Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze niunie i mrozy


bartek723

Rekomendowane odpowiedzi

ja podgrzewanie zamków mam...kompletnie o tym zapomniałem...autko kupiłem w kwietniu 2008... więc to tak na prawdę moja tzn jego pierwsza zima ze mną :decayed: widocznie poprzedni właściciel nie dbał jak powinien o autko....a co do kluczyka itd... użyłem go niedawno pierwszy raz właśnie jak mi zamarzł ten zamek... troche póki co wpóściłem wd40i i na razie jest :good: , bedzie lato , bedzie generalka czyszczenie i smarowanie bo o autko trzeba dbać...teraz niestety nie mam gdzie tego zrobic a na zewnątrz -13.5 :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pali za pierwszym razem lecz musze wam powiedziec ze zauwazylem dzis cos dziwnego mianowicie kiedy silnik ruszyl to pompa wspomagania wydawala taki dzwiek jakby nie bylo plynu we wspomaganiu ale byl i nie by zamarzniety (przez chwile myslalem ze jakas woda sie tam skroplila i zamarzlo), dopiero po jakichs 10 minutach pracy silnika i po pokreceniu chwile kierownica wspomaganie zaczelo wydawaj normalne dzwieki - tzn nie bylo tego slychac.

wspomne ze po mimo tego ze dziwnie mruczalo to wspomaganie pracowalo od poczatku bo nie czulem zadnego oporu na kierownicy.

co moze byc przyczyna tego zjawiska??

moze jakis wzbogacacz do wspomagania ktos zaleca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki wyczysciłem denaturatem (od środka też)

mniej paruja przez to , co to dało??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Sylwestra nie było pilnej potrzeby/lub nie byłem w stanie :gwizdanie: żeby gdzieś jechać i autko stało na dworze przysypane śniegiem :decayed: Dzisiaj trzeba było wystartować... a w nocy było ponad -20*C. Autko otworzyło się tak jak zawsze, bez jakichkolwiek problemów :) Zapaliło jak trzeba (za pierwszym :> ), świeczki żarowe wymienione w tamtym roku, aku daje radę, więc w czym problem :good: śnieżek odgarnięty, szybki skrobnięte i w drogę :>[br]Dopisany: 06 Styczeń 2009, 15:15_________________________________________________bartek723 sprawdź sobie świece żarowe. Jak długo paliła Ci się kontrolka? U mnie trwało to dość długo... ale autko zapaliło za pierwszym, fakt że przytrzymałem troszkę dłużej niż zwykle ale zapalił bez problemu :)

Ciężko mi określić ile paliła się kontrolka ale dłużej niż zawsze. Świec nie wymieniałem i nie wiem czy poprzedni właściciel to zrobił bo w Holandii mało mrozu jest :) Aku też nie tykałem od zakupu siedzi VARTA BLUE DYNAMIC 74Ah i jeśli kręci to jest ok myślę. Też jest to nasza pierwsza zima autko mam od sierpnia. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój AFN stał całą noc i o 8 rano wsiadam, przekręcam kluczyk a na wyświetlaczu -10, 2 sekundy i kręce... zapala od strzała :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wspomagania wydawala taki dzwiek jakby nie bylo plynu we wspomaganiu

Sprawdz stan pompy. jak masz duzo przelatane to moga byc poczatki konca :\

Ja wlasnie jestem w trakcie zmiany pompy wspomagania jak odmowila wspolpracy po slizganiu sie (wzmozona praca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie aktualnie -26*C... autko odpala bez problemow... stoi w garazu :gwizdanie: ale ogolnie jestem zadowolony :good:

szybki wyczysciłem denaturatem (od środka też)

mniej paruja przez to , co to dało??

tez jestem ciekaw co to daje... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto stoi w garażu nocą, więc rano luzik... ale 8-10h pod pracą robi swoje. Dzisiaj temperatura ani na moment nie przekoczyła -10st. Po ostatnim słabym kręceniu rozrusznika aku wziąłem na formowanie i wpakowałem 95Ah. Pali na dotyk (biegi ciężko wchodzą z zimna, ale odpala momentalnie), nawet radio się nie wyłącza :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-18 dziś samochód pod blokiem nie w garażu w garażu trzymam matiza bo troszkę się sypie i nie chce żeby zgnił wsiadam grzanie świec i co na dotyk i jadę żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie....

Wsiadam, grzanie świeczek (-17 stopni) trochę długie, dwa obroty rozrusznika i już ze mną gada... :good:

no ale jestem po wymianie świeczek, i aku... Bo przed wymianą to nawet jak było -2 to miałem problemy żeby odpalił... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie ze dwa razy nagrzać świeczkami a dopiero potem rozruch. Łapie jak w środku lata bez zająknięcia wystraczy delikatnie musnąć kluczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali bez żadnego problemu za pierwszym,oby tak dalej służyła :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stoi na zewnątrz przy rzece i przy temp -14 po 36 h postoju, muszę nią zakręcić z 5 sekund i łapie i pali bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedniej nocy było -24 *C i autko po nocy zapaliło od pierwszego razu ale przed odpaleniem grzałem dwa razy świece. Było słychać, że rozrusznikowi jest ciężej obracać wałem niż gdy nie ma mrozów ale nie było najmniejszego kłopotu z odpaleniem :decayed::ON::good:

dodam, że profilaktycznie zalałem jakiegoś "cudownego" płynu do zbiornika, żeby ropa się nei ścinałą i przy -24 *C normalnie jechało się i mijałem na poboczach sporo diesli z migającymi światłami awaryjnymi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie moja niunia -16 stoi ok 8 godzin pali na dotyk jak postoi 12 godzin (bo tak pracuje) jest problem a mianowicie chce odpalić łapie i nie może złapać albo kręcę ok 10-15 sekund i dopiero złapie podpowiedzcie co to może być świece?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...