Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 3.0Q ASN Avant by Lang


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Po dotarciu i trzy krotnym odpowietrzaniu tarcz, swap można uznać za udany ?IMG_20190914_121006.jpgIMG_20190914_184458.jpgIMG_20190914_121016.jpgIMG_20190914_184451.jpgIMG_20190922_153720.jpgIMG_20190922_153732.jpgIMG_20190922_153751.jpg

Powiem, że nie spodziewałem się aż tak wrażliwego pedału hamulca, ale za rok pewnie wpadnie 18', bo w tych 17 coś mi się wydaje że nie za dobrą wentylację mają te heble i dosyć się grzeją te tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i powodzenia w przyszłych modach ?

Btw, dowiedziałeś się co to za cykanie kilka sekund po odpaleniu? Niektórzy mówią że ze to nastawniki. Dobrze rozumieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

o cykaniu dowiedziałem się przez przypadek w sumie. To klapki kolektora wydechowego. Jak mają luzy to wydają właśnie taki dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł magiel po regeneracji (miał być nowy ale niestety nie było na stanie ani w ASO ani w innych hurtowniach), przy okazji wymieniony zbiorniczek na nowy, wąż powrotny z magla nowy z ASO, wąż powrotny z chłodniczki oleju też nowy z ASO. Swoją drogą montaż i dokręcenie tych dwóch przewodów to mordęga, 2 godziny z życia wyjęte.

Po drodze padł silniczek sterujący zamkiem klapy, wymiana na wersję poprawioną od @pila24 i wszystko gra, miałem jeszcze problemy z przednimi wycieraczkami, już chciałem wymieniać a na forum dowiedziałem się znowu od @pila24 że wystarczy wyprostować ramiona wycieraczek, co w 80% wyeliminowało smugi, także 600 zł w kieszeni ?.

Niestety przy przedostatnim zadaniu z listy tj. wyczyścić syf z silniczka wycieraczki w klapie poszła szyba (od samego szarpania ramieniem), nie wiem z czego to szkło hartowane, ale widać już swoje musiało dostać że tak łatwo poszło. Tak czy inaczej, zostało wstawić nową szybę, przeczyścić silniczek co by się nie zatrzymywał i wymienić wężyk, który pękł gdzieś w tylnym słupku i zalewa mi subwoofer przy pryskaniu szyby..

IMG_20191220_195403.jpg

Firmę regenerującą magiel średnio polecam (w Częstochowie przy ulicy Warszawskiej). Oddawałem w czwartek po południu, powiedziano mi że na drugi dzień do 12 będzie gotowa, przyjeżdżam na drugi dzień po 13 i dowiaduje się że mój magiel jest w proszku i mam za godzinę podjechać odebrać (nie żebym miał godzinę drogi w jedną stronę). Po godzinie facet do mnie dzwoni, że nie poskładają tego dzisiaj i albo odbiorę go w poniedziałek (gdzie auto potrzebowałem na już) albo wezmę inną firmę (oddawałem ZFO dostałem KOYO).

Wybrałem drugą opcję bo zależało mi na czasie a koleś zapewniał że wszystko jest identyczne tylko firma inna. Na pierwszy rzut oka są te same, ale waga to różnica ładnych paru kilogramów. Jak magiel od ZFO niosłem jedna ręką na luzie tak KOYO nie dałem rady.

Wpadł też pakiet oświetlenia od @Tomnik i idą jeszcze żarówki LED do świateł wstecznych ?

IMG_20191228_162912.jpg

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wężyk pęknięty od tylnego spryskiwacza,zbieram się za to długo (silniczek juz poprzednik wymienił na nowy ori)by to zrobić i jeszcze do wiosny gdzieś zejdzie bo moja lewica po operacji nie nadaje się zbytnio do rezania ? 

Tez mam takie diody we wnętrzu,jak pierwszy raz odpaliłem to poraziło mnie jasnością. Szukaj foteli sportowych,nie dość że ładniej wyglądają to dają dużo do komfortu w trasach dzięki wysuwanym oparciami pod uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na razie odpuszczę z tym wężykiem. Nie mam garażu ocieplanego a teraz na mrozie to nawet się nie podejmuje takich operacji bo kilka dni zajmie a pewno coś połamie przy okazji ?

