Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile wam bierze oleju ? 163km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ile wam bierze oleju? B6/7 1.8t 163km?

Opublikowano

Ja na 10 tysi dolewam ok. 0.5-0.7l. Jak dostanie w tyłek to trochę więcej

Opublikowano

mi 1.8t - ok setki na 1000 km - dopiero kupiony, ale go testuje :) olej motul 5w40

Edytowane przez jary1982

Opublikowano

mi 1.8t - ok setki na 1000 km - dopiero kupiony, ale go testuje :) olej motul 5w40

Tylko żeby ci nie przyszło do głowy zmieniać ten olej.

Opublikowano

wczesniej był zalany castrolem, sam zmienilem na 5w40 motula, przejzdze z 4 tys i wymienie znowu, taka płukanka ;) a pozniej co 10 tys

Opublikowano

Mi nawet potrafi wypić 0.5l oleju na 1000km jak jeżdżę agresywnie.

Edytowane przez kaman5151

Opublikowano

1,5L/ 10000km Liqui Moly Synthoil HT 5W40

Opublikowano

Mnie okolice 0,5/10-11 tys.Jazda bez szaleństw ale zdaży się popałować.Olej jak u Michała tylko,że BEX.

Opublikowano

Pytanie z innej beczki. Auto jezdzilo na long lifach pozniej castrol. Zrobiona plukanka wyczyszczony smok i zalany motul. Za jakis czas jak bede zmienial olej. Zrobic jeszcze raz plukanke?

Opublikowano

Pytanie z innej beczki. Auto jezdzilo na long lifach pozniej castrol. Zrobiona plukanka wyczyszczony smok i zalany motul. Za jakis czas jak bede zmienial olej. Zrobic jeszcze raz plukanke?

Lepiej częściej wymieniać olej jak robić płukanke.

Niektórzy robią płukankę co wymianę oleju, ale nie widzę sensu. Jak wymieniasz olej na czas, np co 10-15 tysięcy. To sensu nie widzę.

Opublikowano

A ja widzę sens i osobiście będę robił płukankę co każdą wymianę oleju.
Sądzisz, że jedną płukanką wypłuczesz wszystko co zbierało się przez 12-15 lat ?

Opublikowano

A ja widzę sens i osobiście będę robił płukankę co każdą wymianę oleju.

Sądzisz, że jedną płukanką wypłuczesz wszystko co zbierało się przez 12-15 lat ?

a jak ten syf po plukance oblepi znowu smoka? :decayed: nie chce drugi raz czyscic :wink:

Edytowane przez WYSKUN

Opublikowano

Te płukanki wcale takie agresywne nie są żeby odrywać nagar albo jakiś szlam "płatami" tylko rozpuszcza to i od razu łączy się to z olejem.
No ale każdy robi jak uważa .

Zresztą pamiętaj, że olej też ma dodatki czyszczące to idąc tym tokiem myślenia to może i bez płukanek ponownie smok zapchać się .

Edytowane przez sous1111

Opublikowano

U mnie przed programem 0,7l/15kkm, teraz po chipie dolałem 0,2l/3k, ale i noga dużo cięższa teraz :P

Opublikowano

Te płukanki wcale takie agresywne nie są żeby odrywać nagar albo jakiś szlam "płatami" tylko rozpuszcza to i od razu łączy się to z olejem.

No ale każdy robi jak uważa .

Zresztą pamiętaj, że olej też ma dodatki czyszczące to idąc tym tokiem myślenia to może i bez płukanek ponownie smok zapchać się .

No. Brawo. Sam sobie odpowiedziałeś, przecząc xDD Dobry jesteś.

Powiedziałeś że przez 12-15 lat się nazbierał nagar. Pisząc później że olej sam w sobie płucze. No to pewnie smoła w silniku musi być przez te 12-15 lat bez płukanki. Brawo Ty.

Opublikowano

Te płukanki wcale takie agresywne nie są żeby odrywać nagar albo jakiś szlam "płatami" tylko rozpuszcza to i od razu łączy się to z olejem.

No ale każdy robi jak uważa .

Zresztą pamiętaj, że olej też ma dodatki czyszczące to idąc tym tokiem myślenia to może i bez płukanek ponownie smok zapchać się .

No. Brawo. Sam sobie odpowiedziałeś, przecząc xDD Dobry jesteś.

Powiedziałeś że przez 12-15 lat się nazbierał nagar. Pisząc później że olej sam w sobie płucze. No to pewnie smoł

a w silniku musi być przez te 12-15 lat bez płukanki. Brawo Ty.

Widze ile ludzi tyle opini:) i juz sam nie wiem czy robic ta plukanke czy nie przed nast zmianą oleju:)

Opublikowano

A ja widzę sens i osobiście będę robił płukankę co każdą wymianę oleju.

Płukanka: jak nie wiemy na czym silnik biegał i przed zmianą lepkości oleju.

Co każdą wymianę oleju to trochę przesada.

Koszt dobrej płukanki / krótki czas stosowania / 30-60 zł, to może tę kwotę przeznaczyć na zakup lepszego oleju.

Opublikowano

Tak zwana płukanka to w 90% zwykła nafta wiec jak już koniecznie chcesz to wlać do silnika to może w trochę mniejszej ilości samej nafty?

Efekt ten sam, za naftę zapłacisz mniej a różnicę w stosunku do płukanki możesz dołożyć do oleju z najwyższej półki.

Opublikowano

Te płukanki wcale takie agresywne nie są żeby odrywać nagar albo jakiś szlam "płatami" tylko rozpuszcza to i od razu łączy się to z olejem.

No ale każdy robi jak uważa .

Zresztą pamiętaj, że olej też ma dodatki czyszczące to idąc tym tokiem myślenia to może i bez płukanek ponownie smok zapchać się .

No. Brawo. Sam sobie odpowiedziałeś, przecząc xDD Dobry jesteś.

Powiedziałeś że przez 12-15 lat się nazbierał nagar. Pisząc później że olej sam w sobie płucze. No to pewnie smoł

a w silniku musi być przez te 12-15 lat bez płukanki. Brawo Ty.

Widze ile ludzi tyle opini:) i juz sam nie wiem czy robic ta plukanke czy nie przed nast zmianą oleju:)

Płukanke jak najbardziej możesz robić. Ale np co 3 zmiany olejowe. Po co, co wymianę oleju? Jak kolega wyżej napisał, sam sobie odpowiadając - sam olej ma w sobie chemie płuczącą. Im częściej wymieniamy olej, tym bardziej czysty silnik. Płukanke można zastosować, tak jak napisałem. Wedle własnego uznania. Lecz co wymianę oleju, jest to dla mnie strata pieniędzy.

Opublikowano

Od wymiany zrobiłem ponad 5 tys. km i jest połowa miarki bez dolewania. Przed wymianą zrobiona płukanka i wyczyszczona micha. Wcześniej jeździłem na motulu 5W 40 i musiałem dolać ponad litr między wymianami. Obecnie Millers 5W 40 i tak jak wcześniej wspomniałem jest pół miarki. Jeżdżę dosyć dynamicznie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.