Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi museum ingolstadt


audiaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje wejście?

Jakieś wskazówki dla osób które mają zamiar się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiaudi widzę, że wleciałeś na taki sam wystrój co ja.... RS4 i S2 coupe mega się prezentują :kox:

 

4 godziny temu, lukone napisał:

Ile kosztuje wejście?

Jakieś wskazówki dla osób które mają zamiar się wybrać?

Idąc do muzeum płacisz 2 euro od osoby. Parking jest zaraz przy muzeum/fabryce A4 i jeżeli wykupujemy bilet do muzeum bądź fabryki mamy gratis :) Zwiedzanie muzeum trwa od 45 min do 2h , zależy ile komu zejdzie:lol1:  Na samym dole muzeum jest przejście do" historycznego sklepu" Audi. Następnie mamy restauracje, w której można dobrze zjeść, w środku oraz na zewnątrz. Potem jest hala odbioru pojazdów na życzenie klienta :)  W tym samym miejscu jest sklep Audi (myślałem, że mają więcej rzeczy  )  Ostatnie miejsce do którego mało osób wchodzi to rejestracja/ obsługa klienta oraz mini salon pokazowy aut. W środku stoi kilka konkretnych furek z pod znaku S/RS oraz R. Drzwi otwarte więc można zasiadać za kierą :kox:

 Ważne aby przed przyjazdem zarezerwować sobie bilet/bilety do fabryki. Jak ja byłem to tego nie zrobiłem bo oczywiście nie było takiej informacji na stronie i chyba nie ma dalej. Niestety większość obcokrajowców o tym nie wie... Bilet do fabryki kosztuje 7  euro od łepka, a czas zwiedzania to 30 min. Do wyboru język angielski oraz niemiecki. Można również oglądnąć film z produkcji A3. Oczywiście nie jest on taki jak w necie i niestety tylko po niemiecku.

Jak ktoś w przyszłości będzie rezerwował bilety to tylko telefonicznie poprzez ten oto nr. 0800 2834444. Adres Ettinger Straße, 85057 Ingolstadt, Germany.

 

Ja byłem w lato i parking dla odbierających auta był zawalony, w życiu nie widziałem tyle S/RS/R w jednym miejscu  :kox: i te dźwięki silników jakbym był na koncercie :jerk:

DSC04954.JPG

DSC04959.JPGDSC04966.JPGDSC04960.JPGDSC04961.JPGDSC05232.JPGDSC05237.JPGDSC05240.JPGDSC05242.JPG

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my bylismy tam odebrac auta, zwiedzanie zajelo 1 godz w tym z 15min w sklepie, kameralne muzeum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Piękny trip :D

Dzięki za foto relację!

Jeszcze powinni dawać możliwość jazd próbnych nowszymi modelami S/RS...

Coś a'la Quattro Experience :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Norbas napisał:

 Ważne aby przed przyjazdem zarezerwować sobie bilet/bilety do fabryki. Jak ja byłem to tego nie zrobiłem bo oczywiście nie było takiej informacji na stronie i chyba nie ma dalej. Niestety większość obcokrajowców o tym nie wie... Bilet do fabryki kosztuje 7  euro od łepka, a czas zwiedzania to 30 min. Do wyboru język angielski oraz niemiecki. Można również oglądnąć film z produkcji A3. Oczywiście nie jest on taki jak w necie i niestety tylko po niemiecku.

Jak ktoś w przyszłości będzie rezerwował bilety to tylko telefonicznie poprzez ten oto nr. 0800 2834444. Adres Ettinger Straße, 85057 Ingolstadt, Germany.

ja sobie rezerwowałem wszystko mailem: [email protected]

napisałem, że chciałbym zrobić rezerwację na wycieczkę po muzeum (Audi Factory Tour) dla dwóch osób - podałem imiona i nazwiska oraz datę. Po dwóch godzinach dostałem odpowiedź, że mnie zarejestrowali - podali datę i godzinę oraz wybrany język (angielski). maila również pisałem po angielsku i odpowiedź dostałem w tym samym języku. wycieczka po fabryce nie trwa 30 minut, a prawie 2 godziny - przynajmniej tak było 9 września 2016 roku, kiedy ja byłem. zwiedzaliśmy linię produkcyjną B9.

przy okazji polecam pojechać 100 km dalej i odwiedzić Audi Forum Neckarsulm - mi już nie wystarczyło na to czasu... ale w tym roku może mi się uda ;) 

 

ja sobie we wrześniu zrobiłem z bratem taki tour:

1 dzień Berlin i zwiedzanie Classic Remise ;)

2 dzień Wolfsburg i zwiedzanie muzeum VW (fajne okazy, dużo Garbusów, ja np. trafiłem na wystawę z okazji 40-lecia Golfa GTI), Autostadt (świetne, polecam) oraz fabryki

3 dzień Stuttgart i zwiedzanie fabryki i muzeum Mercedesa

4 dzień zwiedzanie muzeum Porsche, niestety Porsche miało przerwę produkcyjną więc nie zwiedziliśmy fabryki

5 dzień Ingolstadt.

