Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1


pelonek1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem coś dobrego to polecili mi BRC. Pewnie mają dużą prowizję, nie wiem już. A może według Nich to ona jest najlepsza?

Mają też w ofercie: STAG, KME, LPG Tech, Zavoli.

Zajadę do nich jeszcze raz pogadać o jakiejś innej instalacji oraz dla porównania do innego warsztatu.

Najgorzej że nie za bardzo się znam bo od zawsze jeździłem dieslami także nawet nie wiem o czym pogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o listę gratów, które będą Ci zakładać i podaj tutaj, na pewno ktoś coś podpowie i doradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To która z tych dwóch będzie lepsza STAG czy LPG Tech?

Faktycznie poproszę o spis podzespołów i wkleję tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lpg forum masz mape polecanych warsztatów więc zamiast błądzić jak we mgle to poświęć chwilę i poszukaj, poczytaj na tamtym forum.

Stag i lpg tech to tylko sterowniki. Liczy się poprawny montaż, strojenie i dobranie reszty podzespołów. Dobry fachowiec to zrobi za Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie jest aż jeden zakład polecany na tej mapie niestety, no i z uwagi na obecną sytuację mają nieczynne do odwołania :(.

Na forum w temacie polecane znalazłem jeszcze inny także do Nich też podjadę.

Chyba że na tym forum ktoś w Olsztynie poleci jakiś zakład do montażu instalacji gazowej?

Także żeby nie było że nie czytałem :).

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u jednego montażysty polecanego na LPG forum.

Pogadałem z Nim trochę, odniosłem wrażenie że wie o czym mówi, chociaż sam nie za bardzo się na tym znam :).

Raczej jestem zdecydowany na instalację firmy STAG. Powiedział że tutaj musi być wszystko STAG bo inaczej to nie będzie dobrze działać, poza reduktorem bo powiedział że w reduktorach STAGA jest jakiś problem (nie pamiętam już jaki) i ich nie montuje teraz.

Powiedział też żeby poczekać trochę bo teraz w tych qboxach STAGA miał kilka przypadków że sterowniki padały. Mówi że niby nie problem bo jest na nie 5 lat gwarancji i wymienią jak coś ale niesmak pozostaje jak coś padnie np. w bardzo dalekiej trasie i trzeba wracać na benzynie.

Myślę że nie będę czekał nawet aż wprowadzą jakieś poprawki, za jakiś czas zamontuję, jak coś się stanie to wymienią na gwarancji, przekonała mnie też cena bo będzie taniej od BRC o jakieś 600 zł co już daje trochę litrów LPG, no i PL producent.

Prosiłem żeby dał mi jakieś dane podzespołów montowanych, mówił że wszystko będzie firmy STAG oprócz reduktora jak pisałem wyżej i żeby się nie martwić bo wszystko będzie dobrane tak żeby chodziło.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem lpg w Olsztynie do swojej 1.8t w firmie CARGAZ Wilczek na ul. Cementowej 3. Zdecydowanie mogę polecić, mam instalacje STAGA i reduktor R01 czerwony, żadnych problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BartoszSoldier napisał:

Zakładałem lpg w Olsztynie do swojej 1.8t w firmie CARGAZ Wilczek na ul. Cementowej 3. Zdecydowanie mogę polecić, mam instalacje STAGA i reduktor R01 czerwony, żadnych problemów :wink:

Zadzwonię do nich albo podjadę. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 22:01, kamil-vag napisał:

Poproś o listę gratów, które będą Ci zakładać i podaj tutaj, na pewno ktoś coś podpowie i doradzi. 

Dzisiaj przez telefon dostałem taką oto listę gratów:

- sterownik LPG Tech DUO,

- wtryski Yeti albo Barracuda,

- reduktor AC czerwony albo Magic 3,

- butla w koło 55 litrów,

- korek gazu obok wlewu benzyny,

- sterownik w miejscu ORI sterownika Audi bądź w miejscu bezpieczników,

- kolektor odkręcony do wiercenia.

Teraz pytanie czy z tych "albo" obydwie pozycje będą ok no i czy tylko taki zbiornik zmieści się u mnie w koło? Instalator powiedział że max. 3 albo 5 litrów więcej za co trzeba już dopłacić ileś tam złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie butli to już doczytałem, nie zmieści się więcej.

