Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co sądzicie o oleju motul 6100 synergie plus 10w/40 do silnika 1.8T ??

Jak masz w zapasie turbawkę to powoli możesz sie przygotowywać mentalnie do jej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

ale to niestety prawda

jak będą takie mrozy jak w tym roku to nie widze tej turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, zakupilem B6 ALT, ma jeszcze wprawdzie 8 do wymiany oleju ale chce wlac nowy dla swietego spokoju. Alktalnie maszynka chodzi na 10w40, zmieniac czy poprostu zalac takim samym? Prosze o uzasadniona wypowiedz.

W sumie 10w-40 (półsyntetyk) w niemczech dopuszczają do tego silnika ale lepszy będzie syntetyk 5w-40. Jeśli długo chodził na tym 10W-40 to możesz na nim pozostać, nic złego się nie stanie ale wymieniaj go co max 10tys bo ALT przegrzewa olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zgasisz silnik to zapal go po 2 minutach i zobacz czy pusci niebieski dymek

pusci to wiadomo o co kaman

0101237 - YouTube :naughty:

Zero jakiegokolwiek dymu...:jerk:Co nie zmienia faktu, że oleju ubywa :facepalm: Może być przez zbyt wysoką temperaturę? W te upały jak otwieram maskę to dotykając czegokolwiek mogę się poparzyć :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile oleju Ci ubywa? Upał nie ma nic do rzeczy. A co do dymu audi ma chyba dobre katalizatory bo silniki które biorą nawet litr oleju na 1000 (tysiąc) km nie puszczają dymu. Jedynie możesz spróbować tak: jak masz dobrze rozgrzany silnik zostaw go na 5-10minut na wolnych obrotach i po tym czasie znienacka mu w p... Jak ma puścić dymka to wtedy puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem a6 c5 1.8t, do tej pory był zalewany w serwisie castrol 5w30 longlife, zastanawiam się na jaki olej zmienić w grę wchodzą Motul 8100 X-Cess 5W40 / Motul Specific 504-507 5W30 co wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem a6 c5 1.8t, do tej pory był zalewany w serwisie castrol 5w30 longlife, zastanawiam się na jaki olej zmienić w grę wchodzą Motul 8100 X-Cess 5W40 / Motul Specific 504-507 5W30 co wybrac?

Spokojnie możesz mu zalać 5w40 Motula... sam na takim śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem a6 c5 1.8t, do tej pory był zalewany w serwisie castrol 5w30 longlife, zastanawiam się na jaki olej zmienić w grę wchodzą Motul 8100 X-Cess 5W40 / Motul Specific 504-507 5W30 co wybrac?

Spokojnie możesz mu zalać 5w40 Motula... sam na takim śmigam.

popieram :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka nowy z tej strony :)

Na kartce z olejem mam 5w40 Castrol Edge 5w40 longlife :P

Teraz automatycznie pytanie co wlać w komputerze wyskakuje że wymiana za 5 tys no ale dla świetego spokoju chce wymienić filtr i olej może być ten Castrol Edge 5w40 tylko nie long life bo w tesco jest po 100zł w promocji taki więc sobie pomyślałem że może akurat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka nowy z tej strony :)

Na kartce z olejem mam 5w40 Castrol Edge 5w40 longlife :P

Teraz automatycznie pytanie co wlać w komputerze wyskakuje że wymiana za 5 tys no ale dla świetego spokoju chce wymienić filtr i olej może być ten Castrol Edge 5w40 tylko nie long life bo w tesco jest po 100zł w promocji taki więc sobie pomyślałem że może akurat :P

dołóż pare zeta i kup Mobil'a :good:

castrata sobie odpuść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki :) jednak mobil poprzednio jak miałem mazdunie to wszyscy narzekali na ten olejek a vavoline 5w40 maxlife nie był by lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka nowy z tej strony :)

Na kartce z olejem mam 5w40 Castrol Edge 5w40 longlife :P

Teraz automatycznie pytanie co wlać w komputerze wyskakuje że wymiana za 5 tys no ale dla świetego spokoju chce wymienić filtr i olej może być ten Castrol Edge 5w40 tylko nie long life bo w tesco jest po 100zł w promocji taki więc sobie pomyślałem że może akurat :P

dołóż pare zeta i kup Mobil'a :good:

castrata sobie odpuść

sorry kolego...

o MOTULa mi chodziło

:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem chyba najbardziej nastawiony na tego vavolina maxlife 5w40 i wcześniej zaryzykuje płukanka vavoline :P autko ma niby 150tys no wygląda na takie nie widać dużego zużycia - przynajmniej tak się pocieszam hehe :)

chociaż własnie czytam wszytskie opinie i wszyscy polecają motula to może się skusze :) tylko jaki typ tego oleju bo widzę że są rożne i robić płukankę jak tak to jaka ?

A dodam jeszcze bo mój kolega ma dobry dostęp do olejów millera może coś z tego ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, a ja smigam na syntetyku castrolu EDGE 5W30 longlife i chodzi jak ta lala a ze bierze olej to normalka srednio na 1000 km dolewam cwiartke, wymieniam co 15 tys i jak na razie po przejechaniu 35 tys wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, a ja smigam na syntetyku castrolu EDGE 5W30 longlife i chodzi jak ta lala a ze bierze olej to normalka srednio na 1000 km dolewam cwiartke, wymieniam co 15 tys i jak na razie po przejechaniu 35 tys wszystko ok

Wszystko do czasu jak zrzucisz pokrywe zaworów do wymiany uszczelki... 15k hmmmm Twoja sprawa. Ja tam wale co 10k bo na silniku nie warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 1.8t ANB, według poprzedniego właściciela wlewano olej 10w40 (nawet nie bardzo wie jaki...), jednak silniczek pracuje rowno, turbo suche, jezdzi jak powinien, ma nalatane 200k przebiegu (być może realny) - zalać mu syntetyk? Czy jednak mimo wszystko ciągnąć połówkę?

Mam w planach zalać Mobila.

pozdrawiam, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...