Planuję jeszcze pojechać do Audi Forum Neckarsulm, Monachium (muzeum i fabryka BMW) oraz do Stuttgartu żeby zwiedzić fabrykę Porsche.

Wszędzie rezerwowałem mailowo wizyty w fabryce.

Z ciekawostek... wizyta w fabryce Mercedesa jest DARMOWA! no i jakby nie patrzeć, z muzeów które widziałem.. MB miało najlepsze, największe.

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jedrekx napisał:

ja sobie rezerwowałem wszystko mailem: [email protected]

napisałem, że chciałbym zrobić rezerwację na wycieczkę po muzeum (Audi Factory Tour) dla dwóch osób - podałem imiona i nazwiska oraz datę. Po dwóch godzinach dostałem odpowiedź, że mnie zarejestrowali - podali datę i godzinę oraz wybrany język (angielski). maila również pisałem po angielsku i odpowiedź dostałem w tym samym języku. wycieczka po fabryce nie trwa 30 minut, a prawie 2 godziny - przynajmniej tak było 9 września 2016 roku, kiedy ja byłem.

Mi powiedzieli, ze tylko telefonicznie oraz zwiedzanie fabryki trwa 30 minut. Takie informacje mialem w lipcu 2016 ;) 

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no i ja rezerwowałem 10 dni przed planowaną obecnością :) w każdym razie, mailem można :) nie wiem czemu Tobie powiedzieli inaczej Norbas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wysilonym sezonie letnim jest inaczej... Jak ja bylem to bylo ciezko z miejcem parkingowym oraz wybranie się na obiad :facepalm: 2autokary Chińczyków czy Japończyków plus turysci z europy, ogólnie mnóstwo ludków było :decayed: 

A pisali Ci ile razy wpuszcali na zwiedzanie fabryki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zwiedzanie fabryki jest zorganizowana wycieczka, danego dnia są 3 po niemiecku i 3 po angielsku jak dobrze pamiętam. we wrześniu też był zawalony parking (tzn. w piątek, bo w czwartek był luz ;) )... ale już na samym parkingu można było się napatrzeć na fajne egzemplarze... np. żółte r8 ;)

to z parkingu podziemnego:

UlEkZaM.jpg

cYlYdaF.jpg

 

jak ktoś chce to mam zdjęcia wszystkich eksponatów, które były we wrześniu 2016 - mogę udostępnić :)

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem w tym roku w kwietniu :-) Super miejsce i ceny bardzo niskie. I ta nowa Rs4 B5 moje największe marzenie :-) i zostawiłem pamiątkę po "Nas" :

_20170831_103737.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem ostatnio :) Pare dni wcześniej zwiedzałem allianz arene w Monachium. Na bilecie było napisane, że przez 90 dni wstęp do muzeum audi mam za darmo, więc podjarany z dziewczyną poleciałem do inglostadt... no bo za darmo:decayed: Jak bym wiedział, że wstęp dla studentów 1 euro, to bym sie nie wygłupiał przy kasie haha

Muzeum fajne, jak ktoś będzie to polecam też zajechać do Monachium do muzem BMW. Nie będę ich tutaj porównywał, ale na pewno warto zobaczyć oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2017 o 21:16, misiek95 napisał:

polecam też zajechać do Monachium do muzem BMW. Nie będę ich tutaj porównywał, ale na pewno warto zobaczyć oba

To ja polecę Muzeum Techniki Spayer

https://speyer.technik-museum.de/pl/

i Sinsheim

https://sinsheim.technik-museum.de/pl/

Warto, trzeba dobrego dnia na jeden by zobaczyć wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fido napisał:

To ja polecę Muzeum Techniki Spayer

https://speyer.technik-museum.de/pl/

i Sinsheim

https://sinsheim.technik-museum.de/pl/

Warto, trzeba dobrego dnia na jeden by zobaczyć wszystko.

 

Wygląda nieźle. Byłem jeszcze pare dni wcześniej w Deutches Museum w Monachium. Jest tak duże, że byliśmy tam z 8h a pomineliśmy jakimś cudem cały hangar z samolotami. To może świadczyć o tym jak wielki jest to obiekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7 lat co roku jestem z wizytą w Ingolstadt i za każdym razem czuje się jak dziecko w sklepie ze słodyczami ?

Neckarsulm , Spayer, Sinsheim, Stuttgart również zwiedzone ?

Za dużo zdjęć nie wrzucam bo mam ich tysiące ?

DSC_0040.JPG

 

DSC_0219.JPG

 

DSC_0055.JPG

DSC_0240.JPG

Edytowane przez A-rek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 23:08, A-rek napisał:

Ja od 7 lat co roku jestem z wizytą w Ingolstadt i za każdym razem czuje się jak dziecko w sklepie ze słodyczami ?

Neckarsulm , Spayer, Sinsheim, Stuttgart również zwiedzone ?

Za dużo zdjęć nie wrzucam bo mam ich tysiące ?

DSC_0040.JPG

 

DSC_0219.JPG

 

DSC_0055.JPG

DSC_0240.JPG

Ładne zdjęcia, chcę więcej ?

Podeślij jakiegoś linka, może masz je gdzieś na dysku google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...