Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx


R4xx

Rekomendowane odpowiedzi

Kieta jest piękna:wub:

Sam mam taką i nie żałuję kupna, jedyne co mi szkoda, to tylko tyle, że jest w B7 a nie w B6:cry:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam87 napisał:

Kiera jest piękna:wub:

Sam mam taką i nie żałuję kupna, jedyne co mi szkoda, to tylko tyle, że jest w B7 a nie w B6:cry:

Ja przestałem mieć wątpliwości, kiedy znalazła się już w aucie :wub::D

Kup drugą :decayed:

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica ładna, tylko chyba trochę zbyt nowoczesna do B6, ale to kwestia gustu użytkownika :)

włącznik z auto jest spoko przy xenonie, jak wyżej Kamil pisał szkoda że odpala światła jeszcze przed uruchomieniem silnika. oczywiście fajnie do niego mieć jeszcze DRL.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MaTeo85 napisał:

kierownica ładna, tylko chyba trochę zbyt nowoczesna do B6, ale to kwestia gustu użytkownika :)

włącznik z auto jest spoko przy xenonie, jak wyżej Kamil pisał szkoda że odpala światła jeszcze przed uruchomieniem silnika. oczywiście fajnie do niego mieć jeszcze DRL.

Fakt, B6 jest już trochę dziad. Stąd lifting przełącznika świateł na chrom, wymiana gałki zmiany biegów czy nowa zaślepka zapalniczki - kiera troszkę bardziej się gubi :grin: 

Z modułem DRL faktycznie temat oświetlenia załatwia się kompleksowo :) Mam ten wynalazek, który daje 30% z drogowych.

A Xenon pewnie i tak wpadnie. Już miałem chrapkę na zestaw, który niedawno @kamil-vag wrzucił w ogłoszenia, ale nazbierało się trochę większych, normalnych wydatków związanych z częściami eksploatacyjnymi i temat reflektorów trzeba było trochę odłożyć :kwasny:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek prezentuje się zacnie . :thumbup1:

Dżwignię biegów obciąłeś o jakieś 4cm  ? .....  :cool1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamp, to są 2 ostatnie kpl bixow na evoxach w tym sezonie, teraz działam kpl dla @Adam87, potem jeden kpl na projektorach biled'owych, żeby samemu zobaczyć jak to świeci i koniec, ciepło się robi, ruszam dalej z budową ? i uwierzcie mi jak się narobię tam cały dzień to nawet przez myśl nie przechodzi mi robienie lamp... I tak do zimy ?

received_466367701379948.jpeg

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dekiel 13 napisał:

Środek prezentuje się zacnie . :thumbup1:

Dżwignię biegów obciąłeś o jakieś 4cm  ? .....  :cool1:

Ta gałka względem B6 ma inaczej osadzone mocowanie, wpadła głębiej :)

10 minut temu, kamil-vag napisał:

Co do lamp, to są 2 ostatnie kpl bixow na evoxach w tym sezonie, teraz działam kpl dla @Adam87, potem jeden kpl na projektorach biled'owych, żeby samemu zobaczyć jak to świeci i koniec, ciepło się robi, ruszam dalej z budową ? i uwierzcie mi jak się narobię tam cały dzień to nawet przez myśl nie przechodzi mi robienie lamp... I tak do zimy

To niedobrze. Najwyżej poczekam do zimy z nadzieją, że nie zrezygnujesz z wykonywania tego mistrzowskiego rękodzieła :decayed: 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, R4xx napisał:

Ta gałka względem B6 ma inaczej osadzone mocowanie, wpadła głębiej :)

Mam /miałem bo zapodałem gałe TTetetki/taką samą ale  u mnie jakoś wyżej było. Obciąłem dziada i wygląda szportowo. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Mam /miałem bo zapodałem gałe TTetetki/taką samą ale  u mnie jakoś wyżej było. Obciąłem dziada i wygląda szportowo. :banan:

A to nie wiem, ja nic nie ciąłem - samo siadło :kox: Ale gdyby było za wysoko też ciąłbym dziada :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszny wybór co do kiery :wink:

Teraz ogarnąć 2din, wrzucić rnse, kolorowy fis i bd kozak :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a to czasem nie jest tak że włącznik w trybie AUTO zapala mijania dopiero przy właściwym sygnale z czujnika światła z lusterka?  Fakt że jak auto stoi w garażu czy innym ciemnym miejscu i włącznik ustawiony jest w trybie AUTO to po przekręceniu zapłonu od razu zapali światła i to jest słabe , ale gdy auto stoi na dworze i jest jasno to przy trybie AUTO na włączniku  światła nie powinny się zapalić.

Miało by to największy sens gdyby B6 miało fabryczny DRL, i tu kłania się poprostu rocznik prawdopodobnie tak to obmyślili bo nie było w tamtych latach obowiązku jeżdżenia całą dobę na światłach, w B7 już to zmodyfikowali dodając właśnie DRL.

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałeś Michał, dlatego fajnie sobie dorzucić DRL i włącznik... Czy to w długie 30% czy w halogeny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichałA4 napisał:

Pany a to czasem nie jest tak że włącznik w trybie AUTO zapala mijania dopiero przy właściwym sygnale z czujnika światła z lusterka?  Fakt że jak auto stoi w garażu czy innym ciemnym miejscu i włącznik ustawiony jest w trybie AUTO to po przekręceniu zapłonu od razu zapali światła i to jest słabe , ale gdy auto stoi na dworze i jest jasno to przy trybie AUTO na włączniku  światła nie powinny się zapalić.

Miało by to największy sens gdyby B6 miało fabryczny DRL, i tu kłania się poprostu rocznik prawdopodobnie tak to obmyślili bo nie było w tamtych latach obowiązku jeżdżenia całą dobę na światłach, w B7 już to zmodyfikowali dodając właśnie DRL.

