która powinna być "oryginalnie" do mojego audi czy ta z tabelek itd czy z briefu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...