Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak castrol.Robilem serwis w vw t5 i mi ten sam olej zapodal dó Audi.Z tego samego weza....Dobrym...????A jaki to dobry?Bo wiedze mam zadna skoro mam taki balagan w silniku.

Zrób płukanke i zalej coś znacznie lepszego np Motul - lepkość taka jak i była lana (5w30 lub 5w40)

Ja u siebie miałem lanego Castrola longlife i po 178tyś była do wymiany pompa oleju i nastawnik wałka a w silniku bardzo dużo nagaru i syfu.

Teraz wszystko już jest czyste i śmigam właśnie na oleju Motul X-cess 5w40 :wink:

Grzesiu a Ty nie chciałeś przejść na Milersa?? Ktoś z 1.8T chciał i nie pamiętam kto robił zamiane z motula na milersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szanowni Panie i Panowie

kolo ma auto z silnikiem ALT robię mu płukankę Motul Clean i zalewam silnik oliwą MOTUL'a tylko jaką?

proszę o "kawę na ławę"

Nie interesują mnie bzdury typu że silnik się rozszczelni i takie tam... proszę konkretnie.

Ma być syntetyk.

Dziękuję:)

5w-40

Czyli wlać X-CESS 5W-40 czy X-CLEAN 5W-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doznalem szoku, ogólnie 2 tys km temu wlalem 10w40 castrola magnateca zanim zaczalem czytac ten temat

poprzednio wlany byl jakis statoil 10w40 po robieniu uszczelki pod glowica - ok 15 tys km temu

"zainspirowany" wypowiedzia powyzej ze kolega znalazl syf pod korkiem wlewu, sam odkrecilem korek i zajrzalem wglab pod pokrywe i szczeka mi opadla

od miejsca nad krawedzia wlewu wglad pod pokrywe idzie gruba na 2-3 mm warstwa syfu konsystencji jakby mieszanki pylu z olejem

i teraz czy sama plukanka zalatwi sprawe przed wymiana oleju czy dodatkowo zdjac pokrywe i wyczyscic pod pokrywa recznie jeszcze

i czy do ponownego zalozenia pokrywy potrzebny jesy klucz dynamometryczny czy te torxy mozna dokrecic na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedlem z Motula 5w30 x- clean cena okolo 170zl za 5 l na millersa Cfs 5w30 cena okolo 255zl i jestem duzo bardziej zadowolony;) przed przejsciem, tak jak juz pisalem plukanka firmy millers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam milersa csf 5w30 na potrojnych esterach i tez sprawuje sie swietnie ;), duzo lepiej niz motul ;)

Co znaczy, że olej się lepiej sprawuje?

Możesz powiedzieć coś więcej?

Bo jeżdżę na x-cessie - zbliża się wymiana i zastanawiam się czy zostać przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostań, nie musisz zmieniac na Millersa

to jest tylko dobra Twoja wola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ma przejechane 160 tys mil czyli pow 300tys

Przelicz to sobie jeszcze raz...

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedługo wymieniam oliwę w swoim aucie. Obecnie jeżdżę na Valvoline SynPower XL-III 5W30. Chciałbym zmienić na Millersa XFD 5W40 lub 5W50. Który z nich wybrać ? Czy ten Millers jest pełnym syntetykiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego silnika? Ale jeśli do tej pory wszystko było ok to lej 5w-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do A4 1,8t 2002 220000km Multitronic? do tej pory jezdził na 5w40 ale nie wiem jakiej firmy (wymieniany byl w serwisie ale na etykiecie jest nie wyraznie napisane. Ile oleju potrzeba na pełną wymianę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej polecacie do A4 1,8t 2002 220000km Multitronic? do tej pory jezdził na 5w40 ale nie wiem jakiej firmy (wymieniany byl w serwisie ale na etykiecie jest nie wyraznie napisane. Ile oleju potrzeba na pełną wymianę??

Motul X-cess 5w40 jest jak najbardziej ok. do 1.8T. Wchodzi ok. 3.8L więc jak kupisz bańkę 5L to zostaje na ewentualną dolewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz jeszcze wymienić przy okazji wymiany oleju, sorki za pytania ale jestem laikiem??

Filtr oleju:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz jeszcze wymienić przy okazji wymiany oleju, sorki za pytania ale jestem laikiem??

Filtr oleju:naughty:

i to jeśli mówimy o samym smarowaniu...

ja na przykład wymieniam klocki hamulcowe, filtry powietrza, pyłkowy, paliwa... itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za OT ale wymieniasz klocki hamulcowe przy kazdej wymianie oleju?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie żartów:decayed: Ale fakt, jeśli kolega pyta co wymienić na początek po kupnie auta więc o ile nie wiadomo co i kiedy było zmieniane więc standard: olej +filtr, filtr powietrza, świece i oczywiście pasek rozrządu z pompą płynu chłodzącego jeśli jest napędzana paskiem rozrządu i sprawdzenie innych płynów chłodzących, wspomagania i hamulcowy. Na klocki zazwyczaj wystarczy zerknąć bez zdejmowania koła jeśli felgi są alu:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po intensywnym poszukiwaniu dobrego oleju zakupiłem do mojej A4 1.8T Liqui Moly Synthoil Energy 0W40 w cenie 169 za 5l:decayed: Polecam szczególnie do silników z turbo, olej ze względu na swoją lepkość szybko dociera do turbiny zmniejszając jej zużycie podczas rozruchu, kiedy jest największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...