Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 Sportback 3.0TDI CCWA S tronic, Lava Grey


edraven

Rekomendowane odpowiedzi

Do tematu zabierałem się juz od dłuższego czasu bo auto posiadam od grudnia 2016. Pomysł na A5 wyszedł od żony, ale ja uparłem się na Quattro stąd wybór padł na A5 3.0TDI quattro sportback. Niestety jak by tu nie kalkulować to w budżecie nie chciała się zmieścić A5 polift w takiej konfiguracji, dlatego stanęło na przedlifcie, ale nie żałuję. Przynajmniej jest co rezać ;) Ceny poliftów póki co sa chore, nie mówiąc o wersjach z Q.  Miałem obawy przed zakupem tak podobnego z wnętrza samochodu do Audi A4 B8, ale kilka kilometrów po zakupie wszelkie obawy się rozwiały. Są to zdecydowanie różne samochody, co by ludzie nie mówili. Prowadzenie, skrzynia, komfort, wygląd itd. Moje odczucia pewnie dlatego są takie gdyż B8 pomimo rezania dalej była dosyć skromna. 

Auto pochodzi z polskiego salonu, kupione od pierwszego właściciela, produkcja 2010r

Wyposażenie fabryczne

-Silnik 3.0TDI CCWA 239KM, 500Nm

-Skrzynia biegów S tronic DL 501, 7 biegów. 

-Zawieszenie 1BA ( wiem, wiem KOZA!!, ale takie zostanie bo cenie sobie komfort, ale nie wykluczam że może jakis Eibach wpadnie ;)) 

-Side Assist ( dla mnie osobiście funkcja mało przydatna, do tego stopnia że gdy po wypięciu gatewaya dopiero po 3 dniach zauważyłem że nie swiecą się diody w lusterkach ;)

-elektrycznie składane lusterka, podgrzewane i ściemniane

-ściemniane lusterko wewnętrzne

-MMI 3G high z HDD

-DAB oraz Tuner TV (niestety w tym roczniku obsługują formaty niedostępne w Polsce :facepalm: ciekawie czy w salonie sprzedaży powiedzieli przyszłemu właścicielowi że kupuje coś co nie będzie działać w PL ? :D

-fotele elektrycznie regulowane w wersji sport w skórze i alkantarze podgrzewane (niestety bez pamięci )

-Climatronic 3 sterfowy

-pełny pakiet QQ1

-Bixenon skrętny 

 -Active Streering ( dla mnie "must be" w następnym samochodzie!!) 

-Parktronic 8 kanałowy z kamerą cofania z wizualizacją

-Audi Drive Select z regulacją comfort/individual/Auto/dynamic dla silnika/skrzyni oraz przekładni - bardzo mile jestem zaskoczony jak auto potrafi się zmieniać po przerzuceniu w tryb sport!

-koła 19" 9J z oponami Dunlop Sport MAXX GT 255/35/19

...i oczywiście Quattro : ) jeździłem już wiele razy autami z quattro, ale dopiero w swoim zorientowałem się jak bardzo "tylnonapędowe" jest auto z quattro.  Na śliskim uciekanie tyłu bajeczne ;)

 

 

Modyfikacje w planach

-High Beam Assist - ZROBIONE

-Gałka zmiany biegów z polifta- ZROBIONE

-przełączniki szyb z polifta - ZROBIONE

-LED w tablicę rejestracyjną - ZROBIONE

-Oświetlenie LED wewnętrzne

-ACC

-końcówki wydechu od Audi A8 D4

-oświetlenie schowków w drzwiach (jakies pomysły? ;) ) 

-2 komplet kół 19" na zimę 

 

IMG_20170317_181201.jpg

IMG_20170317_181210.jpg

IMG_20170317_181221.jpg

IMG_20170317_181233.jpg

IMG_20170317_181238.jpg

IMG_20170317_181245.jpg

 

PS. Podziękowania za pomoc w zakupie dla Gabiela oraz Stanleya :)

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładna furmanka :) jakiś programik już wpadł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonarka city center :decayed: bardzo ladne a5,  wpadne kiedys na spota oblukac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tam można zmienić lampy na polift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna a5. Fajnie wyposażona, z fajnym napędem. Wrzuć w wolnej chwili jeszcze foty wnętrza..

ja miałem dokładnie takie same odczucia jeśli chodzi o quattro. Fajna jest przewaga tylnej osi. Pytanie czy aby mój model nie jest ostatnim z tak fajnym quattro.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne jak każde A5.. wrzucaj S-line zewnętrzny :kox:

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kosmita napisał:

Pytanie czy aby mój model nie jest ostatnim z tak fajnym quattro.. 

A czy ty czasem nie masz u siebie już tego nowego quattro odłączanego? B9 miało być pierwszym modelem z tym rozwiązaniem o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamelus_ napisał:

A czy ty czasem nie masz u siebie już tego nowego quattro odłączanego? B9 miało być pierwszym modelem z tym rozwiązaniem o ile się nie mylę.

Kolego Kamilku.. jeśli tak mogę się miło zdrobniale do Ciebie zwrócić :) Specjalnie podałem linka do tematu o quattro żeby nie śmiecić koledze. Wejdź tam to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, a jak nie to chętnie wtedy bardziej wyjaśnię tam. Ale w skórcie - nie, nie mam u siebie quattro ultra. Pozdrawiam.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gibons napisał:

No ładna furmanka :) jakiś programik już wpadł ?

Program niedługo będzie, ale bez fajerwerków. 300 i 600 . Skrzynia do marca ma gwarancję po remoncie więc wolę odczekać.  Środek będzie wkrótce. 

 

Sline może wpadnie ale chciałbym już polift wsadzić w kolorze. Jak się trafi do będzie. ;)

Zawartość dodana 3 minutes later

Quattro ultra narazie jest tylko w A4 allroad chyba 2.0 TDI. Jak chodzi o dystrybucję momentu na koła to ultra może być ciekawe ale jak chodzi i fun z jazdy to nie uwierzę że będzie lepsze od torssena.

Zawartość dodana 3 minutes later

 Quattro ultra narazie jest tylko w A4 allroad chyba 2.0 TDI. Jak chodzi o dystrybucję momentu na koła to ultra może być ciekawe ale jak chodzi i fun z jazdy to nie uwierzę że będzie lepsze od torssena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamyk napisał:

czy tam można zmienić lampy na polift?

z lampami wiąże się także wymiana zderzaka, maski, grilla i błotników + ślizgi itp plastiki..

koszt ponad 10k lekko...

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam przykład ludzi co zrobili za 13k a kolega czym podpiera swoją wypowiedź?

 

http://allegro.pl/audi-a5-8t0-lift-s-line-przod-zderzak-maska-pas-i6727119473.html

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro ultra tylko w a4 allroad 2.0 tfsi 252km. Też uważam, ze to gorszy pomysł. Zachecam do dyskusji w watku wklejonym powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polift piekny, ale rezania nie będzie. Koszt niewspólmierny do efektu, nie mówiąc o tym że w odsprzedazy auto traci na wartości bo ludzie swoje myślą o takim aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję przy wymianie lamp z przodu błotniki zostają te same. Maskę i zderzak na pewno trzeba wymienić. 

Autko piękne, ja by wrzucił listwy zewnętrzne z pakietu s-line. Upiększą sylwetkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy są ładne , ale uważam że pasują dopiero jak auto jest trochę posadzone na glebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj*biste felgii!! i sedan a5 zawsze kozak :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ffi napisał:

zaj*biste felgii!! i sedan a5 zawsze kozak :)

pozdro

w a5 nie było sedana... sportback nim nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...