Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pakiet schowek to także siatki za przednimi siedzeniami (co z resztą widnieje na zdjęciu, które wstawiłem). Pakiet schowek nie był w standardzie. Trzeba było zawsze w każdej generacji za niego dopłacać:wink: Dziwne, że pokazuje u Ciebie w standardowym wyposażeniu:eusathink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Tak pakiet schowek to także siatki za przednimi siedzeniami (co z resztą widnieje na zdjęciu, które wstawiłem). Pakiet schowek nie był w standardzie. Trzeba było zawsze w każdej generacji za niego dopłacać:wink:

Zrobiłem małe dochodzenie przy użyciu VPNa :) W Polsce rzeczywiście pakiet schowek jest za dopłatą. W Holandii, skąd pochodzi moje A4 pakiet schowek jest w standardzie ;) 
image.png.d86d2943bf6e3519a80f1b6363b26be7.png
image.png.95810d902c1037ef8ef6f22c6b1c6319.png

Po wejściu w konfigurator Holenderski cena startowa to 48 000 EURO = ~217 761,36PLN
W polskim konfiguratorze cena startowa to 150 000 PLN
Moje przypuszczenie się potwierdziło. Oferta na nasz rynek jest dopasowana do naszych realiów. Bardziej okrojone samochody za niższą cenę :P Stąd wszelakie pierdoły są za dopłatą.

Z ciekawostek na szybko, w Holenderskim konfiguratorze jest w standardzie klima 3strefowa, nie ma w ogóle opcji wyboru podstawowej automatycznej. W przeciwieństwie do naszego rynku.
Ponadto w Holandii w standardzie jest opcja elektrycznego dogrzewania, co u nas nie jest w ogóle wymienione.

image.png.267217e23acb2010c193ff7ec5a5c8ae.png

image.png.997466875925fe9545c94ec97c53f568.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:24, Muskel1 napisał:

No tak, gdzieś wypadła w takim razie. Dziękuję za fatygę:hi:

Znalazłeś gdzieś tą sprężynkę?

Kupiłem ostatnio a4 b5 quattro avanta i tam ta sprężynka wydaje się taka sama (cały uchwyt bardzo podobny). Chyba nie jesteś z PL bo jak coś to mógł bym wysłać (tam mam i tak roletę do wymiany). W każdym razie możesz szukać gdzieś na szrocie rolety od starego avanta i sprężynka powinna być taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęci:hi:

Nie, nie znalazłem. Kupiłem cały nowy griff i zamontowałem:rolleyes:Szukałem używanych ale nigdzie nie było. Całe rolety ale cena kosmos za używane.

Sprężynka za kilka centów, cały gryf nowy 50,27 €:kwasny: no ale co zrobić. Nie lubię gdy w aucie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z Niemiec i w wyposażeniu standardowym ani dodatkowym nie ma czegoś takiego jak "schowek". Tam jest pewnie wzięte za pewnik, że schowki i siatki w bagażniku są w każdym aucie przynajmniej z 2016 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał:

Tam jest pewnie wzięte za pewnik, że schowki i siatki w bagażniku są w każdym aucie przynajmniej z 2016 roku.

Niestety tak nie jest. Szkoda :sad:. Mam auto kupione w DE z 2016 i nie mam siatek. Ani w bagażniku ani na tylnych siedzeniach. Pamiętam, że był to pakiet, którego świadomie nie wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misku napisał:

Niestety tak nie jest. Szkoda :sad:. Mam auto kupione w DE z 2016 i nie mam siatek. Ani w bagażniku ani na tylnych siedzeniach. Pamiętam, że był to pakiet, którego świadomie nie wybrałem.

Rzeczywiście nie jest. Całe 190 euro za schowki :P
image.png.171766ef4ebbc680a5e7b5577c819440.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 15:59, black70 napisał:

Co do schowków i ich głębokości, to jest po prostu tragedia. W b8 w schowku pasażera miałem po prostu wszystko, co chciałem. W b9 jest chyba o ponad połowę mniejszy.

Być może Cię zaskoczę, ale w Q7 2021 schowków jest jeszcze mniej i są jeszcze mniejsze :) W podłokietniku schować co najwyżej telefon i jakiś cienki portfel, pod kierownicą nie mieści mi się apteczka, którą woziłem w B9. Nie wiem co to za dziwny trend pomniejszania funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, misku napisał:

Niestety tak nie jest. Szkoda :sad:. Mam auto kupione w DE z 2016 i nie mam siatek. Ani w bagażniku ani na tylnych siedzeniach. Pamiętam, że był to pakiet, którego świadomie nie wybrałem.

