Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

No bajka :thumbup: jak coś to sie też pokusze o taki znaczek.....sledze temat dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zasilanie to nie ma żadnych przetwornic: jest to tak policzone aby wytrzymywało pełny zakres napięć występujących w samochodzie czyli od 12 do 15 volt...Z znaczka wychodzi podwójny kabelek, który swobodnie przechodzi przez otwór fi 2,5 - podpinamy go pod światła stopu i tyle. Zastanawiam się jeszcze nad stabilizatorem aby mieć stuprocentową pewność ale jak do tej pory znaczek świecił swobodnie przy napięciu 14,6 volt(najwyższe zmierzone u mnie) przez całą noc i poza nagrzaniem się był stabilny. Można oczywiście pokombinować i podłączyć to tak aby w przypadku włączenia świateł emblemat delikatnie się świecił a w przypadku naciśnięcia hamulaca świecił się z pełną mocą, ale to jak by ktoś był zainteresowany to służę odpowiednim układem i wskazówkami przy montażu. Znaczek do klapy jest-będzie montowany jak oryginał czyli klejony taśmą dwustronną(firmy 3M), którą już będzie posiadał. Cały montaż to zdjęcie znaczka (opis jak usunąć emblematy znajduje się na forum), który mieliśmy do tej pory, odmierzenie i wywiercenie wg szablonu otworu o średnicy 2,5mm, zabezpieczenia krawędzi otworu przed ewentualną korozją, oczyszczenie i staranne odtłuszczenie powierzchni, przewleczenie kabelka przez otwór i przyklejenie nowego emblematu. Oczywiście trzeba będzie zdemontować tapicerkę bagażnika aby mieć dostęp do wewnętrznej strony żeby można móć ułożyć nowy kabelek. Po podłączeniu zmontować wszystko i tyle...:)Postaram się dołączyć jakieś fotostory z montażu u mnie.

Proszę na razie nie zgłaszać się w celu "zaklepania" sobie znaczka. Jak już będę miał zrobione na gotowo pierwsze sztuki wtedy powiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mierzyłem w B5 tylni znaczek wyszło chyba 187 mm szerokości ale nie jestem piewien :mysli:

Reszta wymiarów też inna była

I jeszcze jedno, on jest wypukły odpowiednio ? Albo chociaż giętki ?

Proszę na razie nie zgłaszać się w celu "zaklepania" sobie znaczka. Jak już będę miał zrobione na gotowo pierwsze sztuki wtedy powiem co i jak.

No dobra, ale ja byłem pierwszy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pokombinowal z podswietleniem pierscieni w sposob podobny do ringow z BMW.. ponacinac od spodu znaczek (nie byloby to widoczne z zewn.) imiescic diody w newraligicznych miejscach.. Jedyny problem moze byc z intensywnoscia swiecenia jak na swiatlo stop. Ale moze daloby sie uzyskac efekt rownomiernego podswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć ten znaczek zamontowany już na autku, ale wygląda na prawdę nieźle, myślę że sam bym się pokusił na taki, z tym że nie chciałbym zrobić choinki z samochodu a z tyłu mam juz ledy... czekamy na fotki :audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma co argumentować. Dziecinada po prostu. Ale to moje tendencyjne zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby ktos mial tylne lampki LED np. takie

http://moto.allegro.pl/item299514495_lampy_tylne_audi_a4_sedan_95_99_led_red_white_fk.html

to ten znaczek na stopa bylby :kox:, znaczek robi piekna robote, pokaz go jeszcze na samochodzie... :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi jakiś ekspert (albo ktoś znający niemiecki ;)) powiedzieć, czy to by się dało przystosować do światełka w Avancie?

Na to właśnie trafiłam parę dni temu, zupełnie przypadkiem, szukając jakichś ciemnych lampek do siebie. Nawet się zastanawiałam czy Szanownym Kolegom i Koleżankom na forum tego nie pokazać, ale doszłam do wniosku, że jednak nie wygląda za dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...