Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO


J.a.r.o.D

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do pytania :wink:

te same kupiłem niedawno ,leża w domu w paczce nierozpakowane ;) dzisiaj dodam opinie jak rozpakuje ;)

:hi: i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywaniki bardzo fajne i wydaje się że porządnie zrobione jak na tą cene, zobaczymy jak w użytkowaniu będzie ;) jutro wrzuce jakies foto


obiecane foto nie najlepszej jakości ale jest ;)

6ajsp7lj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam je już zamówione dzisiaj albo od razu po świętach najpóźniej będą u mnie to zdam opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakościowo obstawiam że będzie to samo co w tych u mnie , jedynie napisem się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania :wink:

te same kupiłem niedawno ,leża w domu w paczce nierozpakowane ;) dzisiaj dodam opinie jak rozpakuje ;)

:hi: i jak?

też po świętach mam zamiar zamówić te dywaniki...czekam na opinię jak się sprawują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


też po świętach mam zamiar zamówić te dywaniki...czekam na opinię jak się sprawują :)
póki nowe to wiadomo , za pare miesięcy mogę opinie wystawić :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma może takie dywaniki gumowe i może coś o nich powiedzieć ? :wink:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-01-07-dywaniki-korytka-gumowe-geyer-i4805356583.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy 130 zł to dobra cena za oryginalne Petex-y, właśnie czy oryginalne?

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-00-dywaniki-welurowe-oryg-petex-i4910249985.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywaniki bardzo fajne i wydaje się że porządnie zrobione jak na tą cene, zobaczymy jak w użytkowaniu będzie ;) jutro wrzuce jakies foto

obiecane foto nie najlepszej jakości ale jest ;)

6ajsp7lj.jpg

mam identyczne u siebie , jakość dobra , nic się z tym nie dzieje

można brać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam schonek. I bardzo ładnie pasują. Bardzo dobrze wyglądają dobrze trzymają wodę i są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupił nieoryginalne dywaniki i nie pasują do podłogi świadczy to, że produkowane są w jakimś garażu, a "producentowi"szkoda było kilku groszy na kupno ori i przeniesienie kształtów do Cad'a, o ile nie wycina tego ręcznie... Takich sprzedawców odradzam, bo jest duże prawdopodobieństwo, że oszczędzają na komponentach. Najdroższy jest dywan, więc wnioski proszę już wyciągnąć samodzielnie.

Jakość wykończenia oryginalnych i nieoryginalnych dywaników jest porównywalna, oczywiście mam na myśli dobre zamienniki. Niemniej jednak komponenty z jakich są wykonane to już inna bajka... Grupa VAG nie tylko określa specyfikacje materiałowe ale nawet narzuca dostawców komponentów. Komponenty muszą przejść szereg testów zanim dopuszczone zostaną do produkcji. W przypadku dywaników, testowane są ścieralności, delaminacja, palność, odur, wytrzymałość mocowań, itp. Pewnie mało kto zastanawiał się nad kwestiami bezpieczeństwa kupując dywaniki... ;-)

PS. "Za krótki" dywanik po stronie kierowcy został tak zaprojektowany, by przy prawidłowym zamontowaniu nie było możliwości podwinięcia się górnej części pod pedały. Kilka lat temu w USA Toyota przegrała proces i kosztowało ją to grube miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dywaniki to tylko z materiału prezentują się ładnie tak jak powinno być waudi a nie gumowe jak w żuku :facepalm:

Nie tego dotyczy temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ktoś przerabiał tego producenta ? dywaniki wyglądają bardzo ładnie w porównaniu np do Patexów które jak dla mnie wyglądają słabo.

Szukałem oryginalnych i trafiłem przez przypadek na taki oto produkt cena ok 80-90zł

1.JPG2.jpg300_300_productGfx_004c4bbd585151c7caa2a

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Patex wygląda średnio przy tych ale mam już go rok czasu i wygląda po umyciu tak samo jak w dniu zakupu. Ma wzmocnienie w tych miejscach gdzie potrzeba i jest dobrze dopasowany.

Na tych nie widać wzmocnień - trzeba by potestować chociaż z pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ktoś przerabiał tego producenta ? dywaniki wyglądają bardzo ładnie w porównaniu np do Patexów które jak dla mnie wyglądają słabo.

Szukałem oryginalnych i trafiłem przez przypadek na taki oto produkt cena ok 80-90zł

1.JPG2.jpg300_300_productGfx_004c4bbd585151c7caa2a

Stosunek ceny do jakości bardzo dobry, dopasowanie estetyka. Trwałość średnia. średnio rok max 2 lata. Sprawdzone w praktyce na ok 100 kompetach.W innej marce, ale ten sam producent.

Edytowane przez urwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stosunek ceny do jakości bardzo dobry, dopasowanie estetyka. Trwałość średnia. średnio rok max 2 lata. Sprawdzone w praktyce na ok 100 kompetach.W innej marce, ale ten sam producent.

dzięki za info, miałem oryginalne w poprzednim audi i po 1,5 roku po stronie kierowcy zaczęły się przecierać a ile kosztują ori to chyba każdy wie ;)

jak mówisz że te rok wytrzymują to dla mnie to wystarczy w tej cenie to bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś w razie nabył to daj znać jak to wyglada w Audi, bo w Oplu pasuje dobrze pasuje, leży bardzo ładnie. Petexy mam w Audi 80 guma gruba, jakość też niezła narazie 3 rok 10000km minimalne ślady zużycia, dopasowaniem gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem petexy gumowe do a4 b6 i mam dwie uwagi. Guma jest bardzo cienka i dywanik kierowcy u góry pod pedałami jest znacznie za krótki czy to normalne? Reszta jeżeli chodzi o dopasowanie i rozkład stoperów jest idealnie ;)

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...