Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mówiłem że te oleje są podrabiane tylko że są według ściśle określonej - przez daną firmę - formuły mieszane i rozlewane z półproduktów tejże firmy, ponieważ transport tej ilości płynów jest bardziej opłacalny w dużych ilościach. Nadmienię że pracuję w firmie w której rozlewa sie oleje dwóch dużych zagranicznych firm - nie piszę ktrórych - ale znanych i bardzo renomowanych za zachodnią granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka mnie niedlugo wymiana oleju.samochod ma przejechane 154 tys. km. do tej pory smigalem na Mobile 1 5W 50, pytanie czy zostac przy obecnym oleju, czy lepiej zmienic na Mobile 1 0W 40, ktory ma troche wieksza lepkość?

pozdrowienia

ach te przebiegi ... 10-letnie TDI i 154 tys ... ;-) jak nie ubywa Ci oliwy,silnik klekocze jak nalezy to nic nie zmieniaj ... lej pelen syntetyk ... pamietaj to najlepsza oliwa dla TDI .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka mnie niedlugo wymiana oleju.samochod ma przejechane 154 tys. km. do tej pory smigalem na Mobile 1 5W 50, pytanie czy zostac przy obecnym oleju, czy lepiej zmienic na Mobile 1 0W 40, ktory ma troche wieksza lepkość?

pozdrowienia

ach te przebiegi ... 10-letnie TDI i 154 tys ... ;-) jak nie ubywa Ci oliwy,silnik klekocze jak nalezy to nic nie zmieniaj ... lej pelen syntetyk ... pamietaj to najlepsza oliwa dla TDI .... :twisted:

Nic dodać nic ując :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDI-k ma nalatane 127000km. Kupilem go w Belgii, nie wiem za diabła jaki olej był zalewany. Kondycja silnika na słuch i na oko jest perfect. Zdecydowałem się na półsyntetyk Mobil S 10W/40, z tym że wymiane oleju będę robił co 12 tyś ( wcześniej miałem trzy japońskie benzyny, zalewałem syntetyka i wymiana co 15 tyś ). Słyszałem o Mobilach w kontekście TDI, że to najlepsze oleje, które najlepiej smarują i schładzają silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem jeśli chodzi o samochody. W sobotę zmieniłem olej na Castrol 10W40. Pytałem się w różnych miejscach. Kilku różnych mechaników powiedziało to samo - "Silniki TDI musi jeździć do końca na półsyntetyku. Nowy TDI na syntetyku. Nigdy nie lać minerału". Mam nadzieję, że zrobiłem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kielbasek, bolek,

Wielkie BRAWO

I mysle ze wszystko w tych postach jest powiedziane.

1) Nigdy z mineralnego na polsyntetyk czy syntetyk, podobnie z polsyntetyka nigdy na syntetyk.

2) Faktycznie wiekszosc olejow jest "blendowana" w Polsce, ale z tego co wiem nie dotyczy to ani Motula ani Liqui moly dlatego sa to oleje warte zainteresowania choc w Polsce jeszcze niewiele osob z nich korzysta wiec przeglad sytuacji nie jest tak jasny jak przy Mobil'u czy Castrol'u.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i podczepię się pod temat w celu upewnienia się, bo czeka mnie zmiana oleju w poniedziałek. Ostatnio zalali mi silnik Shell'em Helix Ultra 5W/40 (przykładowa aukcja). Tłumaczyłem sprzedawcy, że mój klekot jest na pompowtryskach i do takich silników Shell oznacza oleje skrótem "VA" (np. Shell Helix Diesel Plus VA 5W40), ale stanwoczo twierdził, że ta oliwa również będzie dobra :roll: . Co Wy na to? Czy nie zabijam swojego traktora? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i podczepię się pod temat w celu upewnienia się, bo czeka mnie zmiana oleju w poniedziałek. Ostatnio zalali mi silnik Shell'em Helix Ultra 5W/40 (przykładowa aukcja). Tłumaczyłem sprzedawcy, że mój klekot jest na pompowtryskach i do takich silników Shell oznacza oleje skrótem "VA" (np. Shell Helix Diesel Plus VA 5W40), ale stanwoczo twierdził, że ta oliwa również będzie dobra :roll: . Co Wy na to? Czy nie zabijam swojego traktora? :???:

jakos nie widze zeby ten olej spełniał norme 505.01 (TDI PD) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie widze zeby ten olej spełniał norme 505.01 (TDI PD)

