Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Z racji że musiałem wymienić miche olejową więc trzeba było wymienić filtr oleju i sam olej. Postawiłem na Mineralny Motul 4000 Motion 15W40 Olej jest biały zdziwiłem się strasznie jak zobaczyłem, olej do silników (biorących olej, do większych przebiegów, i jak to nazwać :mysli: "turbin ze swoimi latami") Autko chodzi jak by było z 2010 roku praktycznie go nie słychać :decayed: Jestem bardzo zadowolony.

Polecam.

zalej syntetyk!!

Myślałem o półsyntetyku ale każdy mi mówił że mi wszystko porozszczelnia, ten minerał jest dobry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

Z racji że musiałem wymienić miche olejową więc trzeba było wymienić filtr oleju i sam olej. Postawiłem na Mineralny Motul 4000 Motion 15W40 Olej jest biały zdziwiłem się strasznie jak zobaczyłem, olej do silników (biorących olej, do większych przebiegów, i jak to nazwać :mysli: "turbin ze swoimi latami") Autko chodzi jak by było z 2010 roku praktycznie go nie słychać :decayed: Jestem bardzo zadowolony.

Polecam.

zalej syntetyk!!

Myślałem o półsyntetyku ale każdy mi mówił że mi wszystko porozszczelnia, ten minerał jest dobry :good:

http://www.autoporadnik.pl/oleje/jaki-olej-do-silnika-wyjasniamy-olejowe-dylematy/artykul?page=0,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana oleju obecnie mam Castrol Formuła RS 0W40 na takim oleju jeździł poprzedni właściciel jak myślicie zalać takim samym czy innym? Czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do [ADP] taki olej :kox:

Jeżeli nic się nie dzieje złego z silnikiem to jak najbardziej możesz zalać taki sam, ale do [ADP] wystarczy 5W40 i to i tak będzie za***isty olej jak na ten silnik np. MOTUL, LIQUI MOLY, VALVOLINE :cool1: ... nie polecam "płynnej technologii" :thumbdown:

ps. Cytat ze strony producenta "płynnej technologi" - Castrol Edge Sport Formuła RS 0W-40 . Do nowoczesnych, wysilonych i modyfikowanych jednostek... [ADP] jest rzeczywiście "wysilony" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... do [ADP] wystarczy 5W40 i to i tak będzie za***isty olej...

Czyli 5W40 Mobil 1 może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te np. Motule jest ich tyle rodzajów, że nie ogarniam tego, który dokładnie bo tam są jakieś cyferki 8100 X-Clean, 8100 X-Cless, 505.01-502.00-505.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w dział "rabaty , promocje" (- klik) tam jest kilku kolegów sprzedających ten olej, napisz któremuś PW i wtedy podpowie Ci jaki i za ile będzie dla Ciebie najlepszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w dział "rabaty , promocje" (- klik) tam jest kilku kolegów sprzedających ten olej, napisz któremuś PW i wtedy podpowie Ci jaki i za ile będzie dla Ciebie najlepszy :wink4:

dokładnie tym bardziej, ze kolega Dzik ma teraz promo - wysylka gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak widać posiadam silnik 1.8T 150Ps (z chipem do 202ps- nie wiem czy to cos zmienia przy wymiane oleju ale wrazie co lepiej o tym wspominiec). Sprzedawca polecil mi olej Castrol EDGE 5w30 (pełen syntetyk...). Mam 169tys przebiegu (przebiej raczej rzeczywisty). Dobrze doradził??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wczoraj dla ciekawości sprawdzałem które półsyntetyki spełaniają normę 502.00. Okazuje się że Castrol syntetyk ma 502.00, ale półsyntetyk 505.00. Czy to oznacza, że nie można zalewać Castrola półsyntetyku??

Dla porównania Motul półsyntetyk ma norme 502.00.

Poradzcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi a4 b5 95rok 1,6 benzynka i przejechane 222555tys kupilem auto 3 miechy temu i nie mam do niego ksiazki i nie wiem jaki olej był lany w silniku tez nic nie ma zadnej karteczki. Jaki byście radzili zalac olej?? Polsyntetyk czy juz raczej mineralny? Mechanik mowil mi o mineralnym 15w40 ale nie wiem czy mi nie zamuli i dobije silnika co wy o tym myslicie?? I jeszcze jedno co oznacza kontrolka " InI" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Mechanik kazał zalewać minerała, później poczytałem na forum, że półsyntetyk to ostateczność. Ja po 200km wymieniłem na Castrola 10w, ale teraz zmieniam na Motula lub Maxlife oba 10w. Olej musi być w specyfikacji 500.00 lub 502.00. szukaj na allegro w opisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Silnik 2.0 benzyna, rocznik 2001, b6.

Kupiłem auto z Niemiec, nie wiem jaki był wcześniej lany olej. Autentyczny przebieg 240.000 km. Co teraz mam zalać?

W serwisie audi mówią że gdybym im odstawił samochód to oni zaleją Mobil1 albo Castrol 0w40.

W niezależnym warsztacie samochodowym facet wlałby 5w40 Castrola.

Pytałem swojego szwagra który jeździł audiczkami w benzynie ale stare modele, mówił że powinienem wlać mineralny...

Do cholery kto ma rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz lac polsyntetyk 10w40 ?? Zadnego minerala nie zalewac??

minerala to do fiata 125P mozesz zalac

do twojej padaki musisz wlac 10W40[br]Dopisany: 08 Sierpień 2010, 22:26_________________________________________________

Siema.

Silnik 2.0 benzyna, rocznik 2001, b6.

Kupiłem auto z Niemiec, nie wiem jaki był wcześniej lany olej. Autentyczny przebieg 240.000 km. Co teraz mam zalać?

W serwisie audi mówią że gdybym im odstawił samochód to oni zaleją Mobil1 albo Castrol 0w40.

W niezależnym warsztacie samochodowym facet wlałby 5w40 Castrola.

Pytałem swojego szwagra który jeździł audiczkami w benzynie ale stare modele, mówił że powinienem wlać mineralny...

Do cholery kto ma rację...

jak wyżej, 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlącze sie do tematu, poniewaz borykam sie z podobnym problemem, auto sprowadzone z niemiec, przebieg 195tys, pojecia nie mam na czym jezdzil niemiec, ale w zwiazku ze mam nagar , czarne mazidlo na korku od oleju, postanowilem nie czekac (ost wymiana 185tys) i wymienic, jestem gotowy zaryzykowac pelen syntetyk, i mysle ze na takim jezdzil, tylko teraz jaki, myslę nad tym olejem Castrol Edge 5W-30 pelen syntetyk, czy to bedzie dobre posuniecie ? castrol wlasnie ten olej zaleca do a4 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...