Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju


gregorypeck

Rekomendowane odpowiedzi

gdzy bylem na wizycie w audi w celu wymiany ECU w skrzyni biegow to zasugerowano mi ze ta pompa jes popsuta

Ale gdyby owa pompa była uszkodzona - chyba VAG by to wyłapał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktor ma rację - jutro będę w warsztacie - zaproponuję takie rozwiązanie - zobaczymy. Przypomnę że już ochotnicy porobili remonty silnika i dalej żarł olej ... :/ mi dalej wcina jak wcinał ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna teoria jest taka że w misce olejowej jest syf co od czasu do czasu zatyka czujnik poziomu oleju,ewentualnie jest sporo nagaru w silniku i skutecznie zatyka ten czujnik .Ktoś w tym wątku pisał że wymienił czujnik i było to samo :mysli: zakładając że w misce było sporo osadu to wymiana czujnika nic nie dała .

Ale gdyby owa pompa była uszkodzona - chyba VAG by to wyłapał ?

Jeżeli to jest jakieś uszkodzenie mechaniczne tej pompy to Vag tego nie pokaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co poniektórzy wymienili wariatory i pierścienie ... również bez efektów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby owa pompa była uszkodzona - chyba VAG by to wyłapał ?

owszem i wylapuje jako blad Vaccum Boost, a to czy ona jest uszkodzona mechanicznie to niestety moze stwierdzic tylko serwis audi po podlaczeniu do konkretnego kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uszczelniacze zaworowe ?

Ludzie z forum wymieniali uszczelniacze i nic to nie dawało z tego co wiem to olej może uciekać albo właśnie przez uszczelniacze albo przez pierścienie olejowe .Jeżeli wymiana tego nie pomaga to widocznie ten typ tak ma :kwasny: lecz dziwne jest to że co poniektórym nie zassysa tyle oliwy hmmm ,mi dwóch mechaników (którym w miarę ufam ) powiedzieli że to 0.5L na 1000-1500km to nie ma się czym przejmować jeżeli auto nie straciło na mocy i nic się nie dzieje nie ma co ruszać.Szczerze powiem nawet jak bym wiedział że winę za branie oleju ponoszą pierścienie olejowe to bym tego nie robił ,wydał bym pewnie ze 2-3 tys na naprawę zakładając że dolewam 0.5L na około 1500km kiedy mi się zwróci 2-3 tys :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymamy za Ciebie kciuki Tigy ...

mam wrażenie że tylko Ty jeszcze nie straciłeś nadziei... np. Ja się pogodziłem z faktem że bierze olej i już ... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a orientuje sie ktos ile trzeba wlać od min do max ? ew. od końcówki tego zakończenia po samo max. ?

Wczoraj miałem przed wyjazdem stan prawie max, troche przegoniłem samochód ( aż LPG przełączało samo na BP :/ ) i po ok 60km pokazało mi stan MINIMUM na FISie :( otworzyłem klape - faktycznie minimum... Dzisiaj rano otwieram klape - znowu full oleju... trzeba sie przyzwyczaić chyba do tego fisa... bo przeciez nie będe dolewał do pelna jak silnik jest ciepły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać wątek :szukaj::disgust:

ale, że widać że jesteś choler... leniwy....

Instrukcja:

Olej sprawdzasz po ciągłej pracy minimum 5min...

Następnie po 5min wyciągasz bagnet i sprawdzasz stan jeśli za mało to dolewasz....

Nie ma czegoś takiego jak sprawdzanie po nocy !!!!

Inaczej pomiar jest niewłaściwy, olej spłynie ze wszystkich popychaczy (pokaże ci się po 100km błąd niskiego poziomu)...

W auto wchodzi jakieś 4,2 L , jeśli wymienisz cały olej (dokładne opróżnienie)....

Jeśli masz na bagnecie poniżej min to do maxa brakuje ci co najmniej 600mm ...

Pamiętaj zawsze zalewasz minimum pod max.....

To wszystko na ten temat ...

Jeśli chodzi o Tigy`go to kolega wymienił olej na 10w40 , sondę i kata ...

Efekt na razie zadowalający ...

Wszystko w fazie testu ...

Dokładnie o tym na wątku tigy`go ....

