Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepisy ruchu drogowego


hak64

Rekomendowane odpowiedzi

U nas chcą to wprowadzić, że mandat będzie na właściciela, jak mieszkałem w USA tak było w Ill, nie wiem jak w innych stanach, przychodziło foto z radaru z samochodem i widocznymi tablicami (ryjek nie jest potrzebny) na właściciela samochodu i teraz to jego zmartwienie płaci czy nie czy kombinuje. Nikt nie pytał czy chce mandat czy nie chce. Ale tam radary są w miejscach żeby poprawić bezpieczeństwo (przy szkołach, parkach itd., oraz dużo kamer do jazdy na czerwonym), a nie w polach gdzie stoi 50 km/h i dojenie mamony.

Tak więc u nas chcą to wprowadzić, a winny krajach to już tak działa! W Polsce prawo chroni złodzieja, w USA nie ma takiego pier...nia, tylko tam sądy inaczej działają i trzeba mieć dobrych prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 16:13, tass napisał:

U nas chcą to wprowadzić, że mandat będzie na właściciela, jak mieszkałem w USA tak było w Ill, nie wiem jak w innych stanach, przychodziło foto z radaru z samochodem i widocznymi tablicami (ryjek nie jest potrzebny) na właściciela samochodu i teraz to jego zmartwienie płaci czy nie czy kombinuje. Nikt nie pytał czy chce mandat czy nie chce. Ale tam radary są w miejscach żeby poprawić bezpieczeństwo (przy szkołach, parkach itd., oraz dużo kamer do jazdy na czerwonym), a nie w polach gdzie stoi 50 km/h i dojenie mamony.

Tak więc u nas chcą to wprowadzić, a winny krajach to już tak działa! W Polsce prawo chroni złodzieja, w USA nie ma takiego pier...nia, tylko tam sądy inaczej działają i trzeba mieć dobrych prawników.

Z ciekawości podasz podstawę prawną czy tak z zasłyszanych urban legend powtarzasz, takie praworządne stany czy europa i nikt nie wpadł jeszcze na taki wyśmienity pomysł.

Tyle się mówi, że w Polsce wprowadzają to co jest na zachodzie, jak mamy tanie paliwo, ee i inne dobra, do momentu, aż ktoś pomyśli i policzy siłę nabywczą w/w dóbr w stosunku do zarobków i okazuje się, że jesteśmy na końcu stawki, a kiedy będziemy mieć taki system emerytalny, opiekę zdrowotną czy zarobki, gdyż prawda jest taka, że jesteśmy biedakami na tle innych krajów europejskich.

 

Tak się powołujesz na USA w kontekście nowego KRD w PL i poniżej masz mandaty za przekroczenie prędkości

1-4 mil na godzinę = 35 USD

5-9 mil na godzinę = 80 USD

10-19 mil na godzinę = 150 USD

20-24 mil = 230 USD

25+ mil = 300 USD i 10-90 dni więzienia

z tym, że średnia roczna pensja w USA wynosi 60 600 usd brutto (wg kursu z dzisiaj to 246 642 zł brutto ), a w PL 62 009 zł brutto, licząc dalej w skali roku typowego Amerykanina stać żeby przekroczyć prędkość do 30km/h licząc maksymalny wymiar kary 404 razy, a Polaka tylko 78 ale tam nie ma takiego pie.....nia.

Edytowane przez vwbacardi
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vwbacardi napisał:

Z ciekawości podasz podstawę prawną czy tak z zasłyszanych urban legend powtarzasz, takie praworządne stany czy europa i nikt nie wpadł jeszcze na taki wyśmienity pomysł.

Tyle się mówi, że w Polsce wprowadzają to co jest na zachodzie, jak mamy tanie paliwo, ee i inne dobra, do momentu, aż ktoś pomyśli i policzy siłę nabywczą w/w dóbr w stosunku do zarobków i okazuje się, że jesteśmy na końcu stawki, a kiedy będziemy mieć taki system emerytalny, opiekę zdrowotną czy zarobki, gdyż prawda jest taka, że jesteśmy biedakami na tle innych krajów europejskich.

