Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera


artroskk

Rekomendowane odpowiedzi

@george zgadza się tylko zaraz jeden tłumik dogoni wartość całego wydechu. Biorę środkowy z TW, oglądałem testy, gadałem z ludźmi i byłem w szoku, że wrzucenie jednego środkowego tłumika za niecałe 200 zł potrafi tak wyciszyć całe auto. Może kolega Pawlo miał coś nie tak, ale tyle ile ludzi tyle opinii. Jeden człowiek przejeździł parę lat i cisza, drugi kilkadziesiąt tysięcy km i też cisza i takich opinii jest sporo. Wszystko będzie lepsze od obecnej pseudozabawki z AWG. Będę informował o poczynaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 09:57, artroskk napisał:

Czwarty dzień walki ze śrubą od kombi zaworu... Imbus 5 wyrobił tylko jeszcze większy otwór, torx 30 tak samo, a śruba dalej stoi jak wiadomo co... :D Może uda się ogarnąć to jakimś imbusem 5.5, torxem 35, albo czymś 12kątnym...

226341020-172355244848146-36598651336416

Audi uznała, że też już jest zmęczona i sra na to wszystko... :D

225444521-961473718038866-90946451130779

jaka średnica końcówek wydechu? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko! Milczałem, bo niespecjalnie spędzałem czas przy aucie, do tego nowa praca trochę pochłania czasu, ale patrzcie co mam... Oczywiście tak jak mówiłem, kumpel się pojawił, przyspawał pręta i puściła suka więc kombi zawór już na zewnątrz :)

232378079-569128654247706-29138435958429

Do tego pochwalę się ładnym wężem, który wyciągnąłem. Wygląda na taki, który najlepsze czasy miał już za sobą... Nowy już zamówiony, w czwartek będę to składał, zobaczymy jak pójdzie. Od razu aku naładowałem na prostowniku, bo był kaput.

231409221-224833296075080-81023897485861

Dorwałem też ucho holownicze, bo niestety u mnie go nie było. A po ostatniej akcji na S3 z holowaniem, uznałem że warto mieć. I wiecie co? Wykupię też Assistance, bo w sierpniu koniec ubezpieczenia :)

ucho.jpg

No i co dalej... Poskładać auto, zobaczyć jak się jeździ na nowych lampach, poczekać na termin u kolegi z wydechem, zamówić tłumik, wyciszyć dziada i patrzeć co następnego się popsuje... :D

 

Edytowane przez artroskk
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zaślepisz otwór w puszce filtra powietrza? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R4xx muszę się w ogóle dokładnie tam przyjrzeć jak to wszystko wygląda, ale samej puchy filtra powietrza nie ruszałem. Nic a nic stamtąd nie odłączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartoszSoldier napisał:

Polecam korek od pepsi, idealnie pasuje. Sam ostatnio robiłem :decayed:

Następny :facepalm: a inny patent? :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R4xx i @BartoszSoldier wam chodzi o wąż z SAI z plastikową spinką, który idzie do puchy z boku? Bo ja chciałem wywalać tylko ten kombi zawór i przewody idące do niego. Z jednej strony cienką rurkę idącą do N112, a z drugiej tą metalową zaznaczoną na niebiesko. A wam chyba chodziło o zaślepienie puchy w miejscu zaznaczonym na czerwono. Ja tego węża nie chciałem w ogóle ruszać :)

rurka-od-kombi-zaworu.jpg

 Niemniej jednak, po wczorajszej konsultacji z mega ziomkiem, który wyjaśnił łopatologicznie, jak krowie na rowie temat tych wszystkich SAI, EVAP i ogólnego niepotrzebnego makaronu pod maską, w planach jest przy składaniu auta nie tylko zaślepić kombi zawór i powywalać przewody, ale także wyrzucić SAI i przewód z DV puścić bezpośrednio w kolektor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artroskk napisał:

także wyrzucić SAI i przewód z DV puścić bezpośrednio w kolektor :)

Przy tej opcji trzeba zaślepić miejsce po wężu zaznaczane na czerwono.

Znalazłem obiecujące zaślepki/kapturki silikonowe. Miałem plan uciąć rurkę wychodzącą z puszki filtra powietrza (sam króciec wychodzący z puszki nie jest okrągły, dlatego zostawiłbym kawałek rurki, żeby uzyskać okrągły przekrój) i nałożyć tam taki kapturek, ale nie ma takiej średnicy :decayed: Niemniej jednak coś na dniach wykombinuję, bo chcę się tego pozbyć, więc będę dzielił się info :thumbup:

kapturek-silikonowy-16mm.jpg

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, R4xx napisał:

Następny :facepalm: a inny patent? :decayed:

I tak drutujesz i tak a kupisz pepsi zero to nawet w oczy się nie rzuci bo korek czarny :wink:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R4xx tak tak, normalnie jak wyrzucę SAI to zaślepię korkiem to miejsce w puszce filtra. Miałem zostawiać, ale skoro wywalenie SAI dziecinnie proste to czemu by się jej nie pozbyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BartoszSoldier napisał:

I tak drutujesz i tak a kupisz pepsi zero to nawet w oczy się nie rzuci bo korek czarny :wink:

W sumie dziś korek z takiego napoju to prestiż. :decayed:

Wklejałeś go?

27 minut temu, artroskk napisał:

@R4xx tak tak, normalnie jak wyrzucę SAI to zaślepię korkiem to miejsce w puszce filtra. Miałem zostawiać, ale skoro wywalenie SAI dziecinnie proste to czemu by się jej nie pozbyć... :)

Niepotrzebne dziadostwo pod maską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artroskk napisał:

przewód z DV puścić bezpośrednio w kolektor

Tego bym raczej nie robił, bo pozbywasz się bramki bezpieczeństwa w razie skrajnego przeładowania turbo. 

4 minuty temu, R4xx napisał:

sumie dziś korek z takiego napoju to prestiż. :decayed:

Wklejałeś go?

Można dać korek po cisowiance i dodatkowo na klej, przynajmniej ja tak zrobiłem. Ewentualnie zalać dziurę klejem na gorąco. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przem8 dziękuję za sugestię kolego! Może i faktycznie z tym poczekam, bo on tak nie przeszkadza, ale kombi zawór na pewno do wywalenia i SAI przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, R4xx napisał:

W sumie dziś korek z takiego napoju to prestiż. :decayed:

Wklejałeś go?

Powiedziałbym, że nawet wartość auta podnosi :decayed:

Eeee nie, z obawy aby na pewno nie wypadł bo luźno wchodził to owinąłem izolacyjna dwa razy i jakby stamtąd był :jerk:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 08:49, BartoszSoldier napisał:

I tak drutujesz i tak a kupisz pepsi zero to nawet w oczy się nie rzuci bo korek czarny :wink:

Nie ma co drutować. Trzeba zrobić to porządnie :facepalm::decayed:

IMG_20210806_113952-01.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, R4xx napisał:

Nie ma co drutować. Trzeba zrobić to porządnie :facepalm::decayed:

IMG_20210806_113952-01.jpeg

No już z takimi korkami to bez dwóch zdań - będzie porządnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, R4xx napisał:

Nie ma co drutować. Trzeba zrobić to porządnie :facepalm::decayed:

IMG_20210806_113952-01.jpeg

To jeszcze drina zeby lepiej się trzymał :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...