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=136613.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puknąłem ponad 1200 km ... nie bierze oleju !!! poranne pukanio-klekotanie dużo cichsze ... mało pali, dynamiczniejszy, zrywniejszy ... kat+sonda+10W40 ... Kocham ALT :)[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 21:33_________________________________________________aaaaaaaaaaaa proste odcinki drogi ~ 160 km/h ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @aramir szczerze to raz szukałem na ten temat ale widocznie za szybko :)

Co do poziomu tego oleju - napisałeś ze od min do max jest 600mm... To ciekawe, bo lałem od min do max ze 3x z 1L butelki :D hehehe

A co do uzupelniania na rozgrzanym silniku... może masz racje ale jak na rozgrzanym silniku doleje do pełna to co będzie jak mi to wszystko zleci po nocy ? Gdzie ten nadmiar sie podzieje ?

Puknąłem ponad 1200 km ... nie bierze oleju !!! poranne pukanio-klekotanie dużo cichsze ... mało pali, dynamiczniejszy, zrywniejszy ... kat+sonda+10W40 ... Kocham ALT :)[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 21:33_________________________________________________aaaaaaaaaaaa proste odcinki drogi ~ 160 km/h ... :)

Gratuluje ! W takim razie musze sie zastanowić czy 5W40 czy 10W40...

A powiedz mi półsyntetyk zalałeś ze względu na te branie oleju czy już tego twój silnik wymaga ?

P.S. Jeszcze napisz jakiej firmy olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu tego oleju - napisałeś ze od min do max jest 600mm... To ciekawe, bo lałem od min do max ze 3x z 1L butelki :D hehehe

A co do uzupełniania na rozgrzanym silniku... może masz racje ale jak na rozgrzanym silniku doleje do pełna to co będzie jak mi to wszystko zleci po nocy ? Gdzie ten nadmiar sie podzieje ?

kolego do tego silnika spokojnie 5L zmieścisz...

ale przecież to normalne jeśli chodzi o każdy silnik. Inżynierowie to wzięli pod uwagę . Przecież pracujący silnik nie pracuje w pełnym płynnym oleju tylko w jego "bryzie" , czy jak tam zwał ...

Po nocy będzie tam dużo ponad max ....

Ale tak jak wspomniałem nie sprawdzamy po nocy ...

Swoją drogą na trasie jak byś chciał dolać sobie oleju, wówczas czekał byś całą noc na stacji , aż pokaże się poziom..

Czy nie wydaje ci się to bardziej logiczne ...

Tigy moje gratulacje , mam nadzieje że wszystko będzie oki u Ciebie przy dalszej eksploatacji ...

U mnie na razie kat nie zgłasza błędów , ale podejrzewam , że wymienię go w niedalekim czasie, plus 10w40...

Na razie oleju dużo nie zżera , wiec się nie przejmuję ....

Koszty 500zł, plus sonda. Czyli jakieś 150 zł , w sumie 650zł ... hymmm

Postaram się za kilka miechów Panowie wykorzystać mój patent na ominięcie kata(instrukcja w innym lub w tym wątku)

i podesłać fotki(500zł nie chodzi piechotą) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Właśnie wróciłem z wymiany oleju. Padło na 10W40 Castrol Magnetic. Kupiłem 4L + 1L - weszło całe 4L i z 1L butelki dolałem jeszcze 200ml. No ale to narazie na zimnym silniku. Czyli mówicie na ciepłym dolać do połowy optymalnego stanu i będzie dobrze ?

Ale tak na chłopski rozum ? Skoro na zimnym silniku będzie ponad max to gdzie ten olej sie podziewa ? Nadmiar jest wyrzucany przez odme ?

Teraz tylko będę obserwował jak schodzi ten rodzaj oleju i na bieżąco informował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyzwyczajenie... Z tym, że przecież Castrol chyba nie jest jakimś gorszym, żeby sie teraz przejmować.

Ale jak powiedziałem mechanikowi, że dolałem w sumie 1L poprzedniego 5W30 na 6000km to był przerażony, że tak żre :> On chyba nie miał do czynienia z ALT ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Właśnie wróciłem z wymiany oleju. Padło na 10W40 Castrol Magnetic. Kupiłem 4L + 1L - weszło całe 4L i z 1L butelki dolałem jeszcze 250ml. No ale to narazie na zimnym silniku. Czyli mówicie na ciepłym dolać do połowy optymalnego stanu i będzie dobrze ?

Ale tak na chłopski rozum ? Skoro na zimnym silniku będzie ponad max to gdzie ten olej sie podziewa ? Nadmiar jest wyrzucany przez odme ?

Teraz tylko będę obserwował jak schodzi ten rodzaj oleju i na bieżąco informował :)

kolej pisałem ci dokładnie!!!!!!!! a ty dalej swoje jak i ile wlewać .. jesteś jakiś opóźniony czy coś !!!!!!!!!! :kwasny: :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...