Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 27.07.2020 o 09:07, Muskel1 napisał:

W jaki sposób "produkowałeś" to skrzypienie? Przy czym powstaje ten skrzyp? Co robisz z autem by skrzypiało?

Tylko naciskanie pedał hamulca do oporu sam borykamy się jaka jest tego przyczyna wymieniłem już wszystko, nawet zakupilem drugi zestaw zacisku z jarzmami najwidoczniej hamulce z a6c5 nie do końca są p&p

Edytowane przez maxx2

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 587,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Przymierzam się do gruntownej wymiany tarczy+klocków do mojej bunie b7 ;)

Jaki zestawik wybrac według was ;)

BREMBO-XTRA-TARCZE-KLOCKI-PRZOD-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup tarcze + klocki przód audi a4b7 w kategorii Zestawy (tarcze, klocki, zaciski) - Układ hamulcowy - Części samochodowe na Allegro.pl. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Kliknij i kup teraz!

Pozdrawiam serdecznie 

Opublikowano
W dniu ‎09‎.‎08‎.‎2020 o 11:58, WaryaT napisał:

Przymierzam się do gruntownej wymiany tarczy+klocków do mojej bunie b7 ;)

Jaki zestawik wybrac według was ;)

BREMBO-XTRA-TARCZE-KLOCKI-PRZOD-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup tarcze + klocki przód audi a4b7 w kategorii Zestawy (tarcze, klocki, zaciski) - Układ hamulcowy - Części samochodowe na Allegro.pl. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Kliknij i kup teraz!

Pozdrawiam serdecznie 

Nie wydawaj broń Boże 700zł na taki zestaw. Jeśli Ci budżet pozwoli dorzuć 300zł i będziesz miał zestaw z zaciskami i jarzmami 320mm z tarczą o grubości 30mm a nie 25mm jak wyżej. Jakbyś chciał iść w tą stronę pisz pw coś doradzę:wink:

Opublikowano

Witam, czas na wymianę od ostatniego czasu, 

przód - 1LT 

tył - 1KP

czy coś się zmieniło w tarczach i klockach? Aktualnie zestaw tarcze zimmermann + klocki ferodo - nie wiem czemu ale hamulec jest miękki przy małym nagrzaniu tarczy, bardzo słaba reakcja na hamowanie potem jest.. wymieniam też od razu płyn hamulcowy - dot 4 starczy czy coś lepszego zakupić? zrobić też przy okazji wymianę gum na prowadnicach itp? nie wiem kiedy było ostatnio robione czy sprawdzić czy jest to potrzebne i dopiero wtedy wymienić?

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

@Wandej , w jakiej cenie miałbyś tarcze i klocki pod 320 mm? Zaciski też masz w sprzedaży? Jeżeli okaże się, że mam krzywe tarcze, to przechodzę na 320 mm.

Opublikowano
13 godzin temu, veltikey napisał:

Witam, czas na wymianę od ostatniego czasu, 

przód - 1LT 

tył - 1KP

czy coś się zmieniło w tarczach i klockach? Aktualnie zestaw tarcze zimmermann + klocki ferodo - nie wiem czemu ale hamulec jest miękki przy małym nagrzaniu tarczy, bardzo słaba reakcja na hamowanie potem jest.. wymieniam też od razu płyn hamulcowy - dot 4 starczy czy coś lepszego zakupić? zrobić też przy okazji wymianę gum na prowadnicach itp? nie wiem kiedy było ostatnio robione czy sprawdzić czy jest to potrzebne i dopiero wtedy wymienić?

 

Pozdrawiam.

Hamulec miękki bo układ zabyt mały do auta a i graniczne zużycie komponentów tez wypływa na jakość hamowania.

Opublikowano
34 minuty temu, george napisał:

@Wandej , w jakiej cenie miałbyś tarcze i klocki pod 320 mm? Zaciski też masz w sprzedaży? Jeżeli okaże się, że mam krzywe tarcze, to przechodzę na 320 mm.

Wal pw wszystko wycenie✌?

Opublikowano
15 minut temu, Wandej napisał:

Hamulec miękki bo układ zabyt mały do auta a i graniczne zużycie komponentów tez wypływa na jakość hamowania.

Proponujesz przesiadkę na 320? ma ktoś taki gotowy zestaw może? 

Opublikowano
5 minut temu, veltikey napisał:

Proponujesz przesiadkę na 320? ma ktoś taki gotowy zestaw może? 

Zaciski @Dev lub @rs dziadek.

Opublikowano
16 minut temu, veltikey napisał:

Proponujesz przesiadkę na 320? ma ktoś taki gotowy zestaw może? 

Mam caly setup

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy Klocki hamulcowe  FERODO FDB1323 będzie pasowało do a4b7 1.9TDI   Vin: WAUZZZ8E46A098760

Opublikowano
52 minuty temu, allegrosz92 napisał:

Czy Klocki hamulcowe  FERODO FDB1323 będzie pasowało do a4b7 1.9TDI   Vin: WAUZZZ8E46A098760

FDB1717

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał:

FDB1717

A jeśli chodzi o klocki TRW to jakie polecasz kolego ? Chciałbym zobaczyć jak cenowo to wygląda

Opublikowano
4 godziny temu, allegrosz92 napisał:

A jeśli chodzi o klocki TRW to jakie polecasz kolego ? Chciałbym zobaczyć jak cenowo to wygląda

A co tam polecać? Tylko masz GDB1307 a na tył GDB1330

Opublikowano

Cześć,

Jakie klocki i tarcze na przód polecacie?

Audi A4 B8, VIN: WAUZZZ8K59A230130

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, jestem laikiem w temacie.

Opublikowano
9 minut temu, matt_777 napisał:

Cześć,

Jakie klocki i tarcze na przód polecacie?

Audi A4 B8, VIN: WAUZZZ8K59A230130

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, jestem laikiem w temacie.

w czytaniu też jesteś laikiem? to jest temat dotyczący hebli w modelu B6/B7, a nie B8. 

tu jest temat w którym powinieneś napisać: 

 

Edytowane przez MaTeo85

Opublikowano
3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

w czytaniu też jesteś laikiem? to jest temat dotyczący hebli w modelu B6/B7, a nie B8. 

Nie korzystam z forum na co dzień, więc najzwyczajniej w świecie nie poruszam się po nim jak byś sobie tego życzył.

Tak czy inaczej dzięki za uwagę, wrzucę pytanie w odpowiednim miejscu.

Opublikowano

Witam, stoję przed zakupem nowych tarcz i klocków na przód do a4 b6 1.6.

Moja pytanie brzmi czy opłaca się kupywać ori czy są może jakieś zamienniki które maja porównywalna jakość lub nawet lepsza i są tańsze? Co o tym sądzicie? 

Opublikowano

Przód:

klocki FDB1451
tarcze Zimmerman  600.3207.20

tył:

klocki FDB1083
tarcze Ziemmermann 100.1243.20

Chociaż, jeżeli zmieniasz tarcze, to można pokusić się o swap. :whistling:

Opublikowano
56 minut temu, Filip2001 napisał:

Witam, stoję przed zakupem nowych tarcz i klocków na przód do a4 b6 1.6.

Moja pytanie brzmi czy opłaca się kupywać ori czy są może jakieś zamienniki które maja porównywalna jakość lub nawet lepsza i są tańsze? Co o tym sądzicie? 

Pewnie że zamienniki. Jak chcesz coś senswnego dobrać to pisz pw:hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.