Skocz do zawartości
IGNOROWANY

☛ A4 B7 1.8t BFB Q LZ9Y ☚ [STAGE 2] hybryda k03, bose, vFiz, cupra, 2x70 ulter


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

I latarnia w pobliżu nie potrzebna ?? dobry mod 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 22:47, lewiatan1989 napisał:

To ja poproszę ???

Strasznie się grzeją jednak tak jak myślałem... Jedna już mi mruga. Muszę czegoś innego poszukać. Jak coś znajdę, to dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MarcinL napisał:

Strasznie się grzeją jednak tak jak myślałem... Jedna już mi mruga. Muszę czegoś innego poszukać. Jak coś znajdę, to dam znać.

 

Kurczę... 

Jakiś radiator wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawales rezystor żeby trochę obniżyć napięcie na diodzie? Na te 9V nawet... Wtedy rezystor gdzieś do stelażu lusterka, trochę ciepła by odebrało... Ja mam kupione już diody i rezystory dawno, ale jakoś nie mogę się zabrać za to... Idzie rozebrać ta obudowę ori z diodami? Trzeba bardzo psuć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

A dawales rezystor żeby trochę obniżyć napięcie na diodzie? Na te 9V nawet... Wtedy rezystor gdzieś do stelażu lusterka, trochę ciepła by odebrało... Ja mam kupione już diody i rezystory dawno, ale jakoś nie mogę się zabrać za to... Idzie rozebrać ta obudowę ori z diodami? Trzeba bardzo psuć? 

Dałem rezystor, ale szczerze... Nie znam się za bardzo na elektryce i bardziej robiłem to na zasadzie "uda się, to uda".

Rozbieralne to nie jest, ale szkiełko wygląda jakby było na klej na gorąco. Ja górę odciąłem na równo z krawędzią, a potem wkleiłem, bo już nie ma mocowania na śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Uuuuu no to szarpło po kieszeni - ale przynajmniej będzie później hulać elegancko :)

Dobrze, że uda mi się to ogarnąć w 3dni po padnieciu , bo masakra z teminami u speców przez to ciepło. A jeszcze dużo teraz ma okres urlopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niech sprawdza czy jest wystarczajaca ilosc oleju w sprezarce ;) poczytaj instrukcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Norbas napisał:

 

niech sprawdza czy jest wystarczajaca ilosc oleju w sprezarce ;) poczytaj instrukcje ;)

 

2 minuty temu, HOLMATRO napisał:

Daj znać czy sprężarka była fabrycznie zalana olejem :eusathink:

W instrukcji jest napisane, że jest zalane. Okaże się jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 23:02, lewiatan1989 napisał:

Ja wsadzisz zrób screena z grupy 001, 009, 010 ciekaw jestem parametrów na nowym sprzęcie ? 

 

Ale to teraz chłodzi.. masakra. Wczoraj wieczorem, to normalnie musiałem ustawić na 21 stopni, a zawsze miałem 16 :D

G3SuHPZ.jpg

I nareszcie pozbyłem się okropnego smrodu z klimy.

A i nie obyło się bez strat. Dobrze, że mój znajomy miał narzędzia żeby zrobić od nowa nowy wąż, bo byłby problem. Używane chodzą od 200zł w górę, a w hurtowniach nie do dostania.

6q9FPOu.jpg

Edytowane przez MarcinL
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinL napisał:

Ale to teraz chłodzi.. masakra. Wczoraj wieczorem, to normalnie musiałem ustawić na 21 stopni, a zawsze miałem 16 :D

G3SuHPZ.jpg

I nareszcie pozbyłem się okropnego smrodu z klimy.

A i nie obyło się bez strat. Dobrze, że mój znajomy miał narzędzia żeby zrobić od nowa nowy wąż, bo byłby problem. Używane chodzą od 200zł w górę, a w hurtowniach nie do dostania.

6q9FPOu.jpg

16 stopni w kabinie  to nieźle.  Ja niżej 21 nigdy nie schodzę:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Misieqq7 napisał:

16 stopni w kabinie  to nieźle.  Ja niżej 21 nigdy nie schodzę:)  

Szczerze, to od 20 aż po LO nie było różnicy wcześniej :D Czekam teraz na upały 40st i ciekawe jakie będą odczucia. Trzeba tylko uważać, bo łatwo się przeziębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez naszych magików od klimy z Zielonej Góry przerabiałem dwa razy temat wymiany całego układu. Oby teraz po wymianie było na długie lata spokój z klimą. 

Edytowane przez kufel26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kufel26 napisał:

Ja przez naszych magików od klimy z Zielonej Góry przerabiałem dwa razy temat wymiany całego układu. Oby teraz po wymianie było na długie lata spokój z klimą. 

Ja robiłem wszystko sam, bo nie lubię jak ktoś mi grzebie przy aucie. Dużo rzeczy "mechanicy" robią na odpier**l i jeszcze coś uszkodzą.. (nawet znajomi). Jedynie płukanie i nabijanie układu robiłem u znajomego. Przez ten tydzień zrobię jakoś 1000km i po tym idę pod lampą zobaczyć czy aby gdzieś nie ucieka czynnik.

A co Ci zrobili? Nie wypłukali układu i miałeś sprężarkę znowu zajechaną? Ja miałem taki syf, że szok... I ten smród, co od ponad roku mnie męczył, to już wiem od czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z ciągłym zrywaniem sprzęgła. Odstawiłem auto do auto klima na Wacława 2 w Zielonej. Wymienili cały układ, chłodnice, skraplacz, sprężarke po regeneracji. Dodatkowo do wymiany poszła wiskoza. Uklad szczelny idealnie. Po 8 miesiącach klima nie działa. Dobili czynnika (gdzieś uciekło 150g) i odesłali z informacją o problemie elektrycznym ze sprężarka. Dodatkowo kazali zapłacić, pomimo iż miała to być naprawa gwarancyjna. Zostawilem auto Tokarskiemu na diagnozę. Okazało się, że wałek w spreżarce pęknął i zerwało sprzęgło. Ponownie wymiany spreżarki plus wentylatora elektrycznego, bo ponoć był przyczyną zrywania sprzęgła. Za duże ciśnienie w układzie, brak chłodzenia i zerwało sprzęgło. Poki co spokój, największe upały przetrwane. Tych partaczy z auto klima na Wacława w Zielonej nie polecam.

Edytowane przez kufel26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kufel26 napisał:

Miałem problem z ciągłym zrywaniem sprzęgła. Odstawiłem auto do auto klima na Wacława 2 w Zielonej. Wymienili cały układ, chłodnice, skraplacz, sprężarke po regeneracji. Dodatkowo do wymiany poszła wiskoza. Uklad szczelny idealnie. Po 8 miesiącach klima nie działa. Dobili czynnika (gdzieś uciekło 150g) i odesłali z informacją o problemie elektrycznym ze sprężarka. Dodatkowo kazali zapłacić, pomimo iż miała to być naprawa gwarancyjna. Zostawilem auto Tokarskiemu na diagnozę. Okazało się, że wałek w spreżarce pęknął i zerwało sprzęgło. Ponownie wymiany spreżarki plus wentylatora elektrycznego, bo ponoć był przyczyną zrywania sprzęgła. Za duże ciśnienie w układzie, brak chłodzenia i zerwało sprzęgło. Poki co spokój, największe upały przetrwane. Tych partaczy z auto klima na Wacława w Zielonej nie polecam.

Nie za ciekawe słowa o nich słyszałem. Mogłeś pytać na dziale "lubuskie" gdzie najlepiej klimę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...