Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie felek 6Jx17; ET 48, od S3, jaka oponka na to? zawiech -35 :wink:

Jak to będzie wyglądało, wystają, schowane?

Up.

Felgi alu aluminiowe 17' cali Audi S3 A3 A4 A6 A8 (3044951439) - motoAllegro

Będa schowane. W pierwszym poście jest to wyjasnione.

:notworthy: Nie jestem specem w kwestii opon zatem dopytuję, trzeba by jak rozumiem odpowiedni dystans założyć?

Niekoniecznie. Prametr ET to wyznacznik schowania felgi tak na chłopski rozum. Im wyższy, tym felga głębiej sie schowa. Niższy - felga wyjdzie na zewnątrz. Dla każdego auta parametr ET zawiera się od X do Y, nie jest to jedna konkretna wartość.

Dodatkowo te granice ET też nie są stałe, bo zależą od szerokości felgi oraz założonej na nią opony, a także od obniżenia zawieszenia.

W Twoim przypadku ET 38 prawdopodobnie byłoby odpowiednie, do tego oponka 205/50. Aby to uzyskać należy zastosować dystans 10mm.

Ps. I tak mam wrażenie, ze przepisałem 1 post watku i to nie pierwszy raz, bo w tym rysunku zawiera sie wszystko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrozumiał i PODZIĘKOWAŁ za łopatologiczne wyjaśnienie kwestii :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!!! Małe pytanko. A4 B6 Avant, zawias 1BE, fele ori S-line 17 cali; 7,5J; ET-45; oponki 225/45/17. Jaki dystans dać na przód i tył żeby wysunąć kółka w kierunku nadkola prawie na równo, ale żeby mi nic nie obcierało?? Zastanawiałem się nad 17-20mm tył i 13-15mm przód. Z góry dzięki za odpowiedzi

UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem, ale w b7, wszystkie wymiary te same co u Ciebie, ale chetnych brak do podpowiedzi.

Tzn na przod napewno 10mm, ale podobno i 15mm bedzie dobrze, tyl 20mm, tylko ja jeszcze mam problem, czy da sie gdzies kupic w tych wymiarach dystanse przykrecane, bo chce używać swoich śrub, a nie przelotowych z długimi srubami

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy felga 7Jx16 5x112 ET42 podejdzie do b7 ? z oponą 225 na 55

Podejśc pewnie podejdzie, ale po co ci taka szeroka opona i do tego na 7" felgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jakie dystanse zastosować do mojej b6 przy zawiasie be i feldze 7JX16 ET42. Sa to oryginalne felgi audi. Myślałem z tyłu dac 20mm a z przodu 15. Mniej raczej nie za bardzo bo zalezy mi na dystansach z kołnieżem centrujacym a mniejsze chyba go nie mają. Kolnież na piaście z przodu wystaje jakies 13 mm a z tyłu 15.

Dobrze to sobie wyliczyłem? nie bedzie trzeć?

opony standard 205/55 16

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaka powinna być minimalna długość gwintu do felgi ET35

Nie istnieje taka zależność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaka powinna być minimalna długość gwintu do felgi ET35

Nie istnieje taka zależność.

to dodam że po włożeniu w felge wystaję gwint na 1,5 cm i tyle wkręci się w piastę , będzie ok czy za mało ? nie chce żeby mi koła odpadły w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągałem koła ale żona zawróciła mi gitarę i zapomniałem spisać wymiary.

Auto 1,9 AWX

Więc tak.

W piaście mamy otwór na wkręcaną szpilkę.

Niestety gwint nie jest pełny.

Zaczyna się dopiero od wymiaru B.

Wymiar A jest bez gwintu a otwór ma większą średnicę niż gwint.

Jeśli ktoś ma ściągniętą felgę niech zmierzy głębokość otworu do końca gwintu i sprawa się rozjaśni.

Z tego co pamiętam to 1,5 cm to za mało ponieważ trzeba uwzględnić ten wymiar A wolny od gwintu.

Ale jest szansa bym to jutro sprawdził.

Bez_nazwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągałem koła ale żona zawróciła mi gitarę i zapomniałem spisać wymiary.

Auto 1,9 AWX

Więc tak.

W piaście mamy otwór na wkręcaną szpilkę.

Niestety gwint nie jest pełny.

Zaczyna się dopiero od wymiaru B.

Wymiar A jest bez gwintu a otwór ma większą średnicę niż gwint.

Jeśli ktoś ma ściągniętą felgę niech zmierzy głębokość otworu do końca gwintu i sprawa się rozjaśni.

Z tego co pamiętam to 1,5 cm to za mało ponieważ trzeba uwzględnić ten wymiar A wolny od gwintu.

Ale jest szansa bym to jutro sprawdził.

http://s16.postimg.org/itwa62f5t/Bez_nazwy.jpg

Możesz mieć rację, ale jest to juz kwestia rozwiązania w konkretnej piaście. Chyba, że w każdej tak jest na co nie zwróciłem uwagi, a jakiś czas jeździłem na felgach, w których śruby wystawały 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem AWX.

Jak jest w innych trudno powiedzieć.

Najlepiej sprawdzić jest na ściągniętej feldze.Suwmiarka i wszystko jasne.

Sam się zdziwiłem że otwór na szpilkę nie jest nagwintowany od samego początku.

Jedynie co wiem na pewno to zastosowanie szpilki dłuższej o 1 cm (licząc od zakończenia gwintu w piaście) nie stwarza problemu bo jest na to miejsce.

Gorzej jeśli jest za krótka, wtedy łapie gwintu tylko na 2-3 pełne obroty a to za mało do bezpiecznej jazdy.

Jak dam radę to zrzucę felgę i pomierzę raz jeszcze.

---------- Post dopisany at 13:35 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

Majka, z tego co pamiętam z B5 to gwint w piaście był po całości.

Wystarczy zmierzyć jego głębokość, choćby i zapałką i będziesz wiedzieć ile szpilka powinna wystawać.

Miałem gdzieś stare tarcze z 1,6 benzyny to bym sprawdził ale chyba poszły na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!!! Małe pytanko. A4 B6 Avant, zawias 1BE, fele ori S-line 17 cali; 7,5J; ET-45; oponki 225/45/17. Jaki dystans dać na przód i tył żeby wysunąć kółka w kierunku nadkola prawie na równo, ale żeby mi nic nie obcierało?? Zastanawiałem się nad 17-20mm tył i 13-15mm przód. Z góry dzięki za odpowiedzi

Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo auto,ten sam zawias,fele17 na 7,5J ET45 jak u ciebie tyle że na oponach 235/45/17

Tak to wygląda u mnie.

https://picasaweb.google.com/fidotp/AudiA4B6Avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie będą

ale ta opona ma zbyt małą srednice do B6, lapiej jakby było 215/50 lub 225/45

---------- Post dopisany at 22:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:17 ----------

Witam koledzy!!! Małe pytanko. A4 B6 Avant, zawias 1BE, fele ori S-line 17 cali; 7,5J; ET-45; oponki 225/45/17. Jaki dystans dać na przód i tył żeby wysunąć kółka w kierunku nadkola prawie na równo, ale żeby mi nic nie obcierało?? Zastanawiałem się nad 17-20mm tył i 13-15mm przód. Z góry dzięki za odpowiedzi

Pomoże ktoś??

ET45 to dupowate odsadzenie, z tyłem mozna cos jeszcze zrobic dając 12mm

ale z przodem bedzie problem bo musisz miec dobry dystans z centrowaniem i tez minimum 12 mm

a to może już wystawac poza obrys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...