Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w A4 B6 i B7


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Komp nie widzi kluczyków, diody migają, nie dziala kodowanie stacyjką. 

Czy to moduł komfortu czy wystarczy wymienic płytke w kluczyku? (Poleci ktoś coś konkretnego z allegro/ali)? 

Nie działaja dwa kluczyki, dwa są mocno wyeksploatowane i mają różne obudowy (433mhz i 315 bodajze mhz)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio też padł kluczyk - dioda migała ale sukcesywnie spadał zasięg i pomimo wymiany baterii łapał z coraz mniejszego dystansu a ostatecznie trzeba było celować w tylną szybę bo inaczej nie łapał. Przy kodowaniu też trzeba było nim machać po całym aucie żeby MK go wykrył. Zamówiłem używany kluczyk z alle... i on działa poprawnie więc chyba nastąpiło naturalne zuzycie :) 

Jeżeli masz obudowy o różnych częstotliwościach to sprawdź model MK żeby dobrać odpowiedni kluczyk. Info jest na forum jaką częstotliwość obsługuje dany MK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Athrenalineee napisał:

Oryginalne

 

W dniu 17.11.2021 o 23:38, Athrenalineee napisał:

Nie działaja dwa kluczyki, dwa są mocno wyeksploatowane i mają różne obudowy (433mhz i 315 bodajze mhz)

Nie mogą być ori z różnymi częstotliwościami,poprzednik zakupił niewłaściwy pilot i używał tylko kluczyka do zamykania zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat posiadam jeden kluczyk o czestotniwosci 433mhz i mam pytanie czy jak dokupie ori uzywke o tej samej czestotliwosci to czy przyuczenie go sposobem tskim jak po wymianie bateryjki zadziala na otwieranie i zamykanie?? I co potem dalej wymiana grota i co z immo??trzeba to potem kodowac jakoś vagiem ? Kompletnie nowy i zielony w temacie jestem wiec nie wiem czy to co pisze ma sens ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej36 napisał:

i co z immo??trzeba to potem kodowac jakoś vagiem ?

Wyciągniesz pin  z zegarów i dopiszesz nowy transponder do immo.

 

Godzinę temu, Andrzej36 napisał:

Podepne sie pod temat posiadam jeden kluczyk o czestotniwosci 433mhz i mam pytanie czy jak dokupie ori uzywke o tej samej czestotliwosci to czy przyuczenie go sposobem tskim jak po wymianie bateryjki zadziala na otwieranie i zamykanie??

Zadziała,trzeba przyuczyć nowy pilot do MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się pod temat.

Zasadnicze pytanie jest takie - czy ogarnę sam dopisanie kluczyka do samochodu? A4 B7 - Mam jeden kluczyk, chciałbym dokupić drugi i zrobić tak, żeby działał. Dodam, że nie miałem styczności z VAGiem, z VCDSem, nie znam pinów itp. Z dodaniem pilota do centralnego zamka sobie poradzę, ale co z immobiliserem?

Na allegro sporo używanych kluczyków - co mi po nich? Czy nie jest tak, że do każdego samochodu jest inny grot? Czy taki kluczyk, używany w innym samochodzie da się przeprogramować pod mój? Jeśli tak - jak to zrobić? Kabel łączący OBD z laptopem pożyczę, oprogramowanie pobiorę. Tylko co dalej? Tutaj na forum widziałem instrukcje do B6, jednak czytałem też że w B7 może być trudniej. Nie widzi mi się płacić kilkaset złotych za drugi kluczyk i kodowanie, z drugiej strony obawiam się, czy taki laik jak ja poradzi sobie z tematem. Proszę o instrukcje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzisz sobie sam niestety,przechodziłem przez to i niestety mam kluczyk zapasowy z działającym pilotem. ale nie odpalę auta.Zasadniczą kwestią jest jak pisali poprzednicy PIN IMMO i jego wyciągnięcie z auta.Niestety koszt dorobienia kluczyka to ok 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wchodzę w bloki pomiarowe kanał 7 i widać reakcje na pilota. Wchodzę w adaptacje 10potem 21 wyświetla mi 0000 zamieniam na 0001 albo 0002 i zapisuje adaptacje i nadali wyświetla 0000 co się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie co robisz. Bo z tego co wiem to trzeba naciskać przyciski na kluczyku aby go zapamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dwoma pilotami, mianowicie od wczoraj nie otwierają drzwi. Auto reaguje tylko w taki sposób, że podświetla przycisk awaryjnych i diod w przełączniku świateł. Miał ktoś może taki problem i udało się go rozwiązać lub zna sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czasem ale mam tak samo tak jak by bateryjka padła mimo że jest nowa , otwieram mechanicznie kluczem przekręce na zapłon i już działa centralny normalnie przez długi czas . Nie wiem dlaczego tak się dzieje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z zakodowaniem dwóch pilotów. Auto jakiś czas temu kupiłem i zamykanie działało tylko kluczykiem. Baterie w pilotach nowe. Robiłem przyuczenie vcds jak na filmiku z ross tech i niestety wartość z 3 okna nie zmienia się, tak jakby nie sygnał nie odbierała antena? Na obu kluczykach jest tak samo. Mam sedana więc antena jest nad tylną szybą razem z anteną radiową? 

 

Gdzie szukać dalej problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś błędy w module komfortu są? Jest dobrze Vin przyuczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że piloty są uszkodzone. Miałem już 2 przypadki gdzie sprawdzając testerem pilot nadawał sygnał o odpowiedniej częstotliwości ale MK go nie czytał. W obu przypadkach pomogła wymiana na sprawne używki. Próbowałem je grzać, mrozić i przelutować ale nic nie dało. Obstawiam, że po prostu wysypują się moduły kodujące w tych pilotach i pomimo generowania sygnału o odpowiedniej częstotliwości to wysyłają jakieś głupoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...