Co do foteli to mam w planach recaro, ale musi to poczekać bo priorytet to na wesele nazbierać i dopiero później można w auto inwestować ? a po drodze jeszcze vfiz, kolor zegary, tempomat i multifunkcja musi wpaść. Planów sporo a budżet z gumy nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz trafilem na ten temat, naprawde ogrom prac! Miło się patrzy jak dbasz o samochód :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Olgierd93 napisał:

Ładna furka, pozdrawiam :)

A dziękuję, również pozdrawiam :hi:

4 godziny temu, trepek napisał:

Dopiero teraz trafilem na ten temat, naprawde ogrom prac! Miło się patrzy jak dbasz o samochód :)

A dzięki :D Pracy po drodze było dużo, bo wymieniałem pęknięty przewód płynu do szyb w zawiasie klapy (i wyszło jak w oryginale) ale za zimno było w styczniu aby zdjęcia robić, potem chłodnica padła to trzeba było wymienić..

No i jeszcze wiele do zrobienia. Następne w planach to regeneracja tylnego zawieszenia, czyli wózek w piasek i malowanie proszkowe, tuleje z poliuretanów średniej twardości (i tu na pewno jakieś fotostory będzie :D) Przy okazji sprzęgło wraz z zestawem naprawczym wybieraka, wymiana licznika na kolor i dokładka VFiz'a.. Gdybym tylko miał drugie auto zastępcze, to w sumie już 90% spokojnie było by zrobione ale niestety, trudno dograć wolne terminy z uziemieniem auta na dłuższy czas :\

 

No i na samym szarym końcu gdzieś marzy się pojechać tym na hamownię i poprawić ekonomie tego silnika dodając mu trochę niutka, bo na kompresor to nie mam co liczyć, w totka nie wygrałem żeby zestaw na zamówienie z USA ściągać.

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 19:51, Langista napisał:

Pracy po drodze było dużo, bo wymieniałem pęknięty przewód płynu do szyb w zawiasie klapy (i wyszło jak w oryginale) ale za zimno było w styczniu aby zdjęcia robić, potem chłodnica padła to trzeba było wymienić..

U mnie również nie bangla spryskiwacz tylnej szyby - to był standard czy opcja?

Jaki koszt całości ledów do środka?

Ładne auto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

O co Ci chodzi ze standardem / opcją?

 

Co do ledów to nie umiem teraz znaleźć ile dokładnie, ale ok. 180 zł wyszło a nie brałem jeszcze pod fotele, z przodu pod deskę i do schowka, tak to ponad 250 by wyszło :D jeszcze w lusterkach są przecież (ja nie mam akurat). 

W poniedziałek wpadły jeszcze fotele S-Line ale jutro wrzucę foty jak to wyszło :D i czeka mnie jeszcze wymiana silniczka od klapy sterującej temperaturą powietrza od kierowcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

czeka mnie jeszcze wymiana silniczka od klapy sterującej temperaturą powietrza od kierowcy..

Ja juz wymieniałem ten silniczek,potencjometry nowe dawałem itp... chyba z 5 razy go wyciągałem. Wystarczy ze w innym silniczku zmienisz potencjometr a w tym v158 może wywalić błąd... przydał by się kompletny zestaw ori potencjometrów do każdego silniczka i spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

O co Ci chodzi ze standardem / opcją?

Spryskiwacz tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, george napisał:

Spryskiwacz tylnej szyby.

Według mnie standard bo nadal nie wiem co dokładnie masz na myśli :grin: ale u mnie strzeliło zaraz za zawiasem w aucie już, dlatego musiałem zrzucić podsufitkę z czym roboty było najwięcej.

23 minuty temu, pila24 napisał:

Ja juz wymieniałem ten silniczek,potencjometry nowe dawałem itp... chyba z 5 razy go wyciągałem. Wystarczy ze w innym silniczku zmienisz potencjometr a w tym v158 może wywalić błąd... przydał by się kompletny zestaw ori potencjometrów do każdego silniczka i spokój na lata.

No właśnie najpierw po odczytaniu błędów był tymczasowy, skasowałem i nie wrócił. Zrobiłem nastawy i wyskoczył już jako stały.. zaś czytałem że z tymi potencjometrami to każdy ma inne wartości dlatego takie klocki są z nimi, a weź wywal tyle hajsu na oryginalne, o ile w ogóle się da je jeszcze nowe kupić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i efekt lekkiego przytarcia, bo podkusiło polną drogą jechać.. Dopiero jutro na stacji ocenie co się tam narobiło.. :suicide_anim:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej będzie okazja troszkę dźwięk zrobić i jakiś wydech lepszy założyć, co by fajnie mruczało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miękki basik z wydechu może być,ale nic więcej jak dla mnie. W trasie taki głośny powoduje iż mózg chce uciec z pękającej głowy ? 

Specjalnie kupiłem v6 by było cicho w trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Ori tłumiki chce zostawić ale te drugie katy bym wywalił, jestem ciekawy jaki by to dało efekt :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...