 

Tak się powołujesz na USA w kontekście nowego KRD w PL i poniżej masz mandaty za przekroczenie prędkości

1-4 mil na godzinę = 35 USD

5-9 mil na godzinę = 80 USD

10-19 mil na godzinę = 150 USD

20-24 mil = 230 USD

25+ mil = 300 USD i 10-90 dni więzienia

z tym, że średnia roczna pensja w USA wynosi 60 600 usd brutto (wg kursu z dzisiaj to 246 642 zł brutto ), a w PL 62 009 zł brutto, licząc dalej w skali roku typowego Amerykanina stać żeby przekroczyć prędkość do 30km/h licząc maksymalny wymiar kary 404 razy, a Polaka tylko 78 ale tam nie ma takiego pie.....nia.

Mieszkałem kilka lat w USA więc nie znam legend, może nie dostałem foto w USA i nikt mnie się nie pytał czy to ja prowadziłem samochód, był ticket i ch... chcesz to idź do sądu (tak jak napisałeś ludzi stać na mandat więc dla spokoju najłatwiej zapłacić.  Nie porównywałem stawek mandatów w USA, nie wiem czy coś się zmieniło od kilku lat. Nie wiem ogólnie co mają stawki mandatów do sposobu ich egzekwowania. To że w Polsce będą mandaty horrendalnie wysokie w porównaniu do zarobków to inna bajka, temat dotyczył tego w jaki sposób ma być egzekwowany mandat z fotoradaru. Powinieneś dodać, że mandaty potrafią się różnić, w różnych stanach itp itd. Inny kraj inne prawo.

 

Napisałem chyba powyżej, w Polsce policja ma robić pieniądze nie dbać o bezpieczeństwo,które jest w dalszej kolejności, temu mandaty są tak wysokie i robią łapanki przy drogach.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tass napisał:

Mieszkałem kilka lat w USA więc nie znam legend, może nie dostałem foto w USA i nikt mnie się nie pytał czy to ja prowadziłem samochód, był ticket i ch... chcesz to idź do sądu (tak jak napisałeś ludzi stać na mandat więc dla spokoju najłatwiej zapłacić.  Nie porównywałem stawek mandatów w USA, nie wiem czy coś się zmieniło od kilku lat. Nie wiem ogólnie co mają stawki mandatów do sposobu ich egzekwowania. To że w Polsce będą mandaty horrendalnie wysokie w porównaniu do zarobków to inna bajka, temat dotyczył tego w jaki sposób ma być egzekwowany mandat z fotoradaru. Powinieneś dodać, że mandaty potrafią się różnić, w różnych stanach itp itd. Inny kraj inne prawo.

 

Napisałem chyba powyżej, w Polsce policja ma robić pieniądze nie dbać o bezpieczeństwo,które jest w dalszej kolejności, temu mandaty są tak wysokie i robią łapanki przy drogach.

Poświęciłem trochę mojego czasu i obecnie ogólnie w USA nawet przy zdjęciu z fotoradaru masz domniemanie niewinności (w PL jest dla odmiany domniemanie winy) i taki właściciel pojazdu nie dostaje mandatu obligatoryjnie jak wspomniałeś tylko ma tak jak obecnie w PL kilka opcji wyboru.

If you are the registered owner of the vehicle but were not driving the vehicle when the photo was taken, you have three options to address this citation:

If you just want to pay the ticket for the driver, you may send in the Option #1 slip, the ticket will remain in the original persons name, no correction will be made. 0 point tickets are not reported to the State of Colorado and will not show on your Driver License History.

If you know who the driver is and want them to take responsibility for the ticket but don't want to pay it for that person, return the correct portion of the ticket with the driver's name and address filled in. We will dismiss the case in your name, and it may be reissued to the identified driver.

If you don't know who the driver is or don't want to identify the driver, you can file a Motion on your case. *Include with all Motions a clear copy of your driver's license. The Prosecutor will review the case. If the prosecutor agrees with your motion, the case will be forwarded to the Municipal Court Judge for a decision.If the prosecutor objects to your motion, your case may be scheduled for trial. You must file a completed paper motion or complete the online process. You can request a Motion by emailing the Clerk's office, completing the generic Motion located under the forms tab on this website, or appear in-person at the Clerk's office to complete and file you Motion.

If you wish to contest your ticket, you may request that it be set for trial at the Clerk's Office during normal business hours. The trial date will be scheduled within 91 days of the date you plead "not guilty." 

