Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Pomoże ktoś jak odkręcić zamek w przedniej masce ten który jest przykręcony bezpośrednio do maski. Był słabo dokrecony chciałem dokrecić ale niestety śruba się obraca i teraz nie mogę ani w jedna ani w drugą. Trzyma tylko na jednej śrubie porządnie.

Opublikowano
  • Autor

Posiadam skrzynię manualna o oznaczeniu GJW. Będę chciał wymienić w niej olej. Z tego co się dowiedziałem to będę potrzebował 3,5 litra oleju  o oznaczeniu G055532A2. Pytanie do osób które wymieniały - czy 3 litry wystarczy kupić bo wiadomo że całość nie zleci czy kupić 4 litry bo wejdzie na pewno więcej niż 3 litry?

Drugie pytanie czy torsen pływa w tym samym oleju co skrzynia i wymieniając olej w skrzyni mamy załatwione wszystkie oleje z przodu oprócz oczywiście oleju w silniku?

Opublikowano
  • Autor

Jeśli Wydziału Komunikacji nie zamkną to niedługo będę miał nowe tablice rejestracyjne i nie chciałbym ich dziurawić niestety.

Czy do grilla jak u mnie z przodu  da radę przykręcić ramkę pod tablicę np. klubową czy niestety muszę dziurawić tablicę i przykręcać ją na wkręty?

Pytam gdyż nie mam auta blisko siebie i nie mam możliwości przymiarki ramki.IMG-20200228-WA0008.jpg 

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano

Da radę przykręcić ramkę bez dziurawienia blachy. U mnie tak jest..

 

 

20191222_141438_copy_1843x1037.jpg

 

Ładny srebrny sedanik:ok2:

Edytowane przez Adam87

Opublikowano
  • Autor

O widzisz dziękuję. A czy ona mieści się w ten otwór czy nie do końca?

Tak czy inaczej to nie wygląda to źle nawet jak nie mieści się w całości.

Opublikowano
  • Autor

Adam87 co to za lampy u Ciebie?

Ja miałem takie jak na zdjęciu SONAR (pozycja LED, mijania H7, długie H1), zmieniłem na ORI H7 bo tamte nie podobały mi się do końca, i nie wiem czy dobrze zrobiłem...

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano

Mieści się ładnie. Trochę na dole schodzi niżej ale jest ok.

Lampy to są te..

bbd4439b431aa742523acfd5f151
ARCHIWUM.ALLEGRO.PL

Informacje o Lampy przednie przód AUDI A4 B7 OSRAM DRL LED NOWE -...

 Ale już niestety nie dostępne nigdzie. Czasamu ktos ma na sprzedaż używki, ale są tylko chwilę.

Jak masz H7 to pogadaj z @kamil-vag lub @KoJ@K to zrobtą Ci fajne H7.

Opublikowano

Mam na stanie lampy z białymi kierunkami, mogę zrobić Ci soczewki na żarówkę H1 jako bihalogen ;) pomalować listwy kloszy na czarno. kwestia dogadania .

89875967_2866763496712345_3634493062081675264_o.jpg

 

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Mam na stanie lampy z białymi kierunkami, mogę zrobić Ci soczewki na żarówkę H1 jako bihalogen ;) pomalować listwy kloszy na czarno. kwestia dogadania .

89875967_2866763496712345_3634493062081675264_o.jpg

 

Na razie pojeżdżę tak jak jest, chociaż nie ukrywam że lampy wyglądają ładnie. Jaki koszt takich przerobionych lamp z Twoimi lampami oraz koszt samej przeróbki moich lamp. Jak nie chcesz pisać tu możesz odpowiedzieć na priv.

Opublikowano
8 godzin temu, pelonek1 napisał:

Na razie pojeżdżę tak jak jest, chociaż nie ukrywam że lampy wyglądają ładnie. Jaki koszt takich przerobionych lamp z Twoimi lampami oraz koszt samej przeróbki moich lamp. Jak nie chcesz pisać tu możesz odpowiedzieć na priv.

Lampy @kamil-vag robią robotę :thumbup1:

Polecam z czystym sumieniem ???

Wersja full-black:

IMG_20200117_115834__01.jpg

IMG_20200111_195025__01.jpg

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Lampy @kamil-vag robią robotę :thumbup1:

Polecam z czystym sumieniem ???

Wersja full-black:

IMG_20200117_115834__01.jpg

IMG_20200111_195025__01.jpg

Robią robotę :).

Opublikowano

Także widzisz, dogadaj się z Kamilem i będziesz miał fajne lampki:ok2:

Opublikowano
W dniu 8.03.2020 o 14:25, pelonek1 napisał:

Wygląda to tak jakby czegoś brakowało w miejscu tych trzech otworów, czy się mylę i są to jakieś otwory montażowe?

