Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2022 o 22:51, sosim napisał:

Zrobiło Ci się? Ostatnio nawet usunąłem i dodałem użytkownika głównego na nowo, ale niestety nie pomogło. Wciąż co 1-2 dni mam atak tych komunikatów. Przez myAudi wszystko poprawnie działa. Może wina softu, chyba nie był aktualizowany od 2021 roku.

Dopiero pomoc Usług Cyfrowych Audi pomogła, coś wpisali na sztywno, zweryfikowali przez kamerkę, i ruszyło w aucie. Wcześniej mieli problemy z serwerami.

W A4 (2019) rzeczywiście Audi Connect było od początku, po ustanowieniu użytkownika głównego, aktywacji przez Internet zaczęło działać.

W A3 z (2022) po aktywacji wszystkie funkcje związane z Audi Connect muszą się zainstalować.

 

Edytowane przez Chat
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej problem z aktualizacją... wrzuciłem na pendrive, ale za każdym razem jak próbuję zaktualizować to wyskakuje komunikat, że już trwa inna aktualizacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vvv napisał:

Ja mam dalej problem z aktualizacją... wrzuciłem na pendrive, ale za każdym razem jak próbuję zaktualizować to wyskakuje komunikat, że już trwa inna aktualizacja. 

Poszukaj w ustawieniach mmi wyłączenie modułu danych. W przedliftach jest taki podpunkt. Wyłącz moduł danych to powinno przerwać próbę aktualizacji OTA. Może wtedy pójdzie z pendriva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam wymienić moje B8 na b9 gdzie mogę znaleźć informacje na temat wersji i różnic wyposażenia. Np. czym będzie różnić się wersja sport-line od S-Line oprócz oczywiście zderzaków,listew itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rzetelnych informacji na temat prześwitu w a4 b9

Na autocentrum piszą:

- avant 160 mm

- avant lift 120 mm

- allroad 184 mm

- allroad lift 205 mm

Czy dane są prawdziwe? Jeżeli tak to, pewnie auta poliftowe mają inne zawieszenie itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie na szybko czy przy wyłączonym zapłonie wideorejestrator podłączony do gniazda 12V będzie rozładowywał akumulator?

Edytowane przez sosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak wyłączysz zapłon, to prąd z zapalniczek znika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację co to za system driver assistance, w czym pomaga?, auto nie ma aktywnego tempomatu tylko 4 kamery  przednią, tylną oraz dwoma bocznymi.:hi:

Auto to Q5 80A ale jest to chyba to samo co B9

Q5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral65 napisał:

Proszę o informację co to za system driver assistance

Asystent pasa ruchu . Mówiąc krótko - utrzymuje auto miedzy pasami na drodze . Na krótki  czas można nawet puścić kierownicę i auto pojedzie zgodnie z kierunkiem jazdy .  Nie musi być aktywnego tempomatu . Działa z kamery nad lusterkiem , ale trzeba aktywować , w USA nie był pewnie aktywny . W Kanadzie pewnie też . No chyba że jest aktywny bo auto narazie stoi , a działa dopiero po wyżej 60 km/h :wink: Fajnie jak ma do tego odpowiedni przycisk na manetce kierunkowskazów bo można go wyłączyć / włączyć . 

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mariusz36 napisał:

Asystent pasa ruchu . Mówiąc krótko - utrzymuje auto miedzy pasami na drodze . Na krótki  czas można nawet puścić kierownicę i auto pojedzie zgodnie z kierunkiem jazdy .  Nie musi być aktywnego tempomatu . Działa z kamery nad lusterkiem , ale trzeba aktywować , w USA nie był pewnie aktywny . W Kanadzie pewnie też . No chyba że jest aktywny bo auto narazie stoi , a działa dopiero po wyżej 60 km/h :wink: Fajnie jak ma do tego odpowiedni przycisk na manetce kierunkowskazów bo można go wyłączyć / włączyć . 

nie tylko asystent. Zakres informacji wyświetlanych jest w dużej mierze zależny od wyposażenia. Szeroki opis jest w instrukcji obsługi. :mysli:

Edytowane przez M4R1O
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, autko dopiero jedzie będzie za dwa miesiące.