Które wtryski oraz reduktor wybrać z powyższych, czy i jedno i drugie będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w B6 Avj mam założone:
- zbiornik bormech 67l, lekko wystaje ale chciałem jak największy
- reduktor AC R 01 czerwony
- filtr GF 01
- wtryski AC W03
- sterownik Stag QBox Plus

Wszystko pociągnięte na przewodzie Faro 8mm.

Za instalację zapłaciłem 3 tyś.

Dodam, że silnik mam po jakiejś mapie, stąd też założone z zapasem ;)

Edytowane przez dex1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi 72L bormech i nic nie wystaje całość robiona w Silesia Cars i zdecydowanie polecam

Również dalem ponad 3 tys chyba 3200 dokładnie, instalacja przygotowana juz po 250 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 18:25, pelonek1 napisał:

Powoli przymierzam się do montażu instalacji gazowej. Powiedziałem że chcę zamontować coś dobrego toteż w firmie w której montują gaz zaproponowano mi BRC SEQUENT 32 OBD.

Teraz kilka pytań z tym związanych:

- czy będzie to dobra instalacja do mojego silnika?

- o jakiej maksymalnej pojemności butla zmieści się w miejscu koła zapasowego u mnie?

- z tego co się orientowałem to żeby odkręcić zderzak tył trzeba odkręcić śruby które znajdują się w miejscu koła zapasowego. Czy to prawda, jeśli tak to co po zainstalowaniu zbiornika na gaz?

- czy powinienem coś jeszcze zrobić, wymienić profilaktycznie przed montażem instalacji bądź równolegle z montażem?

- który olej do tego silnika lać - Ravenol 5w40 VST czy Motula 8100 X-CESS 5W40?

Mam BFB i instalacje STAG 

Butla w kole zapasowym o pojemności 72L

Aktualnie auto ma DP i program na 210HP - wszystko śmiga po strojeniu przy wyższej mocy. Reduktor do 250KM. 

Na pełnej butli robie 400km

Jeśli chcesz to strzelę Ci dokładna fotę z lista części które założono mi przy instalacji LPG ✌️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 18:25, pelonek1 napisał:

który olej do tego silnika lać - Ravenol 5w40 VST czy Motula 8100 X-CESS 5W40?

Witaj

Jeżdżę 3 sezon na motulu i nic się złego nie dzieje. 

Teraz kupiłem ravenol bo tak chwalą i zobaczę czy jest jakaś różnica. 

Dziś może będę zmieniał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Coldfire28 napisał:

Na pełnej butli robie 400km

Czyli 72 litry masz zbiornik i 400km?

To wychodzi 18 litrów gazu na 100 km?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej koło 15, bo wchodzi zapewne około 60litrów gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Misieqq7 napisał:

Czyli 72 litry masz zbiornik i 400km?

To wychodzi 18 litrów gazu na 100 km?? 

Ale zatankujesz ok. 58l to już wychodzi koło 14 ;)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misieqq7 napisał:

Czyli 72 litry masz zbiornik i 400km?

To wychodzi 18 litrów gazu na 100 km?? 

Zle liczysz :) 

Butla ma 72l ale możesz ja wypełnić w 80% bo jest tzw „poduszka” w środku  - można coś pomodzić, aby weszło więcej LPG ale osobiście nie wiem.

Mi wchodzi max 56l i ja tym robie około 400km w trasie na krajówkach - rekord to 420km lecz wtedy żona jechała ? Po mieście i w trasie autostradą około 360km. Tak czy siak koło 14l na 100km ✌️

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jasne:)

Dlatego pytam bo myślę coś to dużo pali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misieqq7 napisał:

No to teraz jasne:)

Dlatego pytam bo myślę coś to dużo pali :D

 

Godzinę temu, Coldfire28 napisał:

Zle liczysz :) 

Butla ma 72l ale możesz ja wypełnić w 80% bo jest tzw „poduszka” w środku  - można coś pomodzić, aby weszło więcej LPG ale osobiście nie wiem.

Mi wchodzi max 56l i ja tym robie około 400km w trasie na krajówkach - rekord to 420km lecz wtedy żona jechała ? Po mieście i w trasie autostradą około 360km. Tak czy siak koło 14l na 100km ✌️

To i tak mało pali, bo mi po mieście 19, krajówka 13, a autostrada 15. Nawet jakbym starał się jak emeryt, to nie zejdę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...