Na tylnych siedzeniach też nie mam, ale w bagażniku wszystko jest jak trzeba :-). Ani słowa w wyposażeniu o schowku, które mam na myAudi, nie ma.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach na niemiecki rynek, bez pakietu schowek, wnęka z siatką była w prawym boczku. Może poprzedni właściciel dokupił u Ciebie lewą wnękę z siatką:eusathink: Zobacz tutaj przykładowy egzemplarz (pierwszy lepszy wyszukany na mobile.de)

Dieses Angebot habe ich bei ??????.?? gefunden:

Audi A4 Avant 
Erstzulassung: 04/2017 Kilometerstand: 76.420 km Kraftstoffart: Diesel Leistung: 110 kW (150 PS) 
Preis: 17.990 €

https://link.mobile.de?link=https%3A%2F%2Fsuchen.mobile.de%2Ffahrzeuge%2Fdetails.html%3Fid%3D327657371%26utm_source%3DsharedAd%26utm_medium%3Dandroid%26utm_campaign%3DDynamicLinkApp&apn=de.mobile.android.app&amv=690&st=Audi A4 Avant &sd=Erstzulassung%3A 04%2F2017 Kilometerstand%3A 76.420 km Kraftstoffart%3A Diesel Leistung%3A 110 kW (150 PS) &si=https%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2F00%2Fs%2FMTIwMFgxNjAw%2Fz%2FYO0AAOSwUoZg7qlk%2F%24_20.JPG&utm_campaign=DynamicLinkApp&utm_medium=android&utm_source=sharedAd

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest w każdym razie nr. części lewego czarnego boczka z siatką, jakby ktoś chciał dokupić.

20220118_112627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Tu jest w każdym razie nr. części lewego czarnego boczka z siatką

Rozumiem, że to boczek do wersji Avant. Do sedana wygląda nieco inaczej.

 

a4_b9_avant.jpg

a4_b9_sedan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, misku napisał:

Rozumiem, że to boczek do wersji Avant. Do sedana wygląda nieco inaczej.

 

a4_b9_avant.jpg

a4_b9_sedan.jpg

Mam identycznie jak w tym Avancie razem z tymi pasami gdzie coś można przytrzymać np. whysky :-)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Wszystkim miłośnikom motoryzacji dzisiaj może w całkiem innej kwestii pisze do was o prośbę o pomoc. Mam nadzieje ze jak zawsze staniecie na wysokości zadania i udowodnicie ze siła jest w sercu miłośników motoryzacji.  
Nazywamy się Łukasz i Karol Pażontka Lipinski jestem zawodowymi strażakami w KP PSP w Bytowie 20 stycznia 2022 r. Tego dnia wraz ze swoim bratem pełniliśmy służbę. Jeden z nas na stanowisku kierowania a drugi w JRG Bytow, która czynnie brała udział w gaszeniu pożaru. Niestety tego dni musieliśmy ratować dom rodzinny mojej mamy. Podczas służby na stanowisku kierowania przyjąłem zgłoszenie o pożarze dachu w budynku dwurodzinnym ( typu bliźniak ) w miejscowości Miedzygorze 2. Jedna z części była domem rodzinnym mojej mamy (obecnie zamieszkanym przez moja ciocie i jej męża). Pożar w jednej chwili zniszczył domy dwóch rodzin. Obecnie sytuacja tych rodzin jest ciężka niewiadomo czy odbudowa domów jest możliwa oraz czy nakład pieniążków w budynek  jest opłacalny i czy nie warto jest budować wszystkiego od nowa. Dlatego tez prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie pieniężne dwóch rzutek dla rodzin. Pozwólmy niech ta jedna złotówka pozwoli wrócić im do normalnego życia w tej trudnej sytuacji.  Pokażmy ze Pasja motoryzacji potrafi wspierać rodziny w trudnych sytuacjach.

1. https://zrzutka.pl/yz3jsu
2. https://zrzutka.pl/puwfhc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię strażaków, ale myślę, że tu na forum znajdziesz bardziej odpowiednie miejsce na takie prośby, niż w wątku o B9.

Pytanko przy okazji:

Podczas mycia auta (myjnia bezstykowa - lanca) strasznie naparzają mi czujniki. Migają lusterka i włączają się i wyłączają światła. W środku też dyskoteka. Oświetlenie na drzwiach na czerwono (pre sense?). Auto zgaszone, nie ryglowane. Jak można to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz pozostawić w aucie a nie w kieszeni, lub w etui blokującej fale (klatka faradaya) i dopiero do kieszeni.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Dzięki. Mam taki nawyk, aby nie zostawiać w aucie, bo jak się samo zarygluje, to potem nie dostanę się do auta. Druga rzecz, to ze względów bezpieczeństwa. Ale cóż, jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, black70 napisał:

O tym nie pomyślałem. Dzięki. Mam taki nawyk, aby nie zostawiać w aucie, bo jak się samo zarygluje, to potem nie dostanę się do auta. Druga rzecz, to ze względów bezpieczeństwa. Ale cóż, jak trzeba...

Auto nie zarygluje się gdy klucz jest w środku jeżeli nikt nie zmienił tego w kodowaniach, bo jest taka opcja.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...