Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zbliża się powoli znów wymiana oleju. Poprzednio zastanawiałem się nad Millersem ale i tak zalałem Xcessa. Jak nie Motul to może vagowski OE VAG 5W40 SPECIAL PLUS VW 502,00/505,00? Macie jakieś doświadczenie z tym olejem?

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
W dniu 24.06.2018 o 14:26, Stacyjny napisał:

... to może vagowski OE VAG 5W40 SPECIAL PLUS VW 502,00/505,00? Macie jakieś doświadczenie z tym olejem?

Trudno dociec od jakiego producenta pochodzi.

Kiedyś od Pentosina, Fuchsa i Castrola.

Cena przystępna a ponieważ ASO musi na nim zarobić podejrzewam, że wsad w oleju o przeciętnych parametrach.

Osobiście zamiast tego oleju wolę zalać Lotosa, Specola.

Opublikowano

20180701_173446.jpg

Opublikowano

Pany, zmieniłem olej z Motul 6100+ synergie 10W40 na LM High-tech 5W40 i przy odpalaniu słychać grzechot, o co chodzi ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

obecnie jeżdżę od roku na mobil 1 15w40 a wcześniej na orlen 10w40, ale dużo brał oleju, ok. 4 L na rok(12 tyś km).

Teraz też dolewałem od ostatniej wymiany (12 ty km) jakieś 4 L. W tym tygodniu chcę wymienić olej. Jest sens zmieniać na innego producenta ? Jeśli tak, to na jakiego ?

Opublikowano

4L/12kkm to kolego zajmij się silnikiem bo trochę dużo Ci bierze oleju.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam Benzyniarzy ?

Jakie oleje polecacie do silnika benzynowego 2.0 115KM 8-zaworowy. Passat '01.

Norma VW 502 ?

Opublikowano
3 godziny temu, cabanmat napisał:

Witam Benzyniarzy ?

Jakie oleje polecacie do silnika benzynowego 2.0 115KM 8-zaworowy. Passat '01.

Norma VW 502 ?

nie wierzę wlasnym oczom....

Opublikowano

Panowie, który z poniższych wybrać dla 1.8t BFB? Obecnie jeżdżę na Ravenol VST 5W-40 ale chce powrócić do 5W-30:

RAVENOL VMP SAE 5W-30    
RAVENOL WIV III SAE 5W-30    
RAVENOL HLS SAE 5W-30

Pozdrawiam
Andrzej

Opublikowano

Każdy w tym wątku poleca 5w-40 do 1.8t

Opublikowano

Wiem, dlatego na nim jeżdżę :) ale chce samemu sprawdzić czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na pobór oleju skoro 5W-30 ma cieńszy film smarny, czy jak to tam było....

Opublikowano

Ktoś skasował mój post, więc jednak coś prawdy w nim było..

Opublikowano

Panowie czy olej Ravenol będzie okej, warto w niego inwestować?
Zawsze jeździłem na motulu albo LM (częściej Motul) i teraz chce coś zmienić.
Ravenol ma fajną cenę tylko czy jakość też jest na bardzo wysokim poziomie? Czy może jednak w jakąś górną półkę inną pójść?
Auto aktualnie pod 200KM a będzie niedługo w granicach 260-280KM

Opublikowano

Jeżdżę już dłuższy czas na ravenolu turbo vst i wg mnie przewyższa zachwalany lm sht. Po 10 tys nie wali tak spalenizną i po zlaniu nie jest czarny jak wspomniany lm. Jak dla mnie stosunek cena/jakość górna półka. Auto na gazie po chipie :d 

Opublikowano

@przem8 gdzie kupujesz ten ravenol? 

Opublikowano
22 minuty temu, jolley napisał:

gdzie kupujesz ten ravenol? 

filtrytotu.pl i widziałem, że ravenol na allegro ma swoje oficjalne konto.

Opublikowano
7 godzin temu, andrew01 napisał:

Panowie, który z poniższych wybrać dla 1.8t BFB? Obecnie jeżdżę na Ravenol VST 5W-40 ale chce powrócić do 5W-30:

RAVENOL VMP SAE 5W-30    
RAVENOL WIV III SAE 5W-30    
RAVENOL HLS SAE 5W-30

Pozdrawiam
Andrzej

Podpowie ktoś? Który byłby najbliższy VST?

Opublikowano

Wybierz z nich taki, który ma największy tbn ale i tak nie dorówna pod tym względem 5w40. Niepotrzebnie eksperymentujesz. Jeśli masz łagodny styl jazdy i typowo miejska eksploatacja to 5w30 jeszcze ujdzie ale jak trochę ganiasz drogami szybkiego ruchu i nie kaleczysz silnika emerycką jazdą to nie ma sensu lać "eko" 5w30 ?

Opublikowano

taka ciekawostka, VST ma TBN 10.5, natomiast HPS (znalazłem jeszcze taki spełniający normę VW 502 00) ma TBN na poziomie 11, przy czym jest on najtańszym olejem (86zł/4L).

Opublikowano

Tylko, że hps to pólsyntetyk i stąd ta cena.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.