Idąc tokiem myślenia naszego rządu jeżeli jesteś właścicielem narzędzia/rzeczy którą można dokonać lub dokonano wykroczenia/przestępstwa to automatycznie stajesz się winny popełnienia tego czynu, a takiego zjawiska nie ma nigdzie w cywilizowanym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że wskażesz tego, który w danym momencie autem kierował, czy czegoś nie zrozumiałem i mimo wskazania osoby, która popełniła wykroczenie i dostała mandat, i tak my go dostaniemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia ma być tak, że nawet jak właściciel samochodu wskaże osobę, której pożyczył samochód w czasie dokonania wykroczenia, a wskazana przez właściciela osoba będzie się uchylała od płatności mandatu za to wykroczenie to mandat zostanie obligatoryjnie nałożony na właściciela pojazdu, tzw. zasada "właściciel płaci mandat" lub "twój samochód - twój mandat". ;)

Edytowane przez vwbacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, vwbacardi napisał:

Od stycznia ma być tak, że nawet jak właściciel samochodu wskaże osobę, której pożyczył samochód w czasie dokonania wykroczenia, a wskazana przez właściciela osoba będzie się uchylała od płatności mandatu za to wykroczenie to mandat zostanie obligatoryjnie nałożony na właściciela pojazdu, tzw. zasada "właściciel płaci mandat" lub "twój samochód - twój mandat".

Ten wątek był poruszany wcześniej.  Wprowadzenie przepisu w tej formie to legalizacja bezprawia.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vwbacardi napisał:

Poświęciłem trochę mojego czasu i obecnie ogólnie w USA nawet przy zdjęciu z fotoradaru masz domniemanie niewinności (w PL jest dla odmiany domniemanie winy) i taki właściciel pojazdu nie dostaje mandatu obligatoryjnie jak wspomniałeś tylko ma tak jak obecnie w PL kilka opcji wyboru.

 

Ogólnie zacytowałeś artykuły prawa stanu Kolorado, czy jest tak identycznie we wszystkich stanach nie wiem, prawa stanowe się rożnią (nie jestem prawnikiem). Ogólnie nie było z tego co wiem, że nie powiesz kto kierował samochodem i jest wszystko ok, z doświadczeniem wiem, że najmniej sprawia problemów zapłacenie mandatu, ewentualnie sąd w innym, wypadku mają Cie w systemie i kilka takich akcji i już nie było to 100$. W Polsce żeby za przekroczenie było tylko powiedzmy 100zł to nie było by takiego płaczu (nie biorę pod uwagę opcji, że mandaty wpływają na wysokość ubezpieczenie).

 

*Z pkt 1 tego co zacytowałeś zgadzam się tak było i w Ill, płacisz i nie masz w papierach, że była taka akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor poniższego wpisu zapytał mnie, kto byłby winny w przypadku kolizji pomiędzy pojazdami (także w sensie odpowiedzialności za szkodę).
"Kiedyś zbliżając się do przejścia, widząc w lusterku kretyna jadącego sąsiednim pasem z dużą prędkością i w tej samej chwili przechodzącą już przed moją maską matkę z wózkiem, która mimo klaksonu szła dalej, zdecydowałem się ..... zajechać mu drogę zjeżdżając z prawego pasa na lewy.
Efekt był taki, że facet zatrzymał się z piskiem na centymetry przed moimi lewymi drzwiami, matka przeszła bezpiecznie na drugą stronę ulicy, ale ... pukając się w czoło w moim kierunku..."

A co Wy myślicie?

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Moim zdaniem stan wyższej konieczności. 

Owszem. Wyłącza winę, ale czy także odpowiedzialność za szkodę? Zauważ, że ustawa ubezpieczeniowa daje ubezpieczycielom prawo do odmowy przyjęcia odpowiedzialności za szkodę, gdy ubezpieczony "sprawca"  jest niewinny (działanie w stanie wyższej konieczności jest jedną z okoliczności wyłączających winę), zatem orzeczenie sądu musi być jednoznaczne - niewinny.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło... https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-czarne-skrzynki-w-autach-obowiazkowe-juz-od-lipca-ue-nie-zmi,nId,5971770

Od kilku już lat podejrzewałem, że takie coś wprowadzą i jak sądzę to dopiero początek. bo należy tu domniemywać, że już niedługo taka "czarna skrzynka" będzie informować odpowiednie służby o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, o przejechaniu na czerwonym, o jeździe pod prąd, czy - w przypadku ciężarówek - niestosowanie się do znaków ograniczających tonaż... ale czego się nie robi dla poprawy bezpieczeństwa...
Rukwa ciam, chyba się przeprowadzę do jakiegoś Burkina Faso, albo innego San Escobar, zaszyję w dżungli i będę płodził nieślubne dzieci z każdą kobietą, którą uwiera stanik...
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hak64 napisał:

