Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory


malik

Rekomendowane odpowiedzi

jesli masz lampy na soczewce, dodatkowo samopoziom i spryskiwacze - to nie bedziesz oslepial, i policjant/diagnosta na przegladzie nie bedzie mial nic do gadania

Więc... o co chodzi w tym zdaniu :

-jesli masz lampy na soczewce ? Niestety nie rozumiem tego :/

-dodatkowo samopoziom : Niestety nie mam samopoziomowania :/

-i spryskiwacze : Znaczy sie jakie? Te co się wysuwają i myją przednie lampy ? Nie mam tego, ale co one maja do tego wszystkiego ?

-Masz zwykłe lampy ze światłami mijania H7 ("lampy soczewkowe"=swiatła mijania soczewkowe=xenon/żarnik d1s)

-brak samopoziomu na przeglądzie jeszcze ujdzie

-brak sprysków już nie, bo to widać już na pierwszy rzut oka jak nie masz spryskiwaczy i przeglądu ci nie przejdzie.

Masz 2 opcje:

-Zostawiasz te lampy i kupujesz zestaw HID xenon(przetwornice +żarniki h7)) i wkladasz je w te lampy + spryski lamp albo przynajmniej same klapki przyklejone na zderzak :cool1:

- opcja druga kupujesz lampy ksenonowe pod żarnik d1s oryginał audi lub jakieś tuningowe, i spryskiwacze lub też same klapki od sprysków. Oczywiście potem śwaitła trzeba ustawić żebyś ludzi nie oślepiał.

HID w lampach B7 :wallbash: to co opisujesz możesz zamontować w B5 / B6 natomiast w B7 są zwykłe lampy na H7 albo Bix zwykły lub skrętny.

Kolego Furtek, poszukaj na forum jest temat o Bixach w B7, jest opisana instalacja układu samopoziomowania. Ale mimo tego bez spryskiwaczy(też jest opis części i montażu) na diagnostyce nie masz się co pokazywać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R dziękuję za odpowiedź. czytałem nieco o tych spryskiwaczach i kurcze jedyna opcja chyba u mnie żeby były na wierzchu, co chyba popsuje mi estetykę autka. Nie poświecę chyba opaskudzenia przedniego bumpera spryskiwaczami dla ślicznych światełek :/

Chyba że się mylę i można to naprawdę estetycznie zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R dziękuję za odpowiedź. czytałem nieco o tych spryskiwaczach i kurcze jedyna opcja chyba u mnie żeby były na wierzchu, co chyba popsuje mi estetykę autka. Nie poświecę chyba opaskudzenia przedniego bumpera spryskiwaczami dla ślicznych światełek :/

Chyba że się mylę i można to naprawdę estetycznie zrobić ?

Szukaj zderzak pod spryski i niczego nie naklejaj :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R dziękuję za odpowiedź. czytałem nieco o tych spryskiwaczach i kurcze jedyna opcja chyba u mnie żeby były na wierzchu, co chyba popsuje mi estetykę autka. Nie poświecę chyba opaskudzenia przedniego bumpera spryskiwaczami dla ślicznych światełek :/

Chyba że się mylę i można to naprawdę estetycznie zrobić ?

Szukaj zderzak pod spryski i niczego nie naklejaj :gwizdanie:

No tylko tak i uwierz mi, że sporo ludzi to robi... Masz S-Line czy zwykłe body? Do zwykłego taniej i szybciej można wyrwać zderzak pod spryski. :wink4: Ale jak już będziesz zmieniał to zawsze możesz szukać S-Line i zmienić body... :gwizdanie: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeglądnąłem temat i już sam nie wiem, czy do B7 są już żarówki LED do DRL, ale takie żeby nie montować dodatkowych rezystorów?

Na allegro znalazłem dwie aukcje:

http://allegro.pl/p21w-18-smd-system-can-bus-audi-swiatla-dzienne-i2080752081.html

http://allegro.pl/led-drl-dzienne-4x1-5-w-power-ba15s-p21w-biala-i2072632986.html

Co sądzicie o tych żarówkach?

Może ktoś ma zamontowane w B7 inne LED'owe DRL, bez dodatkowych rezystorów, które ładnie świecą i nie wywalają błędów na FISie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeglądnąłem temat i już sam nie wiem, czy do B7 są już żarówki LED do DRL, ale takie żeby nie montować dodatkowych rezystorów?

