Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Na Bukowinie bedziesz modzil? O matko Bosko... przeca to niemoc w rekach na drugi dzien jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, trepek napisał:

Na Bukowinie bedziesz modzil? O matko Bosko... przeca to niemoc w rekach na drugi dzien jest!

No właśnie muszę dogadać szczegóły ?. Wyruszę może parę dni wcześniej i wszystko się ogarnie. Może uda się już pojechać na letnim 19-calowym setupie ?.

IMG_1722.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat temu spadlo 20 cm sniegu w pierwszym dniu zlotu ;) ale sam bym z checia pojechal na letnim setupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka ładna i widać że dbania będzie należycie :D powiedz ile już cebulionów w to włożyłeś? :D aż mnie przeraża ta lista "OEM"?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał:

Sztuka ładna i widać że dbania będzie należycie :D powiedz ile już cebulionów w to włożyłeś? :D aż mnie przeraża ta lista "OEM"?

Przestałem liczyć po przekroczeniu kwoty zakupu samego auta ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadbane a4, po takim właścicielu warto kupić auto. Wszystko robione z głowa i podoba mi sie pomysł, że robisz ja na częsciach najwyższej jakosci. No i czyściutko w środku a to jest bardzo ważne w użytkowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sebalbn napisał:

Bardzo zadbane a4, po takim właścicielu warto kupić auto. Wszystko robione z głowa i podoba mi sie pomysł, że robisz ja na częsciach najwyższej jakosci. No i czyściutko w środku a to jest bardzo ważne w użytkowaniu. 

Dzięki Sebastian! Trzeba robić porządnie nie ma że boli ?. Dużo B5 ma porysowane plastiki i są ogólnie zmęczone w środku. Znalezienie sztuki, gdzie wnętrze jest zadbane było niemałym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rumaq napisał:

Dzięki Sebastian! Trzeba robić porządnie nie ma że boli ?. Dużo B5 ma porysowane plastiki i są ogólnie zmęczone w środku. Znalezienie sztuki, gdzie wnętrze jest zadbane było niemałym wyzwaniem.

Dodajmy do tego wyciuchane do białości przyciski klimatronika i klamki latające na sprężynkach jak żyd po pustym sklepie ? Nie wiele osób dba o takie rzeczy a jednak jest to irytujące podczas codziennego użytkowania. Jakieś ładne koło dorzuc i będzie fajna furka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie B5 wyjechała z garażu trochę szybciej. Na dniach wymiana filtrów i do tego olej, tym razem zobaczę jak będzie to wyglądać na 5w40. Wpadła nowa nakładka na ręczny, która pasuje do kierownicy oraz gałka biegów (moja była już poszarpana) ale to pokażę później ?.

IMG_1951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 została nieco odświeżona w środku, w tym nowa nakładka na ręczny (teraz pasuje do kierownicy ?) i gałka zmiany biegów. Na zewnątrz po przygotowaniu lakieru wpadł wosk.

IMG_3819.JPG

IMG_3820.JPG

IMG_3844.JPG

IMG_3847.JPG

 

W między czasie B8 zaliczyła Bukowinę Tatrzańska (po drodze zahaczony Wrocław i małe doposażenie). Zlot udany ?.

IMG_2024.jpg

IMG_4013.JPG

IMG_4183.JPG

IMG_4181.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po misia do Wrocławia goniłeś? ?

Powiem Ci że obie sztuki zacnie się prezentują ?

Gratuluję stanu obu aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek! Przygotowanie obu aut trochę zajęło ale było warto. Teraz jestem ciekaw ile wosk realnie wytrzyma ?. Przy okazji w B5 wpadły już koła letnie, a dziś wpadną do B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusso Coat 12. Wcześniej lakier umyty, potraktowany tar and glue remover, deironizerem, wyglinkowany i na końcu odtłuszczony. B8 dostała wosk do ciemnego lakieru, a B5 do jasnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałość, nie mogłeś lepiej wybrać :) Dokładnie ten sam wosk aplikowałem w październiku zeszłego roku i jak wczoraj myłem auto to nadal całkiem nieźle kropelkowało, więc przynajmniej w moim przypadku ten wosk utrzymuje się już od 6 miesięcy. Przygotowałeś auto dobrze, więc powinien poleżeć na lakierze dość długo. Przed woskowaniem polecam zastosować też cleaner , ja używam Soft 99 Micro Liquid Compound i jest to podobno jeden z lepszych cleanerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz o tym, żeby stosować cleaner kiedyś słyszałem ale całkiem wypadło mi to z głowy. Będę działał w przyszłości ?. Tymczasem B8 również jest już na nowych letnich 245/35r19. Myślę, że najwyższa pora na sesję obu Pań razem..

IMG_4194.JPG

IMG_4203.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale jakoś mi nie pasuje te koło tutaj ?

Czekam na sesję z tą ładniejszą połówką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arek8888 napisał:

Jeśli chodzi o trwałość, nie mogłeś lepiej wybrać :) Dokładnie ten sam wosk aplikowałem w październiku zeszłego roku i jak wczoraj myłem auto to nadal całkiem nieźle kropelkowało, więc przynajmniej w moim przypadku ten wosk utrzymuje się już od 6 miesięcy. Przygotowałeś auto dobrze, więc powinien poleżeć na lakierze dość długo. Przed woskowaniem polecam zastosować też cleaner , ja używam Soft 99 Micro Liquid Compound i jest to podobno jeden z lepszych cleanerów :)

Panowie patrzę obcykani. Ile czasu trzeba poświęcić na takie spa? Jedna sobota to chyba mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krzysiek_f napisał:

Panowie patrzę obcykani. Ile czasu trzeba poświęcić na takie spa? Jedna sobota to chyba mało...

Jeśli chodzi o aplikację wosku to jeden dzień trzeba liczyć aby zrobić to sobie na spokojnie, ale na pewno nie dłużej. Ja zacząłem w okolicach godziny 9 rano a skończyłem o 17. Momentami pomagała mi dziewczyna bo cleaner wcierałem ręcznie i po pierwszej połowie samochodu myślałem że mi ręka odpadnie :D ale później aplikacja wosku to już bajka i sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzień wcześniej mycie i usuwanie większych zabrudzeń glinką np. spody drzwi że smoły. Kolejnego dnia oczyszczanie cleanerem i wosk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...