Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8t Quattro by Randor


Randor

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, radimm napisał:

miałem te felgi kiedyś u siebie. Bardzo fajny klasyczny wzór, po za tym mega mocna i trochę niestety ciężka felga. Obowiązkowo do niej dystanse, bo tam ET z tego co pamiętam trochę wysokie było. ;)

Jedna z lżejszych felg, o ile dobrze pamiętam to 10,5 kg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Przerobiłem w sumie 3 komplety tych felg w innych autach. Te upolowałem w stanie idealnym. Aż byłem w lekkim szoku. Ranty idealne z dwóch stron, zero wżerów itp. Lakier miał tylko delikatne rysy bez pęknięć. Dobra baza do polerki ale na zimę szkoda zawracać sobie głowę a na lato zostaje jednak przy r18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 19:17, Randor napisał:

Dobrze wiedzieć. Przerobiłem w sumie 3 komplety tych felg w innych autach. Te upolowałem w stanie idealnym. Aż byłem w lekkim szoku. Ranty idealne z dwóch stron, zero wżerów itp. Lakier miał tylko delikatne rysy bez pęknięć. Dobra baza do polerki ale na zimę szkoda zawracać sobie głowę a na lato zostaje jednak przy r18.

Jeżdżę na nich 5 rok (latem). Ja zostaję przy r17, jak dla mnie optymalnie pomiędzy twardością a komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pij1973 napisał:

Jeżdżę na nich 5 rok (latem). Ja zostaję przy r17, jak dla mnie optymalnie pomiędzy twardością a komfortem.

R17 w B5 to świetny kompromis szczególnie jeśli ktoś nie ma dużej gleby. Ja zostaję przy r18 bo wygląda jednak zauważalnie lepiej i auto jedzie też lepiej po winklach. Mega różnicy w komforcie nie odczuwam choć jest lepiej pod tym względem na r17.

 

Z nudów wrzuciłem w końcu prawe duże lustro. Odkładałem zakup tego bzdetu z rok bo wydawało mi się to dość zbędne. Dopiero dzisiaj po montażu uświadomiłem sobie o ile mam lepszą widoczność i o ile auto wygląda lepiej od przodu. Nie wiem czemu Audi wypuszczała te auta z fabryki upośledzone:) Przy okazji wymieniłem też lewy wkład na brązowy bo mój miał już zacieki.

IMG_20200122_152529.jpg

IMG_20200122_152616.jpg

IMG_20200122_153001.jpg

Edytowane przez Randor
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Randor napisał:

Nie wiem czemu Audi wypuszczała te auta z fabryki upośledzone:)

IMG_20200122_152616.jpg

 

Żeby się wyróżniać, chyba nie ma drugiego takiego auta. Fakt, wygląda to słabo.

Mi najbardziej podobają się nowe świecidełka ?

 

P.S.

Panie kierowniku naklejka za przednią szybą do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. W sumie dobrze że mi przypomniałeś. Zrobię z tym porządek w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego się nie dzieje póki co. Czekam na wiosnę:)

Upolowałem w końcu radio którego dłuuugo szukałem. Trafiłem stan idealny i cieszę się jak dzieciak mimo tego, ze jest srebrne i nie pasuje do konsoli. Ramkę prysnę chyba na czarno plasti dipem a panel dam do przerobienia podświetlenia klawiszy na czerwono. Kompletuje powoli graty do wygłuszenia drzwi i montażu porządnego 2way z przodu puszczonego aktywnie.

Do tego zamówiłem sobie custom lampy z modem led. Jak to będzie wyglądało na żywo okaże się w przyszłym tygodniu. Fabryczne lampy mi się znudziły a wszystkie zamienniki to festyn masakryczny.

 

 

IMG_20200215_160747.jpg

received_206743917391720.jpeg

86377015_198760074574035_1563139676498296832_n.jpg

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia. Pewnie jakiś concert siedział. Auto kupiłem z jakimś kenwoodem nieoryginalnym. Tak czy inaczej żadna seria mnie nie interesuje bo to nie gra. Ani concert (miałem ze zmieniarką) ani żadne wypasione 2 din z nowszych modeli.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Tobie bym się tego nie spodziewał :) to radio, boli mnie od samego patrzenia na zdjęcie. Szanuję Twoją decyzję. Osobiście uważam, że tylko oryginalne może tu zagrać dobrze (chyba że masz nie oryginalną instalację). Polecam ori radio plus montaż BT do radia wtedy spotify premium i nagłośnienie BOSE i jest ok naprawdę wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że jakiś concert2 pasował by tutaj bardziej,z dobrą zmieniarka bt było by git. Aczkolwiek niektórzy przekładają walory dźwiękowe nad estetyczne,bo alpinka przetwornik dźwięku ma na pewno lepszy niż ori radio audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radi88PL napisał:

Po Tobie bym się tego nie spodziewał :) to radio, boli mnie od samego patrzenia na zdjęcie. Szanuję Twoją decyzję. Osobiście uważam, że tylko oryginalne może tu zagrać dobrze (chyba że masz nie oryginalną instalację). Polecam ori radio plus montaż BT do radia wtedy spotify premium i nagłośnienie BOSE i jest ok naprawdę wystarczy.