To są prowadnice do ustalania pozycji sanek, tam wchodzi taki bolec serwisowy. Także wszystko jest OK, nic nie brakuje.

W dniu 8.03.2020 o 14:25, pelonek1 napisał:

Trzecie pytanie, czy tylne błotniki posiadają coś podobnego? 

Nie tylne są OK, to z przednimi jest zawsze problem.

W dniu 14.03.2020 o 22:47, pelonek1 napisał:

W jakiej pozycji powinien być ten odbój silnika który częściowo widać na powyższym zdjęciu. Czy ta guma ma się stykać z górą tego wspornika czy z dołem. Wiem że w A6 C6 V6 polift guma ma dotykać górą tego wspornika. W mojej A4 niestety jest po środku, czy tak ma być?

Tak jak piszesz, że w A6, czyli cały kielich pod wpływem ciężaru ma się oprzeć na odboju i skręcić. To jest ogranicznik momentu, musi działać natychmiast, nie dać się zbytnio podnosić silnikowi. Im większy luz między odbojem a silnikiem, tym bardziej silnik się podnosi do góry, dostają po d*pie poduszki silnika i skrzyni. Sprawdź czy na poduchach silnika nie widać jakiejś różowej mazi przy okazji. 

 

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, kamil-vag napisał:

Tak jak piszesz, że w A6, czyli cały kielich pod wpływem ciężaru ma się oprzeć na odboju i skręcić. To jest ogranicznik momentu, musi działać natychmiast, nie dać się zbytnio podnosić silnikowi. Im większy luz między odbojem a silnikiem, tym bardziej silnik się podnosi do góry, dostają po d*pie poduszki silnika i skrzyni. Sprawdź czy na poduchach silnika nie widać jakiejś różowej mazi przy okazji. 

Mazi nie widać na poduszkach u mnie. A co to za maź, chyba że poduszki są hydrauliczne i to z nich by miało być?

Czyli jak ma być w końcu, tak jak w A6, bo tak ostatnio to skręciłem, chociaż ten odbój nie był już w najlepszym stanie, także czeka mnie wymiana za jakiś czas jak będę ściągał osłonę pod silnikiem.

Może ktoś miał podobnie tzn. mam dwa silniki wzdłużne jeden V6 w A6, drugi R4 w A4. Przy odpalaniu w jednym jak i w drugim słychać takie głuche puknięcie z prawej strony. Tak ma być, czy szukać gdzieś usterki?

Opublikowano
  • Autor

Powoli przymierzam się do montażu instalacji gazowej. Powiedziałem że chcę zamontować coś dobrego toteż w firmie w której montują gaz zaproponowano mi BRC SEQUENT 32 OBD.

Teraz kilka pytań z tym związanych:

- czy będzie to dobra instalacja do mojego silnika?

- o jakiej maksymalnej pojemności butla zmieści się w miejscu koła zapasowego u mnie?

- z tego co się orientowałem to żeby odkręcić zderzak tył trzeba odkręcić śruby które znajdują się w miejscu koła zapasowego. Czy to prawda, jeśli tak to co po zainstalowaniu zbiornika na gaz?

- czy powinienem coś jeszcze zrobić, wymienić profilaktycznie przed montażem instalacji bądź równolegle z montażem?

- który olej do tego silnika lać - Ravenol 5w40 VST czy Motula 8100 X-CESS 5W40?

Opublikowano

Nie idź w brc. Poszukaj na lpg forum fachowca w okolicy.

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, przem8 napisał:

Nie idź w brc. Poszukaj na lpg forum fachowca w okolicy.

Dlaczego nie BRC? Dużo ludzi poleca tą instalację.

W takim razie jak nie BRC to co zainstalować?

Opublikowano

Droga instalacja, w ciul drogie graty jak CI przyjdzie wymieniać coś po gwarancji, makaron wrzucony pod maskę, problemy żeby to wystroić jak trzeba itp.

Stag, kme, lpg tech, optima. Szukaj ogarniętego montera i tyle.

Osobiście jeśli chodzi o sterownik to mam staga 4 qbox i jest wystarczający, a włoska może być dobra kuchnia, a nie instalacja lpg jak dla mnie.

Opublikowano
  • Autor

No to już nie wiem. To moje pierwsze auto które będzie w gazie także dlatego pytam.

Może jeszcze ktoś się wypowie w tym temacie odnośnie instalacji gazowej?

Opublikowano

@przem8 ma rację ;) Staga czy LPG Techa ogarniesz potem sobie sam, jeśli będzie trzeba. Nawet strojenie, zmiany parametrów. Interfejs przyjazny użytkownikowi.

No i czy nie lepiej wspierać nasze rodzime produkty ? ? ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.