No to się porobiło... https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-czarne-skrzynki-w-autach-obowiazkowe-juz-od-lipca-ue-nie-zmi,nId,5971770

Od kilku już lat podejrzewałem, że takie coś wprowadzą i jak sądzę to dopiero początek. bo należy tu domniemywać, że już niedługo taka "czarna skrzynka" będzie informować odpowiednie służby o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, o przejechaniu na czerwonym, o jeździe pod prąd, czy - w przypadku ciężarówek - niestosowanie się do znaków ograniczających tonaż... ale czego się nie robi dla poprawy bezpieczeństwa...
Rukwa ciam, chyba się przeprowadzę do jakiegoś Burkina Faso, albo innego San Escobar, zaszyję w dżungli i będę płodził nieślubne dzieci z każdą kobietą, którą uwiera stanik...
Pozdrawiam.

Daj spokój,przecież nikogo nie będzie stać zaraz na nowe auto i paliwo do niego. A w rowerach nie każą montować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hak64 napisał:

Od kilku już lat podejrzewałem, że takie coś wprowadzą i jak sądzę to dopiero początek. bo należy tu domniemywać, że już niedługo taka "czarna skrzynka" będzie informować odpowiednie służby o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, o przejechaniu na czerwonym, o jeździe pod prąd, czy - w przypadku ciężarówek - niestosowanie się do znaków ograniczających tonaż... ale czego się nie robi dla poprawy bezpieczeństwa...

Czarna skrzynka będzie służyła jako rejestrator przebiegu wypadku.

A czy wprowadzą funkcję informowania służb o przekroczeniu przepisów itp itd to szczerze wątpię i jest to tylko twoje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fido napisał:

A czy wprowadzą funkcję informowania służb o przekroczeniu przepisów itp itd to szczerze wątpię i jest to tylko twoje gdybanie.

Niestety nie! Już 12 lat jestem na policyjnej emeryturze, ale już wtedy wykorzystywaliśmy system ILS (powiadamianie o wypadku) do prześledzenia trasy kierowcy, prędkości, czasu i miejsca postoju. Wbrew pozorom system ILS umożliwiał bowiem wgląd do pozycjonowania pojazdu przez GPS. Wystarczyło sporządzić wniosek o udostępnienie danych logowania pojazdu (to jest nawet możliwe przy wykorzystaniu nawigacji pokładowej) i masz czarno na białym, gdzie kierownik był, z jaką prędkością i którymi drogami się poruszał.  Teraz czarna skrzynka zapisze wszystko, a od tego tylko krok, od rozwiązania, o którym wspomniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czarna skrzynka nie będzie nadpisywać informacji tak jak w samolotach ?

Bo chyba nie przechowa takich danych sprzed np.miesiąca czy dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fido napisał:

A czy czarna skrzynka nie będzie nadpisywać informacji tak jak w samolotach ?

Bo chyba nie przechowa takich danych sprzed np.miesiąca czy dwóch.

Sama czarna skrzynka zapewne nie, ale operator sieci - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hak64 napisał:

Niestety nie! Już 12 lat jestem na policyjnej emeryturze, ale już wtedy wykorzystywaliśmy system ILS (powiadamianie o wypadku) do prześledzenia trasy kierowcy, prędkości, czasu i miejsca postoju. Wbrew pozorom system ILS umożliwiał bowiem wgląd do pozycjonowania pojazdu przez GPS. Wystarczyło sporządzić wniosek o udostępnienie danych logowania pojazdu (to jest nawet możliwe przy wykorzystaniu nawigacji pokładowej) i masz czarno na białym, gdzie kierownik był, z jaką prędkością i którymi drogami się poruszał.  Teraz czarna skrzynka zapisze wszystko, a od tego tylko krok, od rozwiązania, o którym wspomniałem. 

Szkoda że policja nie wykorzystywała tego do szukania skradzionych aut:decayed: Mały offtop:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTOKULT.PL

Porsche mknęło ulicami Pszczyny na Śląsku. Kierowca nie stosował się do świateł i znaków drogowych. Pędził bez opamiętania, nie oglądając się za siebie. Właściciel auta nie powiedział, kim był pirat. Teraz sam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...