Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO


J.a.r.o.D

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeżdżę przez zimę z PETEX-ami, jak na swoją cenę uważam je za niezły produkt, porównując do innych dywaników w innych autach to te powiedziałbym że są nie do zdarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dalszym ciągu można kupić tylko przednie dywaniki w ASO? A najlepiej jakbym kupił tylko ten od kierowcy bo on właśnie po 8 latach delikatnie mi się przeciera. Może zna ktoś numery?

Nie da się niestety kupić samego dla kierowcy - sprzedają parami, co kosztuje ok. 150PLN :kwasny:

Nr części (kpl. na przód): 8E1 061 501 A 041 - u Gajosa 149,29PLN.

Też właśnie będę potrzebował na następny sezon tylko od kierowcy i się zastanawiam, co wybrać. Komplet PETEXów to ok. 100PLN, a para na przód ori to 150, więc jakoś specjalnej różnicy nie ma (przy założeniu, że potrzebuję tylko dywanik kierowcy - reszta będzie poprostu leżeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 lata temu dywaniki PETEX, mam je do tej pory, i wyglądają prawie jak nowe :wink: Z czystym sumieniem mogę je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam petex, pasują idealnie i się nie niszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje tylko ori dywaniki. Przerobiłem w kilku moich autach i petexy i schoneki , którym jednak brakuje sporo do ori, szczególnie welurom.

Teraz w B6 mam ori welur i mimo ponad 200tys km przebiegu są dalej jak nowe.

Kupuje jednak te grubsze z serii Premium z kolorową lamelą i wiem że posłużą kilka lat spokojnie

http://shop.ahw-shop.de/audi-a4-8e/zubehoer/audi-a4-8e-original-premium-velours-fussmatten-vorn?c=1695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje tylko ori dywaniki. Przerobiłem w kilku moich autach i petexy i schoneki , którym jednak brakuje sporo do ori, szczególnie welurom.

Teraz w B6 mam ori welur i mimo ponad 200tys km przebiegu są dalej jak nowe.

Kupuje jednak te grubsze z serii Premium z kolorową lamelą i wiem że posłużą kilka lat spokojnie

http://shop.ahw-shop.de/audi-a4-8e/zubehoer/audi-a4-8e-original-premium-velours-fussmatten-vorn?c=1695

Mało nie kosztują... Ja też mam ori w tej chwili zarówno gumę jak i welur. W obu kompletach przód zasadniczo nadaje się już do wymiany (po 10 latach).

Guma popękała i przemaka w rogu przy podstopnicy, a welur od spodu się kruszy i te drobiny wchodzą w tapicerkę podłogi. Z tym drugim da się wytrzymać (częstsze odkurzanie), a guma już koniecznie do wymiany na następny sezon...

Pytanie, czy PETEX też wytrzyma z 10 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy PETEX też wytrzyma z 10 lat?

...a jak wytrzymają tylko 8 lat to będzie oznaczać, że są do d..y :)))?

...powiedzmy uczciwie, czy zdecydowana większość z Was zamierza jeździć lat 10 (lub więcej) by zamartwiać się czy dywaniki się zużyją się przez ten okres czy też nie?

...w 100% jeżeli teraz włożycie do swojej Audi nowe prtexy, schoneki czy też oryginalne z pewnością wytrzymają przez cały okres Waszej eksploatacji. No chyba, że ktoś kula 40000km rocznie, jeździ w szpilkach lub w czasie jazdy robi sobie z dywanika wycieraczkę do butów:)) - no ale w takim przypadku chyba mają prawo niezależnie czy są oryginałem czy też odpowiednikiem zużyć się szybciej?..

...sądzą, że najbardziej istotnym kryterium doboru, na którym bym się skupił jest po prostu to czy są dopasowane i nie "pachną" za bardzo gumą lub też co dla niektórych jest najważniejsze czy mają logo "A4"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak wytrzymają tylko 8 lat to będzie oznaczać, że są do d..y :)))?

10 lat jest oczywiście w przenośni :wink:

Bardziej chodzi mi o jakość wykonania, czy np. nie będę się wq... za każdym razem kiedy na nie spojrzę, albo będę musiał wytrzepać. Z PETEXami nie miałem nigdy do czynienia, ale wiem, że potrafią być chodniczki gumowe, które są sztywne, nie dają się domyć, a dodatkowo śmierdzą plastikiem :thumbdown:

Na razie z komentarzy wychodzi, że PETEX jest OKi i podjąć jakąś męską decyzję w końcu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Ci pare złotych do ORY dołożyć ? Nie rozumiem jak można tak dziadować i kupować jakieś zamienniki w praktycznie podobnej cenie. Ory mam juz ponad 2.5 lata i nic po nich nie widać zużycia.

A przednie odkupiłem używane ory tu z forum. Tylne nowe w ASO.

Nie śmierdzą, solidne wykonanie. Leżą idealnie na spinkach. Ktoś pisał że lepsze są w Cinquecento. błehehehhee. Jak chcecie mieć korytko na 2.5 cm i włazić w gumiorach z błota to proszę bardzo ale to jest audi a nie fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETEX dobry jest mam w w swoim prawie 2 lata i wszystko jest ok teraz przymierzam się do kupna kompletu do dostawczaka tam będzie ich test żywotności, ale sama jakość za tą cenę na plus :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem petexy......pasują idealnie stopery też idealnie na swoim miejscu. Cena też dobra! 81 zl za komplet. Może i ori są ładniejsze.....ale droższe....ale to tylko moja opinia! Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem petexy......pasują idealnie stopery też idealnie na swoim miejscu. Cena też dobra! 81 zl za komplet. Może i ori są ładniejsze.....ale droższe....ale to tylko moja opinia! Pozdrawiam!!!!

Ja na zime kupiłem Petexy gumowe i jestem zadowolony. Pasują ładnie, stopery też się wpasowały, guma nie śmierdziała (no troche przez pierwsze 3 dni, ale potem zupełnie nic). Myślę że nie warto przepłacać za ORI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori tylko jak jest okazja można wziąć a tak to się nie opłaca za taką cenę.

Także korzystam z PETEX'ów już w którymś aucie i jest ok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę mam petexy i są ok. Na lato chyba też welury petexa, bo ori można kupic jak trafi się okazja lub ma się dobre zniżki w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bujam się na pentexach drugą zimę i są ok. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tymi dywanikami też był temat tabu ale porozmawiałem trochę w ASO i wygląda to tak że dzielą się na dywaniki serwisowe (cienkie),akcoseryjne (grubszy welur logo) oraz oryginalne gładkie taki jak mamy w większości aut. Zmieniły się również numeracje dywaników.Miałem możliwość zobaczenia i dotknięcia dywaników akcoseryjnych i oryginalnych gładkich i faktycznie było tak jak sprzedawca powiedział. Jeśli ktoś będzie kupował ori to tylko po numerze vin gdyż są teraz kompletnie inne numery i oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Petexa rok temu w wakacje. Kierowca zmarchał się tragicznie, a co najbardziej boli to fakt iż nie pasują na oryginalne stopery, tył w ogóle jakby był z innego modelu. Same plastiki w stoperach też marnie wykonane bo powypadały. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...