Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1.8t Quattro by Randor


Randor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na myśli te zabezpieczenia do przekręcenia na krzyżak to tak. Jedno niestety było jakoś kiepsko odlane ale udało się je przekręcić. Ogólnie wszystko pasuje idealnie i najważniejsze że uszczelka mocno przylega do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś w aso czy gdzie indziej , bo w moim powiedzieli że nie dostępne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEWE-PODSZYBIE-AUDI-A4-RS4-B5-99-01-NOWE
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 139 zł - LEWE PODSZYBIE AUDI A4 RS4 B5 99-01 NOWE ORYGINAŁ (8269563946). Allegro.pl - Radość zakupów i...
PRAWE-PODSZYBIE-AUDI-A4-RS4-B5-99-01-NOW
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 139 zł - PRAWE PODSZYBIE AUDI A4 RS4 B5 99-01 NOWE ORYGINAŁ (8269576455). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł do mnie napinacz łańcucha z aso. Wziąłem się dzisiaj za wymianę (ślizgi lekko wytarte, sitko pod napinaczem trochę brudne i przedarte, łańcuch nie jest wyciągnięty nawet w najmniejszym stopniu). Po drodze zdecydowałem się wymienić komplet samoregulacji więc oba wałki out. Dojechał również komplet tulei na tył (miks lemfordera, meyle i tedgum) wraz z łożyskami. Nie ma niestety zamienników piast tylnych więc skończy się pewnie na aso (ponad 300zł szt:/) Po demontażu sanki z wahaczami jadą do piaskowania i malowania proszkowego, przy okazji zrobię konserwacje z tyłu. Wiskoza spina mi zaraz po odpaleniu na amen i nie idzie jej zatrzymać nawet prętem, poprzedni właściciel wstawił jakiś tani zamiennik rok temu. Zamówiłem już nową behr/hella. Czekam jeszcze na paczkę od rsdziadek z heblami 330mm na tył. Przednie 345 spisują sie świetnie. Według mnie uratowały mi auto już dwukrotnie (była śmierć w oczach, okres żniw i wyjeżdżające ciągniki z pól to przebój, j**ane chamy wbijają na asfalt na upartego). Na tą chwilę to wsio. Będę zdawał raport co jakiś czas.

 

IMG_20190817_153946.jpg

IMG_20190817_154044.jpg

IMG_20190817_154334.jpg

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem całe elaboraty z gośćmi którzy ogarniają temat. Uwierz mi, że warto dołożyć do ori. Wersja bez cewki nie kosztuje jakichś kroci także nie ma co szukać oszczędności na siłę. Mój ori napinacz zrobił 290tys i trzymał się całkiem dobrze. Nie ma jak tego porównać do 50 (możliwe, ze zrobionych fuksem). Jest sporo wątków w których opisane są awarie po 20-30tys, pisze cały czas o wersji bez cewki te z nią często są uwalone od nowości lub padają po kilkuset km.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto złożone i odpalone. Jest super. Silnik się wyciszył i zniknęły popierdywania z wydechu na biegu jałowym (takie chwilowe telepawki). Myślę, że wymiana popychaczy miała tu największy wpływ na kulturę pracy. Napinacz dawał jeszcze radę a łańcuch nie był wyciągnięty. Nawet jeśli samoregulacje nie hałasują nie trzymają już parametrów. Polecam wymianę:) Dostałem cynk od zaprzyjaźnionego zakładu który robi kapitalki i się nie zawiodłem.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierdół wpadły nowe dywaniki i wycieraczki hybrydowe z ramionami aero ? Udało się też wrzucić nową wiskozę. Niedługo zacznę montować heble z tyłu.

IMG_20190821_110227.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale się zobaczy. Tej zimy stare ale takie same dawały radę i błoto nie pływało po wykładzinie. Wystarczy ostukac buty przed wejściem do auta. Najwyżej kupi się drugi komplet z burtami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poluje na ORI dywaniki na tył ale temat rzeka.. Znalazłem jakąś ofertę ale na portalu rosyjskim, więc marne szanse ?. Co do napinacza to słyszałem podobnie jak ty Pawle, że tylko ASO ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napinacz wymienię przy zmianie rozrządu i również zamierzam kupić z ASO dywaniki polecam firmy Petex. Są dobrze wykonane używam ich cały rok i bardzo dobrze pasują w aucie. Zaczepy również pasują idealnie po 3 sezonach nie widać śladów zużycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rumaq napisał:

Sam poluje na ORI dywaniki na tył ale temat rzeka.. Znalazłem jakąś ofertę ale na portalu rosyjskim, więc marne szanse ?. Co do napinacza to słyszałem podobnie jak ty Pawle, że tylko ASO ma sens.

