Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

Hyhy, mi sie odechciało :P

Mam inne wydatki nie chce mi sie w to bawić, i wogóle ;] idea upadła. Ale dziwi mnie, bo sprzedałem troche tych znaczków i nikt sie nie odezwał ze zrobionym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dostałem dwa ale musiałbym za dużo pracy włożyć żeby to ładnie wyglądało i mam zamiar je umieścić w tylnych zagłówkach :) ale to jak mi sie będzie baaardzo nudzić już :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja jeszcze swojego nie dostalem :mysli:

Kurde, napędziłes mi sporo strachu, bo myślałem że nie doszło albo kase dostałem i nie wysałem..

A widze na gg że mi pisałeś żeby Ci nie wysyłać pędko

I tutaj rozwiązaałem zagadke leżącego pod łóżkiem zapakowanego znaczka :audi::P

Wysyłać? Naprawde zapomniałem o tym, myślałem że poszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest to taka wersja na ready z neonem? jesli tak to wyslij. ;)

nie, sam nawet takiej nie mam ;P

a za jaka płaciłeś ? ;]

o ile płaciłeś to napewno sie nie zgodziłem na w pełni zrobiony znaczek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, co jak?

No bo kase mam od Cie ;) Ale pisałeś że chcesz gotowca, ale ja sie tego nie podejme bo poprostu nie mam takiego doświadczenia, moze ktoś kto już zrobił sie podejmie, do tego brak czasu mi doskwiera..

Zwrot kasy chcesz czy znaczek ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił ktos wkoncu te znaczki na swojej niuni?

No własnie ;>

Ja nie mam swojej niuni a tak to bym zrobił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - jeżeli chodzi o wykonanie znaczka z pleksi wycinanego na cnc i podświetlanego neonem, to temat chyba jednak umarł... Idea sama w sobie nie była mi obca i jakieś 2 lata temu myślałem o tym aby na tylnej klapie przyczepć podświetlany emblemat, tylko że ja chciałem przykleić mały znaczek taki jak w kierownicy do dopasowanego kształtem pleksi i podświetlic to od spodu ale efekt był delikatnie mówiąc kiepski. Potem wycinałem znaczek ręcznie z pleksi i pare godzin poświęciłem na nadanie mu (w miarę zbliżonego) kształtu oryginału. Potem była kwestia podświetlenia : przerabiałem kilkanaście rodzajów diód umieszczonych pod spodem, na obrzeżach i było tak sobie - nie byłem do końca zachwycony. Potem zarzuciłem temat ale w dalszym ciągu kombinowałem jak zacząć coś takiego robić bo skoro czegoś takiego nie ma to warto to stworzyć i nie czarujmy sie tu można na tym zarobić. Od lutego tego roku zintensyfikowałem swoje wysiłki i powstała fajna sprawa a mianowicie chromowany (!) znaczek, który na dodatek świeci...

Mały opis : znaczek kształtem i wymiarami nie odbiega od oryginału. Zakupiłem taki na giełdzie ale nie wiem do końca z jakiego modelu dokładnie.Na pewno był przeznaczony do nowszych modeli i ma wymiary :ok.167mm długości,średnica kółek to ok.58mm, szerokość kółek to ok. 6mm a wysokość to 5mm, oczywiście z zachowaniem oryginalnego profilu w przekroju.

Są to profesjonalne wypraski, pod które wykonano formę wtryskową z moimi modyfikacjami (zagłębienia i kształtu)i nie ma mowy tu o jakimś wycinaniu, struganiu itp.

Pokryty jest specjalną powłoką wykonaną z chromu, a odróżnia go od oryginalnych- nieświecących znaczków to, że jest nieco ciemniejszy.

Jest jedno ale : koszt produkcji pojedyńczego egzemplarza jest dosyć wysoki bo wynosi 80 zł z małym haczkiem.

Znaczki na obecnym etapie nie są jeszcze do końca dopracowane. Przeprowadzam jeszcze próby odnośnie wypełnienia rozpraszającego jak najbardziej światło, i parę drobnych szczegółów ale spodziewam sie próbnej partii 30 sztuk pod koniec stycznia 2008 i chciałbym je sprzedać zainteresowanym osobom z forum po kosztach produkcji.

Potem będą tylko serwisy aukcyjne ale już w wyższej cenie.

Poniżej prezentuję kilka fotek wykonanych na szybko po odebraniu pierwszych wyprasek i zamontowaniu podświetlenia wykonanego ręcznie. Nie są to "idealne" znaczki i efekt końcowy będzie o wiele lepszy ale chciałem pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami.

pierwszykd0.jpg

pierwszy2bo0.jpg

zpodwietleniemibezex7.jpg

zodlegoci15metragl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne:]

Ale mój projekt nie umarł, tylko nie mam czasu, ale wykonalny jest i jedyny minus jest taki że w dzień prawie nie widać ze świeci i do tego nie jest w 3D tylko jest płaski(co też sie da zrobić) co w dzień wygląda tak sobie..

Twój wygląda profejsonalnie ale te przerwy w świeceniu wyglądaja dziwnie, aczkolwiek zamawiam jeden albo i dwa i zobacze jak to leży na samochodzie :]

Wg mnie cena ok 100zł za porządny znaczek i dobre wykonianie nie jest zła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi76 bardzo fajnie to wyglada. I wlasnie bardzo dobrze ze prawie sie nie odroznia od ori.. Jeszcze troszke lepsze rozproszenie swiatla i bedzie super.. Ja jestem pod wrazeniem.. :drool: A taki ciemniejszy znaczek na jasnym aucie np. srebrnym moze bardzo fajnie wygladac.. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bomba. ładnie się prezentuje i ogólnie jest ok :oklaski:

jak schiller zauważył co z zasilaniem i czy ma wypustki plastikowe, żeby zgrzać po montażu czy kleimy?

oczywiście zamawiam jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...