Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze niunie i mrozy


bartek723

Rekomendowane odpowiedzi

wkur*** jakość polskiego paliwa na niektórych stacjach :wallbash: no ale co poradzimy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie leje na orlenie zwykłe ON i jak na razie największy mróz to -15, świeczki grzały oczywiście trochę dłużej, 2-3s dłużej kręcił ale poradziła sobie bestia... :) to moja pierwsza zima z moją niunią..

a jakie dodatki lejecie do zbiorniczka? polecacie coś specjalnego aby kisiel nie zrobił się jak u kolegi wyżej :tongue4: ?

ps. teraz przy temperaturach poniżej 0 podczas odpalania autka słysze taki 'fuk' 'puk' 'pierdnięcie' - nie wiem jak to nazwać..czy to normalne..chyba nie.. co to może być?dodam że gdy silnik rozgrzany bądź przy temp dodatnich tego odgłosu nie ma :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul 8100 5W40, Borygo -35C, Diesel Gold z Statoil, nowy aku, świeczki od Beru ( kupione rok temu) i pali na dotyk nawet przy -20C, rok temu pali od strzała nawet przy -27,5C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Motul 8100 5W40, Borygo -35C, Diesel Gold z Statoil, nowy aku, świeczki od Beru ( kupione rok temu) i pali na dotyk nawet przy -20C, rok temu pali od strzała nawet przy -27,5C :)

borygo? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na szczęście zero problemów (odpukać...) :>

W zeszlym jak jeszcze miałam b5 to padło mi ako, falowały mi obroty, jakaś ****** urwała mi lusterko, a przy zakładaniu nowego siadła mi elektryka... no i jeszcze stłuczke miałam. Jak pech to pech :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mega wkurza ze wnioslem juz do auta na butach i ciuchach tony sniegu i auto paruje jak zaczarowane, a niestety non stop pada snieg i nie mam nawet ochoty wszystko jakos osuszac w srodku. Narazie scierka, woreczki na wilgoc i tyle heh.

Odsniezanie tez wkurza na maksa.

Poza tym auto odpala bez problemu tylko wkurza mnie haczący lekko bieg numer dwa jak jest zimne auto.

Poza tym daje rade z mrozem i sniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto pod chmurką stoi i powiem szczerze że pali lepiej niż latem ;), tzn i latem i zimą na dotyk, ale zimą o ułamek sekundy szybciej. Przed mrozami zalałem zamek od kierowcy specjalnym smarem, niestety zrobiłem głupotę i jak był dzień odwilży to umyłem auto na bezdotykowej i zamek złapał trochę wody, teraz muszę się z nim każdego ranka siłować, ale nie ma tragedii.

Wczoraj podlałem wd40 i dzisiaj było ok, mimo mrozu -15, zobaczymy jak dalej.

Uszczelki przed mrozami wszystkie posmarowałem wazelinką i nic nie przymarza.

Największy problem to jednak to że nanoszę śnieg do auta, jak włączę ogrzewanie śnieg topnieje po czym para osadza się na szybach i mam pięknie zaszronione od wewnątrz :/. Dzisiaj się spieszyłem to udało mi się wydrapać tylko mały wizjer w przedniej szybie i pojechałem do pracy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci od środka marznie to możesz miec nieszczelna nagrzewnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnicę miałem sprawdzaną i płukaną przed zimą, jest szczelna na 100%, płynu nie ubywa. Wiem że to od śniegu na wycieraczkach, dzisiaj robię akcję pozbywania się wilgoci. A nagrzewnica to też nie jest bo jak jest bardzo duży mróz i w aucie mam wycieraczki skute lodem to nie paruje, ale jak wycieraczki zaczynają odmarzać to mam skrobanie na drugi dzień :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta pogoda zaszła już za skórę, najpierw zamek się nie otwierał, tzn klamką nie szło otworzyć drzwi ale na szczęście tak jest tylko z rana, a później wszystko ładnie puszcza

Dzisiaj tak samo miałem z wycieraczkami, że z rana nie chciały się ruszyć ale później wszystko tak samo puściło.

Czasami (dokładniej to na szczęście tylko 2 razy jak do tej pory) również mam szron na szybach od środka ale po chwili nawiewu wszystko znika.

Autko oczywiście odpala od strzała. Aku kupiony nowy rok temu. Świece bodajże 2-letnie. Paliwo Diesel Dynamic z LOTOSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem szronu od wewnatrz to nie nagrzewnica a wilgoć w dywanikach, Ci co mają welur to juz w ogóle, tylko wyciagać i suszyć, sposób na to taki, że trzeba pojezdzic autem na nawiewie ze 24-25st niech wszystko na szybie sie skropli, wetrzeć szyby suchą szmatą :naughty: zabrać na noc dywaniki z auta wysuszyć, a z rana na bank samocód będzie miał przejsrzyste szyby bez szronu, gorzej jeśłi ma sie welur i sie go tak przemoczy ze i podłoga bedzie zawilgocona :gwizdanie: a w ori nie trudno o to bo dywanik nie zakrywa całej powierzchni wnęki na nogi :gwizdanie: wtedy to tylko garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi od środka marznie jak włącze na obieg w aucie zaraz mi parują szyby

ale szybciej się nagrzewa autko

a przy jeździe jak pada snieg i jest mniej niż -5 to wycieraczki mi zamarzają i muszę się zatrzymywać i odkuwać lud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy silnik zawsze pali bezproblemowo, moj AFN zapala bez zajakniecia - jedynie szklanki dluzej stukaja :decayed: , paliwo tylko i wylacznie normalne ze stacji BLISKA :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamarzły spryskiwacze (Chyba powinny być podgrzewane) i wycieraczki z rana mają tempo żółwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-16, swieczki grzaly sie ok 5s pierwszy obrot walu i gada ;) ON Verva, aku 10 letnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to mój AQ troszkę zrzędzi i poniżej -10 nie chce się komunikować z silniczkiem. A przy mniejszych mrozach koło 3razu łapie ;/. Jak się dorobię i kupie w końcu ten akumulator to raczej od 1 strzała zapali ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...