Dokładnie tak. Dlatego DRL u boku opcji AUTO to absolutne must-have, a jak słusznie zauważyłeś w B6 DRL brak. Pakuje się więc nieoryginalne moduły, co też uczyniłem.

Za dnia włączają mi się światła drogowe z 30% mocą (robią za DRL). Realizuje to dołożony moduł. Tutaj producent spisał się rewelacyjnie, bo włączenie tych świateł następuje po rozruchu samochodu - nie od raz u po zapłonie. Gdy tylko się ściemni i czujnik to wyłapie - moduł DRL wyłącza się a włączają się światła mijania. To wszystko czyni system oświetlenia totalnie bezobsługowym. 

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przełacznik z Auto będzie pasował z B7?

Czy trzeba coś przelutować??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam87 napisał:

A czy przełacznik z Auto będzie pasował z B7?

Czy trzeba coś przelutować??? 

U siebie mam włożony z B7 właśnie. Przełożyłem jedynie pin 11 w pin 13 i bangla.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak drl w Ori wydaniu to dosyć spory problem, a już szczególnie przy xenonach. Znalezienie czegoś co by wyglądało i było totalnie zgodne z przepisami graniczy z cudem, w jakiś sposób mi się to udało, jedyny problem to to że chwilowo jeszcze mam problem z zasilaniem halogenów pod CLH, ale i to opanuję, a wtedy system będzie prawie idealny (jeszcze błąd żarówek po włączeniu halogenów zostanie do usunięcia).

Myślałem też przez chwilę o drl w długich, ale mimo wszystko naczytałem się opinie że mimo 30% też rażą tych z naprzeciwka. No i zawsze ktoś się może przyczepić, plus tego rozwiązania to dosyć niska cena, niestety halo z drl to ponad 400zl.

Co do włącznika świateł można nawet wsadzić te z exeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MaTeo85 napisał:

Brak drl w Ori wydaniu to dosyć spory problem, a już szczególnie przy xenonach. Znalezienie czegoś co by wyglądało i było totalnie zgodne z przepisami graniczy z cudem, w jakiś sposób mi się to udało, jedyny problem to to że chwilowo jeszcze mam problem z zasilaniem halogenów pod CLH, ale i to opanuję, a wtedy system będzie prawie idealny (jeszcze błąd żarówek po włączeniu halogenów zostanie do usunięcia).

Myślałem też przez chwilę o drl w długich, ale mimo wszystko naczytałem się opinie że mimo 30% też rażą tych z naprzeciwka. No i zawsze ktoś się może przyczepić, plus tego rozwiązania to dosyć niska cena, niestety halo z drl to ponad 400zl.

Co do włącznika świateł można nawet wsadzić te z exeo.

U Ciebie halogeny z DRL robią robotę. Fantastycznie Ci to wyszło, ale te ceny ... :facepalm:

Co do legalności.. jak długo jeżdżę (a miałem też taki moduł w poprzednim samochodzie) nigdy nikt się nie przyczepił. W razie problemów zawsze mogę "usterkę" usunąć na miejscu i wyłączyć moduł z przycisku. Jaki budżet, takie wykonanie :decayed: Po zamontowaniu xenonów musiałbym to jedynie przerzucić w halo, żeby lampionów niepotrzebnie nie męczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam87 napisał:

A czy przełacznik z Auto będzie pasował z B7?

Czy trzeba coś przelutować??? 

Wszystko zależy od Twojej wersji przełącznika i z jaką końcówką kupisz z B7. Na forum jest cały temat poświecony zmiany przełącznika.

Polecam przełącznik z b7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 08:24, R4xx napisał:

Obiecałem sobie w marcu dokończyć doposażanie wnętrza. Trochę stresowała mnie perspektywa montażu tych modów (ingerencja w instalację elektryczną, kodowanie) a koszt podzespołów nie ułatwiał pochylenia się nad tym tematem. Po niekrótkim czasie nazbierałem wszystkie potrzebne graty i wpadły:

  • Lusterko wsteczne z czujnikiem światła
  • Przełącznik świateł z opcją AUTO z B7
  • Moduł kierownicy wspierający multifunkcję "Q"
  • Taśma kierownicy 12-pinowa "A"
  • Ścięta kierownica z A4 B8 Lift 

2.jpg

3.jpg

5.jpg

1.jpg

 

4.jpg

I nawet wszystko działa :dance::decayed:

Podziękowania należą się @kamil-vag za trafną diagnostykę przełącznika :wink4:

R4xx marzec (1).jpg

 

Lecisz konktetnie z tematem! Auto prezentuje się świetnie! :thumbup1:

Ta kiera bardzo odmładza wnętrze i wygalda tak, że aż się zastanawiam czy nie dopisać jej do listy modów ... :kox:

To forum wykończy mnie finansowo :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dedpad napisał:

Lecisz konktetnie z tematem! Auto prezentuje się świetnie! :thumbup1:

Ta kiera bardzo odmładza wnętrze i wygalda tak, że aż się zastanawiam czy nie dopisać jej do listy modów ... :kox:

To forum wykończy mnie finansowo :grin:

Dzięki :thumbup:

Kiera to naprawdę rewelacyjna sprawa, polecam każdemu. Sam bardzo długo zwlekałem z zakupem, biłem się z myślami i z drżącą ręką przyłożyłem kartę do terminala kuriera. Teraz patrząc z perspektywy czasu... kupiłbym drugi raz bez mrugnięcia oka. 

To nie forum wykańcza finansowo, to uzależnienie. Wszyscy jesteśmy chorzy :sarcastic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...