Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jakie świece zapłonowe polecacie ?


tomek25

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze opinie sa podzielone .Dlatego kupie takie jak katalog poleca .Mam nadzieje ze beda dobrze sie sprawowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez slyszalem takie opinie,czyli wychodzi na to ze w IC maja podroby w focie i jeszcze gdzies tam.

To powiedz gdzie mam kupic ory bo skonczyly mi sie pomysly.

fota sprzedaje ptrzedewszystkim chinola jak chcesz dobre ngk to pisz na pv a fote omijaj z daleka :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmiana decyzji.BKUR6ET-10 kupie takie swiece i zobacze.Jutro biore sie za wymiane . Dzieki za opinie pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK bardzo dobre świece zero problemów,kłopotów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem wcześniej benzyniaki to tylko jeżdziłem na NGK trzy elektrodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem wczoraj i jakby lepiej palil.W czasie jazdy zero problemow. Temat uwazam za skonczony . :)Dzieki wszystkim ktorzy sie wypowiadali. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori tez sa NGK przeciez :) Wyjmowalem ze swojej niuni pierwszy raz po sprowadzeniu i byly znaczki OOOO i indeks taki jak na V-line 24 NGK. Takze nie ma sie nad czym zastanawiac...Aha ja tez bralem w IC no i jakos smigam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ori miałem w mojej 1.8 ADR BOSCH F7LTCR. Dziś założyłem NGK BKUR6ET-10 i jest efekt ale to też dlatego że świece nie były wymieniane chyba od początku. Samochód spokojniej pracuje i nie telepie na wolnych obrotach.

swiecebosch.jpg

w881.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się zmienia świece to trzeba wymieniać także przewody zapłonowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musisz wymieniać przewody wysokiego napięcia ale dobrze by było je raz kiedyś wymienić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio szukałem sporo informacji na temat świec po sieci i okazało się, ze NGK juz nie robi tak dobrych świec jak kiedys. Odkad produkcja wyszla z Japonii to już nie to samo. Ludzie polecaja za to DENSO, które po dzis dzien sa prod. w Japonii.

Spotkałem się z nie jedną wiadomością od dystrybutorów części chińskich jak zarówno włoskich czy innych, którzy jednoznacznie polecili mi firmę Denso, która nie grzeszy zawodnością. Poinformowali mnie oni także o masowym zapotrzebowaniu na świece NGK, więc można skojarzyć w jakim one są tempie robione i z jaką jakością.

do ADRa sa to symbole:

1. DENSO K20PBR-S10 3-elektrodowe

i irydowe:

2. DENSO Iridium Power IK20

3. DENSO Iridium Tough VK20

Tu katalog: http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-maker.cgi

A tu gosciu, od ktorego ja kupilem (dobre ceny i szybka przesylka): http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=407545

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem po zmianie na świece NGK oczywiście Vline 3 elektrodowe. Wcześniej miałem jakieś 2 elektrodowe bosha. Stare świece na pierwszy rzut oka nie był jeszcze złe. Ale po zmianie na nowe widzę delikatną poprawę w mocy i mniejszym spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno elektrodowe platynowe ngk (nie vline)

Jestem świeżo po wymianie. Koszt 180pln......ale silnik zupelnie inaczej reaguje na gaz i przyspiesza lepiej od dolu. Obroty duuuuuzo szybciej spadaja do okreslonego poziomu. Swiece byly orginalne na wygląd do jazdy jeszcze na 30tys a te które mam teraz dzialaja 100razy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miesiąc temu wymieniłem świece na NGK oczywiście. Poprawa była widoczna od razu tzn silnik zaczął równiej pracować no i lepiej zapalał.

Jedak od około 2 tygodni coś się zaczęło dziać. Jak auto postoi ze 2 dni to rano jest problem z odpaleniem, obroty 300-400 i szarpie jak by na dwa gary chodził. W sumie jak się nagrzeje to też czuć jakieś poszarpywania lekkie. Czy możliwe żeby świeca padła? A może wina przewodów bo dzisiaj z ciekawości je pościągałem i okazało się że jest BOSH plus znaczek OOOO a rok produkcji - 94!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadekM nie zdziwiłbym się gdyby kable po takim czasie prosiły już o wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem i polecam innym DENSO K20PBR-S10. Silnik zyskał na dynamice. Zdecydowanie reaźniej wchodzi na obroty. Nawet nie myslalem, ze zmiana bedzie tak odczuwalna.

denson.jpg

densoplug.jpg

k20pbrs10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta :kox:

ma ktoś dostęp w dobrej cenie do denso? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od pół roku bujam się na świeczkach DENSO. Są gicio, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...