Na allegro znalazłem dwie aukcje:

http://allegro.pl/p21w-18-smd-system-can-bus-audi-swiatla-dzienne-i2080752081.html

http://allegro.pl/led-drl-dzienne-4x1-5-w-power-ba15s-p21w-biala-i2072632986.html

Co sądzicie o tych żarówkach?

Może ktoś ma zamontowane w B7 inne LED'owe DRL, bez dodatkowych rezystorów, które ładnie świecą i nie wywalają błędów na FISie?

Pozdrawiam

do b7 już kilka żarówek kupiłem niby mają Can busa, bo w a6 bez błędów, a w a4 pokazuje błąd spalonej żarówki mierzony jest opór...

coś podobnego http://allegro.pl/adapter-zarowek-led-i-systemu-can-bus-kontrola-i2080752146.html kupiłem u tego allegrowicza i dopiero pomogło, zastosowałem ori wtyczki i mam DRL na ledach, ale to droga zabawa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem takich Led zamiast zarowek do swiatel drogowych,poniewaz deneruje mnie zolte swiatlo zwyklych zarowek... chociaz mam Philips Blue Vision to i tak jest kicha....

Bede miec DRL na miejscu halogenow, wiec te Ledy nie beda juz spelniac takiej roli.

Moje pytanie, to czy spelniaja one dobrze role swiatel drogowych ? Albo chociaz sa wystarczajace? Chce sie pozbyc kazdej normalnej zarowki u siebie, a jakbym jeszcze mial dlugie swiatla w bialym kolorze byloby super. Jak Jest u was? Zadowoleni jestescie z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam HIDy zamontowane w mijania, na szczescie jezdze wiekszosc po zachodniej europie i tu sie nikt nie przyczepi do samopoziomowania czy spryskiwaczy.... przynajmniej jeszcze nie mialem czegos takiego, a kontroli mialem bardzo duzo.

Co do HIDów to one chyba nie spelniaja swojej roli, bo zarniki w ksenonach zeby dobrze swiecic potrzebuja czasu (2-4 sek) zeby sie rozgrzac i zaswiecic pelna moca, co w przypadku "mrugniecia" komus z naprzeciwka chyba nie zda egzaminu...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro montuję zakupione z tej aukcji ledy w miejsce żółtych standardowych DRL ŚWIATŁA LED DZIENNE AUDI A3 A4 A6 Q7 P21W 30 SMD (2412235936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zobaczymy jak się będą sprawować i czy policja nie będzie nic do nich miała:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro montuję zakupione z tej aukcji ledy w miejsce żółtych standardowych DRL ŚWIATŁA LED DZIENNE AUDI A3 A4 A6 Q7 P21W 30 SMD (2412235936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zobaczymy jak się będą sprawować i czy policja nie będzie nic do nich miała:whistling:

A dlaczego mają się czepiać? Jak nie będą świecić na niebiesko to sobie mogą... tylko popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a homologacja jest? nie ma...:kwasny:

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2012 at 22:57 ----------

Po zamontowaniu-błąd wyskakuje na sekundę po włączeniu zapłonu....i ginie ale efekt wizualnie piękny:kox:

015.jpg

<br /><br />

016.jpg

<br /><br />

013.jpg

<br /><br />

014.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu, jechałęm na dziennych i zastanawiałem się co zrobić, żeby nie były takie żółte...

jak trafiłęm tutaj rozpisywał się nie będę, ale, czy ktoś z Was mający B7 i takie żarówki, mógłby wskazać które warto kupić? teraz są niby te z can bus, gdzie nie trzeba stosować tych rezystorów, jakie byłyby dobre, bo stare linki nie działają...

coś takiego?

B. jasna Ba15s - 27LED 5050 CAN BUS Biała (2736013016) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo takie: ŻARÓWKA LED CREE Can BUS BA15s P21W 20mm DRL 5W (2615298918) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo to?: ŻARÓWKA LED Ba15a 7W CANBUS SKODA AUDI (2715144066) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

znalazłem jeszcze coś takiego:

Filtr CAN BUS Brak alarmu P21W Py21W W21W DRL LED (2696186480) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Filtr LED Can BUS W5W T10 EMC canbus (2739477858) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Filtr LED Can BUS z KONEKTORAMI Skoda VW Seat Audi (2715672555) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

moglibyście któreś żarówki polecić?

ale najlepiej Ci z B7, bo w B6 te błędy nie zawsze są, przynajmniej tak było w przypadku podświetlenia tablic.

