Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strojenie STAG QBox4


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

witaj

hany jak i barakudy nie maja wydatku na gorze. reduktor jakie ma cienienie na wolnych obrotach? , jeśli coś jest nie tak z pb to podlacz vaga  032 i 033 i ustawiaj gaz na te bloki , pozniej wykasuj benzyne , wtryskiwacze sa stosunkowo blisko i w pionie do wtryskow pb?  jak sa rozwiercoe wtryski lpg ,  ile masz tam koksu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Brak czasu (praca) i nie ma kiedy. Oczywiście dam znać, jak ustawię. Obecnie coś koło 190-200km dysze nie były rozwiercane. Na PB chodzi bardzo dobrze, korekty w normie.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 15:57, elmo814 napisał:

witaj

hany jak i barakudy nie maja wydatku na gorze. reduktor jakie ma cienienie na wolnych obrotach? , jeśli coś jest nie tak z pb to podlacz vaga  032 i 033 i ustawiaj gaz na te bloki , pozniej wykasuj benzyne , wtryskiwacze sa stosunkowo blisko i w pionie do wtryskow pb?  jak sa rozwiercoe wtryski lpg ,  ile masz tam koksu ?

Bajki piszesz odnośnie baraków.. 

Logi w końcu zrobić i będziemy myśleć dalej. Zawór w butli do jazdy na wstecznym, czy zgodnie ze sztuką? Dorzuć kompensację na wtryski. Ze zdjęć widać, że nie zebrane wszystkie mapy pb.. 

Edytowane przez ELLIOTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ELLIOTT napisał:

Ze zdjęć widać, że nie zebrane wszystkie mapy pb.. 

Dajcie sobie spokój z tymi mapkami,odpala się vcds oraz program od lpg i stroi się po korektach od obrotów obserwując korekty krótkoterminowe. Po tych mapkach to można bez końca stroić instalacje i wynik będzie nieprzewidywalny,mam wrażenie że je wymyślono by niektórzy leniwi gazwonicy kasowali klientów za 3 kliknięcia na owej mapce,stwierdzając "ustawiłem mapkę 100 zł się należy".

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pila24 napisał:

Dajcie sobie spokój z tymi mapkami,odpala się vcds oraz program od lpg i stroi się po korektach od obrotów obserwując korekty krótkoterminowe. Po tych mapkach to można bez końca stroić instalacje i wynik będzie nieprzewidywalny,mam wrażenie że je wymyślono by niektórzy leniwi gazwonicy kasowali klientów za 3 kliknięcia na owej mapce,stwierdzając "ustawiłem mapkę 100 zł się należy".

Mi nie musisz tłumaczyć jak stroi się 1.8Guano..  Odpowiedziałem, dlaczego kreski są tak mocno w pionie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem kabelek to lpg stag i chce sprawdzić prawidłowe ustawienie lpg. Moje pytanie czy jak mapa gazowa zielona linia jest poniżej Pb niebieskiej to mieszanka jest za uboga czy za bogata jak to interpretować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi porób to będzie widać czy jest dobrze. 2+33 z normalnej jazdy tzn. tak jak jeździsz i 2+33 od 1,5 k obrotów do odcięcia.

Przed zrobieniem logów i skasowaniu błędów odczytaj co tam w grupie 32 jest zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dawid10691 napisał:

Kupiłem kabelek to lpg stag i chce sprawdzić prawidłowe ustawienie lpg.

Do tego wcale nie jest potrzebne podłączenie do staga, a na mapki to się stroiło 20 lat temu. Korekty na lpg mają być takie jak na pb i tyle w temacie, a mapki wcale nie muszą sie pokrywać i nie pokrywają się w  99,9% przypadków 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dawid10691 napisał:

Witam. Kupiłem kabelek to lpg stag i chce sprawdzić prawidłowe ustawienie lpg. Moje pytanie czy jak mapa gazowa zielona linia jest poniżej Pb niebieskiej to mieszanka jest za uboga czy za bogata jak to interpretować? 

Zrób autokalibrację, po niej wróć na benzynę i jedz z kimś kto będzie kierował. Jak już będziesz na odpowiedniej drodze to odpalasz vcds i robisz podgląd korekt stft ,odpalasz lpg oraz program staga a na mapie korekt od obrotów dodajesz lub ujmujesz wartości przy różnych obciążeniach silnika tak by zapełnić wszystkie kratki. Z reguły korekty latają +-5% na pb,tak samo ma być na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...