Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje sobie zalozyc taki wyswietlacz temperatury. Moje pytanie jest takie czy za licznikiem znajduja sie jakas kostka ktrora trzeba podpiac do wyswietlacza czy trzeba prowadzic przewodu i sie podpinac. Posiadam climatronic i teraz aby otrzymac sygnal o temp to musze wpiac sie pod przewod ktory znajduje sie za wyswietlaczem klimy? czy gdzie inedziej , blizej i łatwiej mozna sie wpiac? nie jestem w tych sprawach biegły i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pomyślałem że nie będę gorszy i założę sobie termometr,zakupiłem u kolegi z forum i zabrałem się do pracy.Demontaż licznika(obrobiły się torxy) i moje zdziwienie wyświetlacz jest zamontowany,ale skoro jest to czemu nic nie wyświetla? okazało się,że przed wyświetlaczem jest wstawiona zaślepka(oryginalna),po jej usunięciu ukazała się temperatura zewnętrzna.Możecie mi wytłumaczyć po co ktoś zaślepił ten wyświetlacz,bo tak to wygląda,nawet wiązka jest oryginalna,trochę to dziwne,co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pomyślałem że nie będę gorszy i założę sobie termometr,zakupiłem u kolegi z forum i zabrałem się do pracy.Demontaż licznika(obrobiły się torxy) i moje zdziwienie wyświetlacz jest zamontowany,ale skoro jest to czemu nic nie wyświetla? okazało się,że przed wyświetlaczem jest wstawiona zaślepka(oryginalna),po jej usunięciu ukazała się temperatura zewnętrzna.Możecie mi wytłumaczyć po co ktoś zaślepił ten wyświetlacz,bo tak to wygląda,nawet wiązka jest oryginalna,trochę to dziwne,co o tym sądzicie?

farciarz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Zamontowałem sobie termometr według podanych tutaj instrukcji i wskazówek i wszystko ładnie działa, ale jak zgaszę autko i odpale po paru minutach, temperatura wzrasta diametralnie (powiedzmy z 5 do 12-13 stopni). Podejrzewam, że dzieje się tak za sprawa rozgrzanego silnika, gdyż jak przejadę parę km to wraca ponownie do tych 5 stopni. Tak więc, jest to normalny objaw czy coś skopałem przy montażu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel leci przy błotniku od strony kierowcy, a czujnik zamontowany przy kratce zderzaka. Wydaje mi się, że dałem za cienki kabel i dlatego może zmienia opór pod wpływem temperatury. W chwili wolnej wymienię na taki o grubszym przekroju u zobaczę czy się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz podłączyć pod czujnik od klimy, wystarczy że znajdziesz odpowiedni kabelek od odpowiedniego czujnika przy wtyczce od climatronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kolego cały temat,wszystko tu jest opisane,wiem,bo według tego sam montowałem u siebie i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam pytanka odnośnie podłączania wyświetlacza 10-pinowego. Przeczytałem już kilka razy cały temat i nurtuje mnie kilka pytań:

1. Jak to jest z podpinaniem się do Pin1 kostkiB w climatronicu? Kilka osób pisało, że im śmiga aż miło, a kilka pisze, że przekłamuje im temp. Od czego to zależy? Chciałbym właśnie w ten sposób podłączyć wyświetlacz i nie wiem, czy będzie wszystko ok, czy narobię się na marne.

2. Nie doczytałem się (być może przeoczyłem), by ktokolwiek podłączał ten wyświetlacz pod sygnał z prędkościomierza. Wyczytałem, że trzeba podpiąć jeden pin (chyba 7) pod sygnał wyjściowy prędkości pojazdu, bo wtedy nie będzie przekłamywał temperatury. Czy faktycznie trzeba tak podłączać? Czy ktoś już to podłączał i ewentualnie porównywał bez podłączania tego sygnału?

---------- Post dopisany at 16:50 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

Panowie, Mam wyśw, temperatury . 8DO 919 272

Gdzie mogę kupić do niego wtyczkę i ten czujnik ?

Kolego, jeśli chodzi o wtyczkę, to możesz sobie ją zrobić z taśmy dysku twardego albo dyskietki komputera. Podobno bardzo dobrze pasują. Musisz ją tylko wyciąć do odpowiedniej ilości pinów. Co do czujnika, to jeśli masz climatronic, to wystarczy podpiąć się do kostki climatronica, oznaczonej literką B do pinu 1 i już wszystko powinno grać. Chociaż niektórzy piszą, że czasem są przekłamania temperatury.

Jeśli nie masz climatronic, to musisz sobie poszukać czujnika temp. zewnętrznej, montowanego przy zderzaku. Na początku wątku był opis, jak i gdzie to wszystko podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem kabelkami które wyprułem ze starego kompa którymi podłącza się kontrolki power hdd itd. w kompie, bardo dobre rowiązanie

foto poglądowe

3 in 1 PC ATX Reset-Schalter + + HDD LED Power LED Kabel Kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przeczytałem cały temat i chyba wiem czemu niektórym przekłamuje a innym (w tym mi) nie.Podłączając się pod pin1 w kostce B musisz być pewny że to pin 1,obok jest przewodzik o identycznym kolorze i to może mylić. Co do prędkości auta to raczej wątpię,ja podłączyłem pozostałe trzy kabelki (+,-,i podświetlenie) pod kostkę od radia i hula. Teoretycznie te wszystkie napięcia masz gdzieś w liczniku,ale skoro i tak ciągniesz wiązkę do climatronika to po co ryć w liczniku skoro i tak idziesz koło radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,ile ten maleńki wyświetlacz zje prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...