a nie wiem nawet cenowo na które żarówki warto zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z żarówek brałbym na pierwszym miejscu tą 7W lub tą z pierwszego linku którą zaproponowałeś bo rozświetlą lampę. Żarówka z drugiego linku świeci całą mocą do przodu więc lampa niebędzie rożświetlona. Filtr (rezystor) najlepszy z pierwszego linku bo mam takie założone i się sprawdzają. Kolega Marda16 zamontował rezystory na zewnątrz lampy a ja jak kolega malik radził dałem radiator aluminiowy dopasowany do kapsla w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile już na takich żarówkach ledowych jeździsz? eh czyli nie obejdzie się bez jakiegoś elektryka, sprawa prosta, ale jak ja zaczne coś robić z rezystorami to całe auto albo spale albo nie odpali :P

tylko ten z pierwszego linku chyba o tyle zły, że ma być 47 om a nie 25, z tego co kojarze z tego tematu.

a już myślałem, że wystarczy, że gdzieś dwa kabelki wepne jakimiś klamrami i po sprawie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ledach jeżdże od wiosny. Rezystor w tym wątku to 22ohm na DRL a 47ohm na postuj mocy 25Wat. Niektórzy dają

50Wat ale są duże i mogą nie zmieścić się do lampy. Rezystor przylutowujesz równolegle do żarówki DRL,tak samo postępujesz z postojem jeśli założysz żarówkę LED. Rezystory można zamówić na stronie TME.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie się wypowiadałem ale że tu też jest rozgrywka na temat ledów w postojówkach - ODRADZAM WSZELKIE CHIŃSKIE G. i inne pochodne rozwiązania, jak na razie te dla mnie jest optymalne (acz do ideału troszkę brakuje). Kupiłem te żarówki OSRAM LED tylko że w wersji WARM WHITE tj. 4000K (jest jeszcze wersja 6000K ale efekt będzie taki jak przy chińszczyźnie, czyli znaczna różnica koloru światłą, chyba że ktoś ma ksenon 6000).

Z tyłu opakowania jest ciekwe info: "Tylko do jazdy terenowej! Nie używać podczas jazdy po drogach publicznych! Brak wykrywania awarii w większości pojazdów. Ciepła biel. Większa jasność. Energooszczędność. Wyprodukowano w Chinach)."

Sama budowa jest OK, mocna, zwarta ... trzeba tylko dopasować pod BAX9S (spiłować jeden bolec).

Poniżej fotki z montażu OSRAM T4W (BA9s) WARM WHITE 4000K + OSRAM Diadem (srebrne zamiennik w kierunki)

Wrażenia - tuż po zapaleniu ksenonu kiedy jeszcze jest bardziej niebieskawy to widać różnicę - żarówki 4000 nie domagają.

Po rozpaleniu ksenonu różnica jest bardzo niewielka - nie wiem czy zdjęcia to oddadzą czy nie - próbowałem z różnym balansem bieli ... oceńcie sami.

Dodam że mam pewnie ori palniki które swoje już przeszły a ponoć z czasem barwa ksenonu idzie z czasem ku niebieskiemu - więc świeże palinki może będą trochę lepiej wyglądać.

LAMPA PRZED (zj**..ne chinńskie g.wmo 9 LED i pomarańczowe kierunki):

20130119110236cropcrop.jpg

LAMPA PO (OSRAM T4W (BA9s) WARM WHITE 4000K + OSRAM Diadem), same światło z tej żaróweczki jest lepsze lub porównywalne z tym chińskiem g.wnem a tu tylko jeden punkt LED (tam 9 LED):

20130119133351cropcrop.jpg

RÓŻNY BALANS BIELI

20130119134948crop.jpg

20130119135015crop0.jpg

20130119135020cropcrop.jpg

20130119135035crop.jpg

20130119135041crop.jpg

20130119135046cropcrop.jpg

20130119185304crop.jpg

20130120151808crop.jpg

20130120151828crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za foty. Mozesz jeszcze napisac jak wyglada kwestia montazu tych Osramiow do gniazda typu h6w?

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ... pilniczek i zeszlifować trzeba jeden bolczyk, papierem 1000 wygładziłem bo minimalne zgrubienie zostawiłem by sztywno siedziała.

Nie zaszkodzi podoginać wszystkich blaszek w oprawce.

oczywiście lampę trzeba wyjąć

Jak przypatrzysz się oprawce to jeden z rowków pod bolec jest nieco szerszy ... ustaw żarówkę tak by bolec trafiał w ten węższy rowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adadur

Na tych postojówkach błąd na FISie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...