Według Vinu ma asystent zmiany pasa ruchu, ale nie ma asystenta pasa ruchu:eusathink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Góral65 napisał:

Według Vinu ma asystent zmiany pasa ruchu, ale nie ma asystenta pasa ruchu:eusathink: 

Jak przyjedzie to parametryzacja kamery zrobić , zakodować i powinno być - asystent pasa , znaki  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Góral65 napisał:

Dzięki Panowie, autko dopiero jedzie będzie za dwa miesiące.

Według Vinu ma asystent zmiany pasa ruchu, ale nie ma asystenta pasa ruchu:eusathink: 

To dwie osobne funkcje. 
Asystent zmiany pasa ostrzega przed niekontrolowanym zjazdem z prawidłowego toru jazdy - pasa którym jedziesz.
Asystent pasa ruchu utrzymuje samochód w pasie którym się poruszasz. 

Tym samym wg danych z VIN nie masz przycisku na manetce kierunkowskazu.
Co prawda można zakodować asystenta pasa ruchu na stałe, ale dla mnie to drut system :P 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, M4R1O napisał:

Asystent zmiany pasa ostrzega przed niekontrolowanym zjazdem z prawidłowego toru jazdy - pasa którym jedziesz.
Asystent pasa ruchu utrzymuje samochód w pasie którym się poruszasz. 

Dokładnie tak. Dla doprecyzowania:

  • asystent zmiany pasa ostrzega migającym światełkiem na lusterkach zewnętrznych,
  • asystent pasa ruchu koryguje tor jazdy ingerując w ruchy kierownicą (czasem bywa to bardzo denerwujące :kwasny:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem auta z obydwoma systemami i są mi znane tylko nie wiem za co odpowiada wyświetlana wizualizacja ze zdjęcia, wygląda jak przy aktywnym tempomacie którego nie ma w tym aucie. nie ma też wg vinu asystenta pasa ruchu ale jeśli można go skalibrować i zakodować to będzie super.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Góral65 napisał:

Miałem auta z obydwoma systemami i są mi znane tylko nie wiem za co odpowiada wyświetlana wizualizacja ze zdjęcia, wygląda jak przy aktywnym tempomacie którego nie ma w tym aucie. nie ma też wg vinu asystenta pasa ruchu ale jeśli można go skalibrować i zakodować to będzie super. 

Aktywny tempomat podobnie wygląda , ale tam masz jeszcze miedzy tymi liniami linie poprzeczną która pokazuje odległości od poprzedzającego auta . Tu te linie które teraz masz na szaro po aktywacji i przekroczeniu ok. 60 km /h będą zapalać się na zielono . ( w zależności od namalowanych pasów ) . Jeśli masz kamerę nad lusterkiem to jest szansa że można to aktywować  .

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mariusz36 napisał:

Aktywny tempomat podanie wygląda , ale tam masz jeszcze miedzy tymi liniami linie poprzeczną która pokazuje odległości od poprzedzającego auta . Tu te linie które teraz masz na szaro po aktywacji i przekroczeniu ok. 60 km /h będą zapalać się na zielono . ( w zależności od namalowanych pasów ) . Jeśli masz kamerę nad lusterkiem to jest szansa że można to aktywować  .

Dzięki za info, tak jak pisałem auto dopiero płynie, ale vg vinu ma cztery kamery to może uda się tą funkcję aktywować, jeszcze jedno pytanko czy tą kalibrację zrobi VCDS-em czy tylko wizyta w ASO? 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Góral65 napisał:

jeszcze jedno pytanko czy tą kalibrację zrobi VCDS-em czy tylko wizyta w ASO? 

Robisz parametryzacje VCP  i kodujesz . Po zdjęciach zobaczysz czy masz kamerę nad lusterkiem :wink: .Te cztery kamery to pewnie w lusterkach , przednim grillu i z tyłu (360 ) . 

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...