Ori dywaniki na tył też są dostępne na allegro. Cena nie zabija choć zależy jeszcze na jakie polujesz. Co do napinacza to fakt, tylko ori. Zamienniki padają i nie bardzo interesują mnie wyjątki od reguły. Miałem wcześniej 2.8q i sprzedałem je głównie z dwóch powodów. Brakło mi już trochę mocy i napinacze kwalifikowały się do wymiany a to ponad 5tys w aso. Niby mehenker je regeneruje ale nie mam jakoś do tego pełnego zaufania. Podobno nie da się ich tak naprawdę zregenerować na 100%.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 20:46, radi88PL napisał:

Ja napinacz wymienię przy zmianie rozrządu i również zamierzam kupić z ASO dywaniki polecam firmy Petex. Są dobrze wykonane używam ich cały rok i bardzo dobrze pasują w aucie. Zaczepy również pasują idealnie po 3 sezonach nie widać śladów zużycia. 

Jeśli masz napinacz bez cewki to nawet się nie zastanawiaj i bierz ori. Słyszałem dobre opinie o dywanikach firmy petex ale wolałem dołożyć do oryginalnych. W sumie cena jakoś nie zabija.

Przy wymianie wiskozy wyszło że mam jeszcze padnięte sprzęgło na alternatorze. Lista nie ma końca:-)

Mała ciekawostka. Jakoś miesiąc temu zaczęło odzywaci się prawdopodobnie turbo. Jest takie jakby tzzzzyt przez chwilę. Może to wirnik a może klapka wg, nieistotne. Dzwięk ten zawsze występował w zakresie dokładnie 2300-2350 rpm. Po wymianie napinacza, łańcucha i popychaczy pojawia się już przy 2050-2100. Nie robiłem jeszcze logów ale na chłopski rozum wygląda to tak jakby turbo zaczęło wcześniej wstawać po całej operacji choć nie wiem czy to możliwe. Nic w okolicy turbo nie grzebałem. Może coś innego zmieniło się po wymianie. Nie mam pojęcia ale dźwięk przesunął się minimum 200 rpm niżej.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Randor napisał:

Ori dywaniki na tył też są dostępne na allegro. Cena nie zabija choć zależy jeszcze na jakie polujesz.

Chodzi o ORI dywaniki gumowe. Jeżeli masz link to podeślij, chętnie je kupię ?.

1 godzinę temu, Randor napisał:

Słyszałem dobre opinie o dywanikach firmy petex ale wolałem dołożyć do oryginalnych. W sumie cena jakoś nie zabija.

Petex (gumowe) kupiłem sezon temu ale spasowanie stoperów to dramat.. Sam je przerabiałem tak, aby pasowały idealnie w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ori to ori jak ze wszystkim. Zamienniki dywanów już dawno sobie darowałem. Gumowe zawsze śmierdziały, a welury szlak trafiał po roku (nawet te grube niby premium).

Gdzieś na allegro były na sam tył ale mnie nie interesowały. Ja kupowałem z aukcji poniżej. Pisz do aso które ogłaszają się na aukcjach. Gdzieś trafisz.

https://allegro.pl/oferta/oryginalne-dywaniki-przednie-audi-a4-b5-99-01-7795174521?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Randor napisał:

Czyli ori to ori jak ze wszystkim.

Dokładnie.

Miałem już Petex, teraz mam Rezaw-Plast. Nie śmierdzą ale zawsze musiałem sam robić otwory na stopery bo fabryczne nie pasowały do auta. Stopery brałem z OEM welurowych bo te dołączone w zestawie nie trzymały. Welurowe jakoś mi nie leżą.

Edytowane przez krzysiek_f
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rumaq napisał:

Chodzi o ORI dywaniki gumowe. Jeżeli masz link to podeślij, chętnie je kupię ?.

Jak nigdzie nie znajdziesz, napisz do Volkswagen Classic Parts. Dwa razy kupowałem już elementy których nie ma w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi oni dość mocno podpadli. Do tego jak nie było czegoś w aso to u nich też. Ceny zbliżone.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...