Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)


golden87

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, golden87 napisał:

Cyknij potem, chetnie przetestuje, 1.9 i 2.0 maja ten sam obrotomierz, wiec powinno byc malina :)

 

IMG_20190813_170403.jpg

IMG_20190813_170428.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno sie nic nie działą, poczynam przygotowania pod większe wtryski.
Wpadł troche większy FMIC  (450x300x76) za namową @DanielMod oraz TIP wykonany przez niego! ? POLECAM PRODUKTY DANMODa :D
image.png

 

Wielkie podziękowania dla @Maniusiek28 za jak zwykle fachową pomoc w ogarnięciu tematu :)

Old vs new
image.png

Przygotowanie belki:

image.png

Nojka na aucie:

image.png

PS. O dziwo obyło się bez większego podcinania zderzaka, a nawet można powiedzieć, ze ten nowy lepiej siadł niż stary ?? Teraz pozostaje tylko zakup nowych zaslepek halogenów i będzie malina :)

PS2. Stary fmic juz sprzedany więc nie pytać się :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widac że powinien pójść jakieś 1-2cm w lewo, ale dla chłodzenia nie powinno miec to znaczenia. Tak jak Maciek pisze obawialismy sie wiekszego podcinania zderzaka, a wszedł na większy luz niż stary (pewnie dlatego że bardziej dolega do chłodnicy, temu twojemu specowi od klimy na pewno sie to nie spodoba).

Edytowane przez Maniusiek28
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kamil-vag napisał:

Jakie testy w trasie robione ? Spadła temp w dolocie ? 

Na razie przy spokojnej jezdzie po miescie temperatura w dolocie wynosiła około 5 stopn więcej niż na zewnątrz i 10 stop mniej niż na starym FMICu,
Czyli wczoraj na dworze było 30, w dolocie 35, na starym 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory spadek temp. to już fajnie dla motorku..

To i ja muszę się odezwać do @DanielMod ws. turbo?

 

I nie tylko...

Edytowane przez Adam87
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, Maciek, bo coś się bawisz chyba w softmodzenie, patrzyłeś kiedyś ori zabezpieczenie IAT vs boost ? ? ? Bo w sumie to nie ma chyba żadnego, a myślałem czy by trochę nie pozjeżdżać boostem przy wyższej temp... jakiej temp powinno się unikać w dolocie ? 70 stopni ? mniej... ? 

P.S przeglądałem kiedyś softy różnych super tunerów i nigdy nikt tego nie tyka ? i teraz jestem ciekaw, czy po prostu nie ma sensu tego ruszać, czy im się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie siadł ten coolerek ,belka też mało co dostała po doopie , a z Danielem strach rozmawiać , już mnie na turbo namówił , na heble z tyłu tez i o w tryskach też już mowa była .??:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Tak przy okazji, Maciek, bo coś się bawisz chyba w softmodzenie, patrzyłeś kiedyś ori zabezpieczenie IAT vs boost ? ? ? Bo w sumie to nie ma chyba żadnego, a myślałem czy by trochę nie pozjeżdżać boostem przy wyższej temp... jakiej temp powinno się unikać w dolocie ? 70 stopni ? mniej... ? 

P.S przeglądałem kiedyś softy różnych super tunerów i nigdy nikt tego nie tyka ? i teraz jestem ciekaw, czy po prostu nie ma sensu tego ruszać, czy im się nie chce...

Ja niebawie sie w Softmodzenie ... :P Jedynie co umiem to obslugiwac MPPS aby wgrać gotowy soft, i tyle co mi zostało troche z komputerowych zajawek ? Jesli o takie pytania to raczej do Daniela,

 

IAT sobie wyswietlam na vFizie ? Dlatego wiem ile spadło itd, jakie sa wartosci graniczne tego nie wiem, wiem ze im nizej tym lepiej, i raczej ma to za zadanie utrzymać zadaną moc, w ciezkich warunkach. Gorące powietrze ma mniejszą gęstość - zatem mniej tlenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karol1981 napisał:

@golden87 jakiego mpps a znaczy kabla używasz do wgrywania?

Chińskiego z AliExpress.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, golden87 napisał:

Chińskiego z AliExpress.

To samo i ja używam, zero problemów... do tego mam ten soft bez loadera i bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

To samo i ja używam, zero problemów... do tego mam ten soft bez loadera i bajka :)

EDC15 to nawet galeciakiem mozna pykac, tu EDC16 to troche gorzej. Z tego co pamietam to bez loadera mam starssza wersje, z loadrem nowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to korekcji temp w dolocie, wiec jak patrzę jest mapa  " maf correction by temperature "  zrobiłem screen jak to wygląda ? W TDI robionym na grubo usuwa się MAF całkowicie a dawka leci tylko po MAP Sensorze .

spacer.png

 

Edytowane przez DanielMod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...