Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panoćki, luźne pytanie
Zalałem swój 1.8t olejem Valvoline Synpower 5W40 + płukanka LM.
Wcześniej za granicą jeździł na Castrolu LL. Na tymże zalanym castrolu (nie pamiętam ile mógł mieć przebiegu na danym oleju 15-20tys) nigdy nie usłyszałem napinacza przy porannym odpalaniu. Nawet po wymianie, przy pierwszym uruchomieniu przez mechanika - cisza (zdziwił się, bo mówił że 90% wtedy zaterkocze).
Teraz na Valvoline mam zrobione ok. 2.5 tysiąca i praktycznie za każdym razem na sekundę czy półtorej zaterkocze napinacz/łańcuch.
Czyżby przepracowany już szwajcarski Castrol był lepszy od świeżego Valvoline Synpower?
 

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
17 godzin temu, jolley napisał:

Panoćki, luźne pytanie
Zalałem swój 1.8t olejem Valvoline Synpower 5W40 + płukanka LM.
Wcześniej za granicą jeździł na Castrolu LL. Na tymże zalanym castrolu (nie pamiętam ile mógł mieć przebiegu na danym oleju 15-20tys) nigdy nie usłyszałem napinacza przy porannym odpalaniu. Nawet po wymianie, przy pierwszym uruchomieniu przez mechanika - cisza (zdziwił się, bo mówił że 90% wtedy zaterkocze).
Teraz na Valvoline mam zrobione ok. 2.5 tysiąca i praktycznie za każdym razem na sekundę czy półtorej zaterkocze napinacz/łańcuch.
Czyżby przepracowany już szwajcarski Castrol był lepszy od świeżego Valvoline Synpower?
 

zapchanym smok

Opublikowano

@Dev dzięki!
W takim razie muszę się wziąć za smoka. Szkoda, że od razu tego nie zrobiłem - niestety mechanik mi rozradził. A teraz znów, nowy olej i filtr, więc kasa w błoto. Ahh to oszczędzanie :decayed:

Opublikowano
W dniu 2.03.2018 o 21:42, Dev napisał:

motul też będzie ok

Rozmawiałem z Dzikiem, i "o tym LM Synthoil Energy w Polsce można zapomnieć" :) Polecił Motul X-mas, i taki zalewam.

Opublikowano
4 godziny temu, Osiollekk napisał:

Rozmawiałem z Dzikiem, i "o tym LM Synthoil Energy w Polsce można zapomnieć" :) Polecił Motul X-mas, i taki zalewam.

też będzie dobry

Opublikowano

co tam teraz dobrego mozna kupic jesli chodzi o 5w40?

zastanawiam sie pomiedzy:

motulem 8100 xcessem, a valvo synpower lub tez którymś z ravenoli

Opublikowano

wybralem jednak Millersa trident 5w40 a dodatkowo cerateca dwie buteleczki 

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

Miałem X-cess`a, potem Synpower`a. Zastanawiałem się właśnie nad Tridentem ale 2 tygodnie temu zalałem Ravenola VST, zobaczymy jak będzie się sprawował. 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Wcześniej miałem Motul x cess, teraz zalałem LM Synthoil  HT i muszę przyznać, że praca silnika jakby lepsza

Opublikowano

Najlepszy olej hu..... wart jak osprzęt wyjdzie. To nie OOOO ale tloki ma Było tak

20170609_075100-1651x929.jpg

A skończyło tak

20180225_153701-1651x929.jpg20180225_153556-1651x929.jpg

Opublikowano

@kijaszi i myslisz, że to przez olej ?

Opublikowano

 Olej był jakis i gdzies tylko nie na tym tloku. Większości przypadków jak tak się rwały tłoki to od rurki olejowej na korbowodzie która jest spawana a tu rurka wygla się z korba i spawy trzymaja. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam wszystkich.

Kupiłem ostatnio Passata B5 1.8T (AWT) 2001 r. przebieg ok 240tkm z 5 letnią instalacją BRC. Przymierzam się do realizacji tzw. pakietu startowego.Chciałem zacząć od oleju i tu się zaczyna mój problem.Z tego co wyczytałem według producenta do tego silnika przewidziany jest olej 5W40. Sęk w tym iż poprzedni właściciel, który posiadał auto 5 lat lał do niego Shell Helix 10w40 i jak twierdził robił tak gdyż jak go kupił to już właśnie auto było zalane tym półsyntetykiem. Moje pytanie brzmi następująco czy warto po tylu latach(przynajmniej pięciu oraz 70tkm) użytkowania auta na półsyntetyku "ryzykować" przejściem na pełen syntetyk czy już pozostać przy półsyntetyku i ewentualnie zmienić olej na lepszy jakościowo(np. na Motul 6100 Synergie)?

Opublikowano
Godzinę temu, Lynx napisał:

Witam wszystkich.

Kupiłem ostatnio Passata B5 1.8T (AWT) 2001 r. przebieg ok 240tkm z 5 letnią instalacją BRC. Przymierzam się do realizacji tzw. pakietu startowego.Chciałem zacząć od oleju i tu się zaczyna mój problem.Z tego co wyczytałem według producenta do tego silnika przewidziany jest olej 5W40. Sęk w tym iż poprzedni właściciel, który posiadał auto 5 lat lał do niego Shell Helix 10w40 i jak twierdził robił tak gdyż jak go kupił to już właśnie auto było zalane tym półsyntetykiem. Moje pytanie brzmi następująco czy warto po tylu latach(przynajmniej pięciu oraz 70tkm) użytkowania auta na półsyntetyku "ryzykować" przejściem na pełen syntetyk czy już pozostać przy półsyntetyku i ewentualnie zmienić olej na lepszy jakościowo(np. na Motul 6100 Synergie)?

nie lej żadnego smiećsyntetyka 

wlej coś.porzadnego w osobie 5w40

Opublikowano

A  warto przed tym płukankę zrobić czy nie ma sensu? 

Edytowane przez Lynx

Opublikowano
7 godzin temu, Lynx napisał:

A  warto przed tym płukankę zrobić czy nie ma sensu? 

warto

Opublikowano

@Lynx licz się z tym, że jak nie wiesz co miałeś wcześniej zalewane do silnika i jak zrobisz płukankę to pewnie będziesz musiał miskę i smoka czyścić. ?

Opublikowano
13 godzin temu, k232 napisał:

@Lynx licz się z tym, że jak nie wiesz co miałeś wcześniej zalewane do silnika i jak zrobisz płukankę to pewnie będziesz musiał miskę i smoka czyścić. ?

No właśnie wiem.Najgorsze jest to, że mechanicy średnio lubią się w to bawić a ja sam tego nie ogarnę ?

Opublikowano

Nie nazywaj takiej k**wy mechanikiem bo jak łaskę robi żeby miskę ściągnąć to co to za mechanik ? ?

Opublikowano
2 godziny temu, k232 napisał:

Nie nazywaj takiej k**wy mechanikiem bo jak łaskę robi żeby miskę ściągnąć to co to za mechanik ? ?

Jak większość "byle jaki" jest jeszcze "baran jaki" i mój ulubiony RZEŹNIK. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.