Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Drżenie przy przyspieszaniu


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Logan ja jestem już praktycznie pewien że to przez wydech mi drży....więc jak wydłubiesz kata to daj znać co i jak zrobiliście....no i czy ustało i o ile głośniej słychać sprężareczke....[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, w swoim drugim poście w tym temacie napisałeś że całe buda drży, i teraz pojawia się problem co rozumiesz przez drżenie? Telepanie , wibracje, brzęk, rezonans itd,itp. Bo ja myślałem że ci "telepie silnikiem", ale skoro stwierdziłeś że to napewno układ wydechowy, to masz na myśli drżenie głosowe, a to zmienia postać rzeczy. Takie lingwistyczne zawiłości, komplikują "zdalną" diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalina to nie tylko głos tylko wszystko naraz drży trochę buda, trochę silnik,trochę wydech i ważne mi było po kolei co to może być wg Was, a bez tych opinii na pewno bym tego nie znalazł!

:rolleyes: Więc mam to to i to i lecę po autku i oprócz przyczyny właściwej(którejś z nich) mam wiele doświadczeń i punktów na które zwrócę uwagę i jeśli nie będą one teraz przyczyną w późniejszym czasie połączę je z innymi objawami w wozie i wtedy wykorzystam pozostałe możliwości!

Także to nie komplikacja a wręcz swoista biblia z rozwiązaniami różnych pojawiających się problemów i ich możliwych przyczyn,rozwiązań,...więc dzięki jeszcze raz z góry WSZYSTKIM! :biggrin:

1a)podejrzewam plecionkę i kata - bo czuć spaliny pod maska a wje...chałem się przy 90km w jakąś TAAAKĄ dziure

1b)poduchy pod silnikiem - przyczyna 1a)

2)nastawnik bo na niskim biegu mi tak płyną w górę i dół obroty ale moze to moja noga :)

3)napinacz - bo mi drga lekko(ale moze tak ma być ja się nie znam) na postoju już, a nie zmieniałem jeszcze rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.....

dzisiaj zrezygnowałem z wycięcia kata.... bo podobno to nie on wprowadza silnik w drgania

Wymieniłem poduche pod skrzynią ale jest bez zmian. :confused:

Ktos napisał ze tak sie moze zachowywac auto z chipem. Jak moge sprawdzic np Vagiem czy autko nie zostało wczesniej "zachipsowane"?? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzic np Vagiem czy autko nie zostało wczesniej "zachipsowane"??

zrobić logi grup 003,008, 011 na przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrezygnowałem z wycięcia kata....

Ale przy naszym przebiegu i tak musisz coś z nim zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1Z miałem taki objaw przy uszkodzonym tłumiku drgań

I chyba masz rację tak mi dziś mechanik powiedział ale niewiem czy regenerować łącznie z siatką czy wstawić nowy za 120zł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

a jak można sprawdzić stan zlączki ? z zewnątrz siatka wyglada na nienaruszoną...

ale jedak jak ruszam silnikiem to słychać skrzypienie czy cos takiego

Jak mozna ją sprawdzić... ? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki84

Witam a co powiecie na moje drgania jak jest zimny i mu przybutuje do ok 4tyś to zmuli go zaczyna szarpać silnikiem i strasznie kopci przez uszkodzony tłumik drgań jakby cofało spaliny gdy osiągnie ok 70 stopni wszystko jest ok moge kręcić ile chce co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zimnym silniku do 4 tyś. maszyne wkręcasz to co sie dziwisz, tylko czekaj jak turbina zdechnie albo cały silnik :eek: . :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej regenerować złączkę z oplotem siatkowym czy kupić nową uniw. i wstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej regenerować złączkę z oplotem siatkowym czy kupić nową uniw. i wstawić?

Kup nowa :wink: to najlepsze rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej regenerować złączkę z oplotem siatkowym czy kupić nową uniw. i wstawić?

jedziesz do zakładu tłumikarskiego i wspawywuja Ci nową i już, koszt takiej operacji to ok 120pln, jade ze Sprinterem w jutro na wymiane tej złączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wymiary ma złączka w moim wozie ktoś wie?(1Z 90KM)W sklepie mi mówią że to im muszę podać...A i jeszcze jak sprawdzić stan poduchy silnika?Bo też mi proponują wymienić bo niby znowu mi może paść ta siatka jak poducha jest wys....

[ Dodano: 20-04-2007, 20:41 ]

Wywaliłem kata jest lepiej ale wymienię ten tłumik drgań jednak...bo widziałem że jest zasyfiony od środka i to pewnie powoduje że jest szczelny ale nie tłumi!

Extra z wywalonym katem nie jest głośniej i milej się zbiera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam TDI 115 KM przy delikatnym przyspieszaniu przy obrotach ok 1800-2000 szrpie mi całym autem jakby nie dostawał paliwa. byłem na serwisie ale turbinka i silnik ok nie było zadnych błędów problem tez w tym ze nie dzieje sie to czasmi. Filtry wymieniane miesiąc temu. Prosze o pomoc czy to cos powaznego, moze ktos zan jakiegos szpeca od TDI w okolicy Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...