Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze polecacie do Audi A4 B9?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
10 godzin temu, Dev napisał(a):

Klocki nie są drogie, może 20% droższych od zwykłych. Różnica jest w tym że pylą na jasny kolor, zużywają się w tym samym tempie 

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli według Ciebie to ściema? Po prostu robią tak by sprzedać drożej?

Opublikowano

Witam, sprawdził by ktoś cały komplet przód i tył. Audi B9, 190KM quattro ,2016r. Z góry dzięki 

Vin: WAUZZZ8E65A451272

Edytowane przez maxspam667

Opublikowano
3 godziny temu, maxspam667 napisał(a):

Witam, sprawdził by ktoś cały komplet przód i tył. Audi B9, 190KM quattro ,2016r. Z góry dzięki 

Vin: WAUZZZ8E65A451272

 

cos nie tak z tym VINem

chcesz graty do B9 a podajesz VIN z B6

Edytowane przez Dev

Opublikowano
9 godzin temu, Dev napisał(a):

 

cos nie tak z tym VINem

chcesz graty do B9 a podajesz VIN z B6

Sorry nie ten brief wziąłem.. 

Vin: WAUZZZF4XGA074104

Opublikowano
13 godzin temu, maxspam667 napisał(a):

Sorry nie ten brief wziąłem.. 

Vin: WAUZZZF4XGA074104

 

tarcze przód - 8W0 615 301 AA

klocki przód - 8W0 698 151 BB

czujnik - 8W0 615 121 H

 

klocki tył - 8W0 698 451 BJ

tarcze tył - 8W0 615 601 H

czujnik - 8W0 615 121 E

Opublikowano

Dzięki, po przestudiowaniu wątku rozumie że Ferrodo będzie ok? Do B7 brałem textara ale tu widzę że za przednie tarcze w Niemczech akurat koło 20-30euro na sztuce różnicy...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hejka , 

czy ktoś mógł by mnie oświecić jaki jest rozmiar przedniej tarczy w moim aucie 

WAUZZZF53HA014479

 

Wydaje mi się żę 314mm (zamawiam online) niestety pokazuje mi też 318 i 330 jako kompatybilne do tego klocki ze 3 rodzaje (oszalałem)

A5 F5 s line 17

klocki jestem niemal pewien że TE

 

Chodzi o przód . Pozdrawiam

 

edit :

dobra chyba to 

tarcze (318) 8W0615301H

klocki 8W0698151AC

sensor 8W0615121H

 

a5 f5 hamulce.jpg

Edytowane przez Lukaa5

Opublikowano

318mm

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ehh taka sytuacja .

W zamawianej paczce był także liquie moly płukanka .

Niestety po prostu wrzucili ją do paczki a ta w transporcie się rozszczelniła.

I tak lique moli wlał się do filtra powietrza ,filtra oleju a co gorsza niestety lekko oberwały klocki hamulcowe .

Po sporej przepychance ze sprzedawcą uzgodnił że mogę oddać klocki .

Sprzedawca upiera się że klocki są zdatne do użycia że to odparuje a reszta się wypali ... co  o tym myślicie .

klocki to brembo .

 Zastanawiam się czy zostać przy brembo czy może dać zimmermann te mało pylące .

Używa ktoś tych zimmerman jest to ok czy lepiej brembo 

ZIMMERMANN 22402.960.1

 

pozdro

Opublikowano

Możliwe, że by wyparowało ale już osłabiło materiał klocków.

Opublikowano
7 godzin temu, Langista napisał(a):

Możliwe, że by wyparowało ale już osłabiło materiał klocków.

Też mi się wydaje że nie ma co ryzykować .

Z ciekawości zamówie te zimmermann (low dust)  nowe tarcze też są zimmermann

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ostatnio musiałem zmienić tarcze i klocki z przodu (B9 252KM). Jakoś tak wyszło że sprzedali mi zestaw tarcz HellaPagid i to tego klocki Textara. To tak przestrzegam że tragiczny zestaw, chyba najgorszy jaki kiedykolwiek miałem. To się nadaje tylko dla emerytów nie przekraczających 120km/h.  Jedno hamowanie z 200 i po zawodach, bija już nawet przy 130/140. Docierane na spokojnie przez 800km, teraz maja 6.5k nalatane, masakra.

Opublikowano

Montowałem kilka takich zestawów, bez reklamacji jak do tej pory. 

Coś mi się wydaje że z montażem poszło nie tak

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hej,

zbliża się termin wymiany klocków i tarcz w moim Audi.

Mogę prosić o dokładne parametry potrzebnych gratów? Vin: WAUZZZF43KA113754

Z tyłu jest również czujnik?

Opublikowano

Dev, też poproszę o numery tarcz i klocków na dwie osie ?

VIN: WAUZZZF42HA103189

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 11.06.2023 o 11:33, Seikokilla napisał(a):

Ostatnio musiałem zmienić tarcze i klocki z przodu (B9 252KM). Jakoś tak wyszło że sprzedali mi zestaw tarcz HellaPagid i to tego klocki Textara. To tak przestrzegam że tragiczny zestaw, chyba najgorszy jaki kiedykolwiek miałem. To się nadaje tylko dla emerytów nie przekraczających 120km/h.  Jedno hamowanie z 200 i po zawodach, bija już nawet przy 130/140. Docierane na spokojnie przez 800km, teraz maja 6.5k nalatane, masakra.

Czego byś nie założył to się podda. Seria dobra do dynamicznej jazdy do Skody Fabii:wink:

Opublikowano

w sumie ja zadowolony na razie jestem z tych zimmermann  z coat + zimmermann low dust .

Ale  jakoś nie katuje tego nadzwyczajnie choć parę hamowań było , wcześniej fabryczne jedna biła  

Edytowane przez Lukaa5

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć,

sprawdziłby mi ktoś jakie klocki, tarcze na obie osie do A4 B9 1.4 TFSI, VIN: WAUZZZF47JA031394

 

Dzięki

Opublikowano
W dniu 23.11.2023 o 12:09, jechor napisał(a):

Cześć,

sprawdziłby mi ktoś jakie klocki, tarcze na obie osie do A4 B9 1.4 TFSI, VIN: WAUZZZF47JA031394

 

Dzięki

 

8W0 698 151 AG

8W0 615 301 G

8W0 615 121 E

8W0 698 451 H

8W0 615 601 C

 

 

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Podzielę się z forumowiczami swoim doświadczeniem. Oryginalne klocki i tarcze na przodzie i tyle skończyły się w mojej A4 po około 50tys.

Bazując na poleceniu serwisu zamontowałem tarcze i klocki Textar. Obecnie zrobiłem na nich około 15tys. km. Siła hamowania podczas przeglądu wyszła bardzo dobra.

Pylą się jak wszystkie. Z tyłem nie mam problemu. Przód piszczy jak cholera. Raz serwis próbował coś poprawić, wyczyścili, posmarowali, poskładali i po chwili wróciło piszczenie.

Zgłosiłem to do producenta, bardzo sympatyczny kontakt, ale skończyło się na niczym, "temat rzeka". Wszyscy umyli ręce. W zimie nie jest to takie irytujące, bo przez szyby nie słychać. Na wiosnę pewnie wywalę to "dziadostwo".

 

Układ 1LE 1KF w oryginale było: przód komplet zaciski ATE 4 tłoczkowe i klocki ATE, tył zaciski TRW klocki ferrodo.

Zamontowane Textar na przodzie:

tarcze 92282605

klocki 2240201

 

Zamontowane Textar na tyle:

tarcze 92238305

klocki 2230801

styk ostrzegawczy 98057400

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.