Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Sołtys trochę powiem szczerze mnie podłamałeś. Niskobudżetowe mam rozumieć a) nie wytrzymają tyle co te z górnej półki B) będzie z nimi więcej problemów c) a i b ?

Niskobudżetowe nieznaczy złe. Ja mam podobny zestaw i juz smigam na LPG 50kkm i nie ma problemów. Wiadomo kazdy zestaw wymaga po pewnym czasie regeneracji/wymiany. Myśle, że do 50kkm nie masz sie co martwić. Jak będzie poprawnie wyregulowane to będzie super śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. :naughty:

Chyba gazownia już mi się na dobre poukładała. :kox:

Ostatnio trochę pośmigałem i:

Ogółem zrobiłem 300 km. Na tym dystansie spalił mi 33l LPG

Było w tym: 200 km miasta i 100km trasy.

Wychodzi, że w trasie pali około 9l/100km, a po mieście 12l/100km.

Jest GIT! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak by nie patrzeć moja pali za dużo 15l :(. To co gazownika na pal, który twierdzi,że takie silniki tyle palą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak by nie patrzeć moja pali za dużo 15l :(. To co gazownika na pal, który twierdzi,że takie silniki tyle palą?

Na pal z dziadem! :evil:

Ale jeszcze jedno... Ile wcześniej palił Ci benzynki? Bo jeśli okoł 13l to gazu musi spalić 15l.

Moja Audiczka beznyny w trasie paliła około 7,5l, teraz gazu pali około 9l.

Jeśli kupiłeś już Audi z gazem to poświęć trochę kasy i zrób 100km na benzynie. (ale żeby zrobić dokładny pomiar najpierw musiałbyś zatankować benzyny po sam korek... :confused4:)

Gazu powinien przepalić o 15-20% więcej jak benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem jeździłem od dwóch lat na benzynie. Instalacje lpg założyłem w kwietniu. Na PB spalanie miałem w cyklu miejskim do 11,5. Przy delikatnej jeździe na trasie do 8. Plus 20% jak mówisz, liczę i liczę i za cholerę 15 nie chce mi wyjść. Poza tym inni koledzy z takimi samymi silnikami spalają mniej, więc tu szukam problemu. We wtorek jadę na regulację zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Ale dużo zależy od tego jak jeździsz. :gwizdanie: Przed 1.8T jeździłem 1.9TDI. Śmigałem dużo na luzie i biegi zmieniałem do 2tys. obr/min.

Jak kupiłem 1.8T to z przyzwyczajenia też tak jeździłem. Myślałem sobie, że jak będę go kręcić do 2tys. obr/min, to mi mniej spali... Już nie wspomnę o jeździe na luzie. Wtedy benzyny palił mi po mieście około 13 - 14l/100km. Zacząłem jeździć jak należy. Nasz silniczek (1.8T) trzeba kręcić dość wysoko. Ja biegi zmieniam jak mam około 2,5 - 3,5tys. obr/min i wtedy gdy zmienię bieg na kolejny to wskazówka obrotomierza zaczyna "podnosić" się w zakresie najlepszego momentu obrotowego, który u Nas zaczyna się w okolicy 1850 obr/min. Wtedy silnik ma najlżej i potrzebuje mniej paliwa. Po mieście, przy prędkości 50km/h jadę na III biegu i mam około 2tys. obr/min. NIGDY nie jeżdżę poniżej 2tys. obr/min.

Kolejnym ważnym elementem jest hamowanie silnikiem! To też bardzo wpływa na ekonomię spalania.

Pojeździj trochę przeciągając na biegach do około 3tys. obr/min i jadąc na biegu nie schodź poniżej 2tys. obr/min.

Zrób tak 100km i sprawdź spalanie LPG.

Pozdrawiam. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie ostatnio się zmieniło, niestety na gorsze :polew:

zimą na 15'' kołach tankowałem 54 litry i robiłem ok. 450km w jeździe mieszanej

teraz założyłem 19'' i tankując 54 litry robię tylko +/- 380km :gwizdanie:

trochę się zdziwiłem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10l w trasie

13l 80% trasa 20% miasto

:decayed:

esa tyle Ci bierze ??? :shocked: :shocked: :shocked:

łał , to jestes pierwszym na świecie któremu auto bierze mniej lpg niż Pb :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje się wybrać bo poprzednik rzadko ją regulował a ja od kiedy go mam nie regulowałem a zrobiłem już 15 tyś :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali 10l na 100km ale jak ostatnio sprawdzałem jak dv syczy na sztywnym dolocie to wyszło 14 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...