Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rozpórkę montowałeś normalnie na samochodzie z kołami na ziemi? Po wyciągnięciu aku temat już chyba szybko i bezproblemowo leci?

Opublikowano
  • Autor
40 minut temu, pila24 napisał:

Abyś ryb nie łowił tam po deszczu...  kolega ma b5 i zapchało mu spływ pod obudową ecu - cała woda poszła do środka wewnętrzną stroną grodzi,poprzez dywanik kierowcy,kończąc podróż na dywaniku pod nogami pasażera za kierowcą.

Chyba namówiłeś, a pod ecu nie zaglądałem :hi:

32 minuty temu, longer_xd napisał:

Rozpórkę montowałeś normalnie na samochodzie z kołami na ziemi? Po wyciągnięciu aku temat już chyba szybko i bezproblemowo leci?

Dokładnie, koła były na ziemi. Po wyjęciu aku już szło jak z płatka.

Opublikowano

Dzięki za info. W takim razie mod nie wymagający w instalacji, a podobno zachwalany. Nic tylko testować :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 21.03.2020 o 12:44, Rumaq napisał:

Auto ma się dobrze, mając trochę więcej czasu wolnego postanowiłem ogarnąć filtry + olej oraz zamontować rozpórkę od A6. W czasie montażu rozpórki, zerknąłem pod aku zobaczyć jak tam odpływ no i mała niespodzianka. Trzeba było to przeczyścić, bo woda nie miała gdzie uciekać.

IMG_3279.jpg

IMG_3296.jpg

IMG_3298.jpg

Gwint już czeka? ?

Opublikowano
  • Autor

Czeka w kolejce :decayed:. Myślę, że w przyszłym miesiącu zawita. Robię jeszcze rozeznanie co najlepiej wybrać. Autem robię bardzo małe przebiegi w skali roku, więc chyba wybiorę coś budżetowego.

Opublikowano

Myślałem że już w garażu ?

Sprawdź co oferuje CoiloversPl. Opinie mają bardzo dobre. Znam też osobę, która kilka dobrych lat temu kupiła markowy, używany gwint i do dziś sobie chwali.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, zaraz do nich wyślę zapytanie i może będą coś sensownego mieli. Zastanawiam się również nad popularnym MTS (podobno teraz nawet daje radę). Kosztuje około 1 800 złotych. Planuje wydać około 2 000, więc dla mnie cenowo idealnie by się wpasował.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i znowu gwint odsunie się w czasie. Może w kolejnym miesiącu.. Podejście mam bez zmian, czyli stan techniczny to priorytet. Czas na porządek z poduchami silnika i skrzyni.

IMG_3494.jpg

Opublikowano

Prawidłowo

Opublikowano

Ile płaciłeś za ori poduszki? MTS kosztował dopiero co 1500zł. Teraz to według mnie w ogóle nieopłacalny zakup. Chyba że faktycznie mega się poprawił (był zdecydowanie za miękki i słabo się na tym jeździło po winklach oraz wgłębieniach w asfalcie). AP też nie jest za ciekawe (tył mega miękki). Jakbym miał wydać 1800 na MTS to wolałbym dołożyć i ściągnąć sobie gwint Lowtec z Niemiec. Nie wiem ile teraz kosztuje ale coś ok 2 z hakiem. Miałem i mega polecam. Sztywny i sprężysty ale nie beton. Miękkiego szitu nie polecam szczególnie do kompletu z ciężkim silnikiem z przodu. 

Edytowane przez Randor

Opublikowano
  • Autor

Sama poduszka 380 złotych. Ostatnio oglądałem filmik od mapet tuning na temat gwintów. Według ich opinii MTS jest teraz twardszy od AP i ogólnie dużo się poprawił. Jeszcze pomyślę nad wyborem, bo mam trochę czasu.

Tutaj filmik - https://www.youtube.com/watch?v=dOiVsMiULPk

 

Opublikowano

Zapytałem Mapeta co sądzi o MTS i czy wersja na sprzężynach Eibach jest faktycznie twardsza od tej poprzedniej. Jak dla mnie to tylko chwyt marketingowy i wyższa cena ale może się zdziwię. Od AP to chyba wszystko jest twardsze:-) Szybko zdejmowałem ten gwint. Do wolnej jazdy dla pozerów dobry ale nic więcej. Na ta-smietniku jeździło mi się nie gorzej.