Hehe:-) Chłopy jakie ori. To zupełnie nie gra. Do tego potrzebuje radia ze zwrotnicą aktywną i wyjściem na 3 wzmacniacze. Idę w porządne audio. Seria nie ma tu prawa bytu, nawet bose to lipa (do normalnego słuchania radia wystarcza o ile głośniki nie są wylatane po 20 latach, nokia nie nadaje się nawet do tego). Już sam subwoofer który wożę w bagażniku przekreśla seryjną jednostkę a gdzie reszta? Same przygotowanie przednich drzwi pod porządne głośniki 16cm to koszt ponad 1000zł (ponad drugie tyle na głośniki). Do tego jeszcze słupki pod TW i wzmacniacze. Jeśli miałbym zrezygnować z tego wszystkiego z powodu wyglądu radia to chyba bym upadł na głowę:-P Porównanie tej Alpiny do seryjnego Concerta to jak postawić 1.6 przy 2.7 bit. Mam hopla na dobre granie i tyle. Miałem je w Audi 80 i będę je miał w obecnej B5.

Wrzucam foto jak to będzie wyglądało. Nie identycznie ale podobnie. Liczę na lepsze wykonanie.

Udało mi się też kupić prawie nową zmieniarkę Alpiny. W takim stanie to raczej rzadkość. Żadne MP3 itp mnie nie interesują. Mam pokaźną kolekcję ori płyt. Czasem podepne telefon i odpalę jakieś radio internetowe.

received_1061331457535114.jpeg

20200216_102912.jpg

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, temat.Ja już dawno wyrosłem z umcy umcy i drżącej tablicy rej. od basu )) . dobre audio w tym przypadku podniesie wartość pojazdu o połowę.)) :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Carol1976 napisał:

rozumiem, temat.Ja już dawno wyrosłem z umcy umcy i drżącej tablicy rej. od basu )) . dobre audio w tym przypadku podniesie wartość pojazdu o połowę.)) :drinks:

Sorry ale co ma do tego umcy umcy? Nie myl dobrego grania z tubą za 200zł i techniawką puszczaną pod remizą. Ja nie słucham takiej muzy. Wartość auta podniesie ale nie o połowę, to nie forum gdzie ludzie racjonalnie liczą wydatki na auto. Do tego można wszystko zdemontować i przełożyć do następnego ewentualnie odsprzedać. Dobre graty schodzą na pniu. Włożyłem ponad 6k w silnik to czemu nie włożyć 5k w audio. W domu mam sprzęt za 2x tyle. Wkurza mnie jak wsiadam do auta i mi nie gra na poziomie. Każdy ma inne skrzywienie. Mój ojciec (patrząc po nicku Twój rocznik) ma sprzęt jeszcze droższy i słucha tylko vinyli. Jest całkiem normalny:-)

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Randor napisał:

Wartość auta podniesie ale nie o połowę

25 minut temu, Randor napisał:

czemu nie włożyć 5k w audio

czyli połowa. Nie no rozumiem temat jak najbardziej, sam miałem sprzęt za kilka klocków w aucie (pamiętam jak się martwiłem ,żeby tylko nie buchneli , tyle kasiory to kosztowało) , przekładka do innego jak najbardziej ale odsprzedaż niestety już słabo bo to ułamek tego co dasz za fanty. Tak jak piszesz każdy ma swojego konika i w sumie o to chodzi, autko ma cieszyć.

Edytowane przez Carol1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Carol1976 napisał:

 

 

Wyceniam te auto na dużo więcej niż 10k:-) Miałem już dużo wyższe propozycje. Jedna nawet od policjanta z mojej miejscowości, dawał 16.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Randor napisał:

Wyceniam te auto na dużo więcej niż 10k:-) Miałem już dużo wyższe propozycje. Jedna nawet od policjanta z mojej miejscowości, dawał 16.

proszę Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Sam za nią dałem 14 po 8msc szukania. Włożone jest już ok 15-18. Nie liczyłem dokładnie. Twierdzisz że kłamie? Czemu miałbym to robić? Poprzednia 2.8 z malowanym całym bokiem i starym gazem sprzedałem za 11, totalna seria (stała niecały tydzień na olx). Chcesz to podeślę ci kopię umowy. Obecnej nie sprzedałbym nawet za 20k. Gwarantuję ci.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...