Skocz do zawartości
IGNOROWANY

☛ A4 B7 1.8t BFB Q LZ9Y ☚ [STAGE 2] hybryda k03, bose, vFiz, cupra, 2x70 ulter


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gremlin0209 napisał:

Ladnie ?

A gaz wyregulowany? ? Masz takie same odczucia na benzynie i na gazie?

Za tydzień we wtorek dopiero, bo muszę 95 do końca wyjeździć żeby jeszcze na 98 podkręcić. Na weekend jadę nad morze, to akurat dobrze się złożyło, bo mam pół baku.

Gazownika i tak nie ma do końca tygodnia, to nic bym nie przyśpieszył. Ważne, że udało mi się spalanie ogarnąć. Teraz komp pokazuje 14.5l, ale to normalne, bo trzeba nacieszyć się mocą :D Wcześniej palił mi 17.2 benzyny i jak się okazało przy rozbieraniu, to była wydmuchana uszczelka kolektora wydechowego i odkręcona szpilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gremlin0209 napisał:

Ladnie ?

A gaz wyregulowany? ? Masz takie same odczucia na benzynie i na gazie?

Podbijam do pytania kolegi, też jestem ciekaw. A przed chipem odczuwales różnice w mocy i momencie na gazie a na benzynie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rafiki5 napisał:

Podbijam do pytania kolegi, też jestem ciekaw. A przed chipem odczuwales różnice w mocy i momencie na gazie a na benzynie? 

Miałem wcześniej okolice 190km i nie czułem raczej różnicy, bo strojone miałem podczas jazdy, a nie na postoju.

Za tydzień dam znać jak przy tej mocy będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 07:24, rafiki5 napisał:

Podbijam do pytania kolegi, też jestem ciekaw. A przed chipem odczuwales różnice w mocy i momencie na gazie a na benzynie? 

 

W dniu 10.09.2019 o 18:48, Gremlin0209 napisał:

A gaz wyregulowany? ? Masz takie same odczucia na benzynie i na gazie?

Robiłem logi na LPG przed chwilą i jest praktycznie tak samo jak na benzynie. W piątek jeszcze tylko drobne poprawki z zapłonami w górnym zakresie obrotów.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gremlin0209 napisał:

A kiedy jakiś wykres? ?

Muszę poszukać kogoś, bo u mnie w mieście chce koleś 300zł, ale to chyba przesada za taki pomiar. Normalna za pomiar 4x4 ile powinno wynosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcinL napisał:

Muszę poszukać kogoś, bo u mnie w mieście chce koleś 300zł, ale to chyba przesada za taki pomiar. Normalna za pomiar 4x4 ile powinno wynosić?

Ja płaciłem  250zl za hamowanie 4x4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinL napisał:

Muszę poszukać kogoś, bo u mnie w mieście chce koleś 300zł, ale to chyba przesada za taki pomiar. Normalna za pomiar 4x4 ile powinno wynosić?

Oska 100, 4x4 200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcinL napisał:

 

Robiłem logi na LPG przed chwilą i jest praktycznie tak samo jak na benzynie. W piątek jeszcze tylko drobne poprawki z zapłonami w górnym zakresie obrotów.

 

To elegancko. Strojone na postoju czy w trasie po korektach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafiki5 napisał:

To elegancko. Strojone na postoju czy w trasie po korektach? 

Postoju bo nie mieli czasu i dlatego na jutro jestem umówiony  na trasę. Korekty 0.0%, 0.6% Ale zapłony powyżej 4000obr idą lekko na +. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcinL napisał:

Postoju bo nie mieli czasu i dlatego na jutro jestem umówiony  na trasę. Korekty 0.0%, 0.6% Ale zapłony powyżej 4000obr idą lekko na +. 

Mało który zakład chce stroic w trasie, w moim przypadku również zawsze na postoju i mam wrażenie że na benzynie ma lepsze odejście w każdym zakresie obrotów w porównaniu do gazu. Niewiem czy strojenie w trasie mogłoby coś poprawić. Korekty nigdy nie przekroczyły +-5% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na hamowni wyszło 5 KM mniej i 15nm względem pomiaru na benzynie. Tuner twierdził, że to bardzo często tak bywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafiki5 napisał:

Dodam jeszcze że na hamowni wyszło 5 KM mniej i 15nm względem pomiaru na benzynie. Tuner twierdził, że to bardzo często tak bywa 

Jak porównalem sobie przepływ, to jest różnica jakoś 5g no i te zapłony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinL napisał:

Postoju bo nie mieli czasu i dlatego na jutro jestem umówiony  na trasę. Korekty 0.0%, 0.6% Ale zapłony powyżej 4000obr idą lekko na +. 

To ciekawe bo zazwyczaj na LPG spalanie stukowe jest mniejsze niz na PB. 

Na logach dynamicznych korekta krótka na LPG nie leci mocno na plus? 

Na benzynie stuki sa mniejsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soul87 napisał:

To ciekawe bo zazwyczaj na LPG spalanie stukowe jest mniejsze niz na PB. 

Na logach dynamicznych korekta krótka na LPG nie leci mocno na plus? 

Na benzynie stuki sa mniejsze? 

Leci mocno na plus, a potem na minus. Strojenie na postoju to nie strojenie. Czasem jak stoję na światłach, to mam spadek obrotów gwałtowny i wraca do normy. Zobaczę jak mi to jutro zrobią podczas jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamontowałem gotowe tłumiki ultera 2x70. Nie obyło się bez problemów przy montażu, ale już jest jak powinno. Zakładałem sam w garażu i miałem problem z opaskami. Musiałem pojechać na spawanie do mechanika i po drodze stopiła mi się dokładka z prawej strony :/ Aż tak tego nie widać, ale kiedyś będzie trzeba poprawić.

Zrobił się fajny basowy dźwięk teraz B)

 

1.jpg

2.jpg

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matix608 napisał:

Elegancko wygląda spora różnica w porównaniu do oryginalnych ?

Fajny bas się zrobił i jak wkręci się wysoko, to przy zmianie biegu delikatnie strzela.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...