No właśnie, boję się, że pompowtryski nie mają odpowiedniego chłodzenia tym olejem - wydaje mi się, że takie zadanie dodatkowo ma spełniać olej w silnikach z PD. Ehh Ci fachowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie widze zeby ten olej spełniał norme 505.01 (TDI PD)

No właśnie, boję się, że pompowtryski nie mają odpowiedniego chłodzenia tym olejem - wydaje mi się, że takie zadanie dodatkowo ma spełniać olej w silnikach z PD. Ehh Ci fachowcy...

kup porzadny olej dedykowany do tych silnikow a nie jakas zupe ...... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i podczepię się pod temat w celu upewnienia się, bo czeka mnie zmiana oleju w poniedziałek. Ostatnio zalali mi silnik Shell'em Helix Ultra 5W/40 (przykładowa aukcja). Tłumaczyłem sprzedawcy, że mój klekot jest na pompowtryskach i do takich silników Shell oznacza oleje skrótem "VA" (np. Shell Helix Diesel Plus VA 5W40), ale stanwoczo twierdził, że ta oliwa również będzie dobra :roll: . Co Wy na to? Czy nie zabijam swojego traktora? :???:

Witam! Ja mam TDI bez pompowtryskiwaczy, zalewam olej Mobil 1 0w40 turbodisel - zimą, latem można zalać 5w40 turbodisel, co mnie kosztuje z wymiana filtrów powietrza, filtru kabinowego i oleju jakieś 300 zł, powiedzieli, ze jak bym miał pompowtryskiwacze, to mnie wymiana kosztowałaby dwa razy tyle, bo olej jest droższy.

Jest to zakład specjalizujący się tylko w wymianach oleju, następnym razem zapytam się, jaki to olej jest do pompowtryskiwaczy polecany. Pewnie jak piszesz ma specjalne oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i podczepię się pod temat w celu upewnienia się, bo czeka mnie zmiana oleju w poniedziałek. Ostatnio zalali mi silnik Shell'em Helix Ultra 5W/40 (przykładowa aukcja). Tłumaczyłem sprzedawcy, że mój klekot jest na pompowtryskach i do takich silników Shell oznacza oleje skrótem "VA" (np. Shell Helix Diesel Plus VA 5W40), ale stanwoczo twierdził, że ta oliwa również będzie dobra :roll: . Co Wy na to? Czy nie zabijam swojego traktora? :???:

Witam! Ja mam TDI bez pompowtryskiwaczy, zalewam olej Mobil 1 0w40 turbodisel - zimą, latem można zalać 5w40 turbodisel, co mnie kosztuje z wymiana filtrów powietrza, filtru kabinowego i oleju jakieś 300 zł, powiedzieli, ze jak bym miał pompowtryskiwacze, to mnie wymiana kosztowałaby dwa razy tyle, bo olej jest droższy.

Jest to zakład specjalizujący się tylko w wymianach oleju, następnym razem zapytam się, jaki to olej jest do pompowtryskiwaczy polecany. Pewnie jak piszesz ma specjalne oznaczenie.

Głównie chodzi tu o normę 505.01. Dzisiaj lub w poniedziałek kupię taką oliwę i na zmianę pojadę ze swoim - pewnie policzą sobie za usługę, bo olej nie kupiony u nich. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wymiana oleju, do tej pory jeżdziłem na Texaco, ale chce zmienic na Motula, jaki rodzaj motula trzeba zalać do audi a4 2,5tdi 155KM rok 2002, przebieg 105000km???

Z góry dziekuje za wszystkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...