Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, teraz sam nie wiem - kupiłem jakieś tanie W5W w "przydrożnym" motoryzacyjnym, ale jest w nich tylko po 5 diód i trochę kiepsko świecą.

Myślałem żeby zmienić na mocniejsze - może te Cree... Dlatego zainteresowały mnie też te H7 ledowe...

Pewnie bezpieczniej będzie hidy wstawić w drogowe, a te ledy jak już to tylko w postojówkach ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zastanawiam, może dało by radę jakoś wynegocjować jakieś zniżki dla A4-klub na strocne motoHID. Z tego co widzę inne klubiki już się zakręciły w temacie:

b6h3.jpg

Może zarząd klubu jakieś rozmowy by podjął albo ktoś kto tam często zakupy robi? :wink:

---------- Post dopisany 23-07-2013 at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany 13-07-2013 at 12:14 ----------

Hej,

ja nie mam błędu, ale skusiłem się na droższe rozwiązanie z motohid,

fakt, że trochę się namęczyłem z podpięciem tych filtrów, bo kabelki od oprawki mam dosyć krótkie i ciężko mi było zapiąć obie szybkozłączki, ale w sumie jestem zadowolony, auto jeździ juz ze 2 tygodnie i nic niepokojącego się nie dzieje.

Dla porównania świecenia zrobiłem sobie zdjęcie jak zakładałem:

http://s7.postimg.org/kewhtdlyv/led1_mod.jpg

http://s7.postimg.org/w5afarerb/led2_mod.jpg

Pozdr!

VoYtaZ001

Ja zakupiłem zestaw:

BA15s (1156) Power LED 5x1.5W LENS biała + Filtr CAN do DRL do AUDI A3 8P ,A4 B7 FL, VW Passat CC, EXEO

Faktycznie montaż bezproblemowy, radiatory w lampie nic się nie grzeje na tyle by coś się działo z lampą. Efekt świecenia - nie jest to czysta biel, bo wpada tam lekki odcień niebieskiego ale i tak lepiej niż żółć zwykłych żarówek :naughty:

Zatem zostały mi tylko LEDy do oświetlenia wnętrza auta i będzie :thumbup1:

Reszta zostanie seryjna :wink:

---------- Post dopisany 25-07-2013 at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2013 at 14:54 ----------

a jeszcze jedno...

Jakie LEDy można dać w przednie przeciwmgielne?? tam siedzą zdaje się H11 w oryginale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja w b5 wziełem rozbroilem halogeny wyciołem sobie plytki ogrogłe z odblysnikiem włozyłem po 4 diody po 1 watt do tego driver i juz rok czasu jezdze i jest git jak cos pisz na priv podesle ci foty jak swieci i jak to wygłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie LEDy można dać w przednie przeciwmgielne?? tam siedzą zdaje się H11 w oryginale...

tak h11 jest w halo ale żarówka led nie daje rady bo słabe światło daję jedynie ładnie wygląda

do halo lepiej założyć zwykłą h11 o barwie powyżej 7000k dają białe światło,Akjam ma coś takiego założone :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze szybkie pytanie, do wymiany bede musiał zrzucić osłone silnika by dostać się do tych żarówek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie LEDy można dać w przednie przeciwmgielne?? tam siedzą zdaje się H11 w oryginale...

tak h11 jest w halo ale żarówka led nie daje rady bo słabe światło daję jedynie ładnie wygląda

do halo lepiej założyć zwykłą h11 o barwie powyżej 7000k dają białe światło,Akjam ma coś takiego założone :thumbup1:

:wink4: Ano. Lepiej żarówka o odpowiedniej barwie bo spełnia też swoją rolę a nie tylko "ładnie" wygląda. Tu masz temacik: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/zarowki-swiatlach-przeciwmgielnych-halogenach-bixenon-look-249073/

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą żywotnością tych żarówek to jakaś masakra...:kwasny: Kupiłem takie jak na foto myśląc że wytrzymają dłużej od standardowych a tu wręcz odwrotnie. Osramy zwykłe prawie rok a te ze zdjęcia nie całe 6 m-cy i gdzie tu jest 3x dłuższe świecenie jak na opakowaniu piszą.:facepalm: Nie polecam a dodatkowo są droższe od zwykłych. A co myślicie o philipsach? Czy z tą żywotnością też jest jak w osramach?

9a478b9ebaa9e8e0.jpg

Ok doczytałem że jest tak samo w philipsach :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u tescia zamontowalem H4W. Koszt nie wielki bo okolo 2 zł. Na poczatku zarowka nie pasowala bo miala dwa wybrzuszenia. Spiłowalem jedno i jest git. Swieci troche slabiej, ale za to koszt zarowki jest mały. Ja musialem tak zrobic bo nie moglem kupic H6W. Tesciu jezdzi i jak na razie wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Narva , Bosch lub Hella. Ceny już są tych żarówek o wiele niższe bo od 8 do 13zł i jak się przepalą nie będzie żal bo wtedy cena adekwatna już bardziej do żywotności.:wink: No nic zacznę od testowania Narvy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziki tu nie chodzi o żywotność LEDów tylko o nieodpowiednie napięcie dla nich, lekka różnica i jeśli żaróweczka dostaje więcej jedzenia niż powinna przez parę miesięcy to się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zastanawiam jaką moc mieć powinna LEDowa żarówka aby bła widoczna w słoneczny dzień... :mysli: Te z MotoHid, które kilka postów wyżej wrzucił kolega mają chyba 15W a może by tak wrzucić 30W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30 W i świecą bardzo jasno kupiłem takie jak na zdjęciu:

LED.jpg

Do tego rezystory 47ohm 50 W:

IMG_20140526_00456.jpg

IMG_20140526_00457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakie rezystory było by dobrze założyć by nie waliło błędu na komputerze do ledów can bus

---------- Post dopisany at 16:57 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

Ledy do podświetlania tylnej tablicy rejestracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy do podświetlania tylnej tablicy rejestracyjnej

LEDY kup sobie od kolegi TOMNIK,żadnych błędów i ładna biała barwa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...