Edytowane przez Randor

Opublikowano

Randor jaki zawias masz teraz w bePiątce?

Opublikowano
37 minut temu, krzysiek_f napisał:

Randor jaki zawias masz teraz w bePiątce?

Ta-smietnik niestety. Na tym kupiłem auto. Rozglądam sie za czymś innym. W poprzedniej B5 fwd przerobiłem z 6-7 kompletów różnych firm.

Opublikowano

Tak właśnie mi się wydawało ale z wypowiedzi zrozumiałem że go wywaliłeś.

A jakie masz zdanie na temat Weiteca czy Vogtland by KW? Trochę tego jest w używce

Opublikowano
2 godziny temu, krzysiek_f napisał:

Tak właśnie mi się wydawało ale z wypowiedzi zrozumiałem że go wywaliłeś.

A jakie masz zdanie na temat Weiteca czy Vogtland by KW? Trochę tego jest w używce

Vogtlanda nigdy nie miałem ale ma całkiem dobre opinie jeśli chodzi o jakość. Tylko że to też bardziej komfortowy gwint (tak wynika z opinii). Wolałbym go niż AP którego nie lubię. Weiteca miałem dwa komplety, oba z nierdzewki i z grubym gwintem więc już pewnie kw przy nim wtedy grzebało. Bardzo dobrze go wspominam. Sprężysty i stabilny. Auto na nim nie pływało i nie dobijało. Jest z nim tylko jeden problem. Weitec nie istnieje od paru lat więc wszystko pod tą nazwą jest już po prostu stare i przeważnie zjeżdżone lub regenerowane cholera wie przez kogo. Teraz występuje pod nazwą ST Suspension. Chyba najlepszy gwint na jakim jeździłem to jednak h&r na wkładach Bilstein (tak wywnioskowałem bo wiem że Zerkopol je wtedy regenerował a oni grzebali się tylko w Billu). Twardy (ciężko było ugiąć auto rękoma) ale w taki sposób że nie telepie autem na dziurach i nierównościach. Twardy ale wtedy kiedy trzeba a nie ping pong i beton non stop. Świetny zawias. Dla mnie półkę wyżej od kw V1. No ale to już kasa.

Edytowane przez Randor

Opublikowano
  • Autor

Będę szukał raczej coś budżetowego z racji, że B5 jest autem typowo na weekendy. Jeżeli cenowo będzie różnica kilu 100 to możliwe, że skuszę się na coś innego. Wiadomo jakość idzie z ceną.

Co do poduszek to jutro odbiór auta. W weekend natomiast, planuje wrzucić nowy zestaw na przód, bo ori już od dawna jęczy z bólu..

IMG_3504.jpg

Opublikowano

Polecam zrobić to fest. Np. tak:-) Montaż pod tapicerką znacznie ograniczy każde woofery.

IMG_20200430_190254.jpg

IMG_20200514_181841.jpg

IMG_20200516_142654.jpg

Opublikowano
  • Autor

Tutaj to konkret. Do mnie wejdą 13cm, więc skromniej i bez przerabiania boczków. Nie jestem zapaleńcem audio i wymieniam bardziej ze względu na to, iż stare prykają i charczą. Nie ma co B5 rozpuszczać bo zacznie się specjalnie sypać, żeby tylko coś w niej wymienić :grin:

Opublikowano
12 minut temu, Rumaq napisał:

Tutaj to konkret. Do mnie wejdą 13cm, więc skromniej i bez przerabiania boczków. Nie jestem zapaleńcem audio i wymieniam bardziej ze względu na to, iż stare prykają i charczą. Nie ma co B5 rozpuszczać bo zacznie się specjalnie sypać, żeby tylko coś w niej wymienić :grin:

Sprawdz czy charczenie nie jest spowodowane spekana izolacja kabli glosnikowych w miejscu przepustu miedzy karoseria a drzwiami.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.