Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera


artroskk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy przy wymianie amorow itd. skrecili Ci wahacze na opuszczonym aucie, bo zaraz się okaże, że tuleje będą zerwane. Krzywo może stać właśnie przez takie coś. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przem8 koleś robi rajdówki, rozbiera i składa auta. Nawet nie podejrzewam, że w dzisiejszych czasach ktoś mógłby popełnić tak kardynalny błąd. Ale jak najbardziej do sprawdzenia. Stanę dziś na równej, płaskiej drodze i zmierzę dokładnie jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu wymienił Ci amory i nawet nie zobaczył, że auto krzywo stoi?

Chcesz mu teraz dać sprzęgło do roboty?

W życiu nie robiłbym u typa kolejnych napraw, zanim pierwszej zj**... nie poprawi.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek_f No mocno się waham i chyba podziękuję za to sprzęgło. Poprzestanę na zrobieniu zawiasu jak należy i oddam gdzie indziej. Najlepsze jest to, że to nie jest jakiś Mirek ze stodoły tylko koleś z fajnym warsztatem i naprawdę mega opiniami, każdy chwalił, ale widocznie ja miałem pecha. No nic, w ciągu dwóch lat byłem u 9 różnych mechaników z moimi autami. Dobiję do dziesiątego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artroskk napisał:

@krzysiek_f No mocno się waham i chyba podziękuję za to sprzęgło. Poprzestanę na zrobieniu zawiasu jak należy i oddam gdzie indziej. Najlepsze jest to, że to nie jest jakiś Mirek ze stodoły tylko koleś z fajnym warsztatem i naprawdę mega opiniami, każdy chwalił, ale widocznie ja miałem pecha. No nic, w ciągu dwóch lat byłem u 9 różnych mechaników z moimi autami. Dobiję do dziesiątego... :)

Dziś samochody naprawia się na sztukę. Jeden odhaczony i następny. Sam nie zrobisz to nie będziesz miał. Niestety. Też nieraz nie chce mi się okrutnie czegoś robić, ale jak tylko pomyślę, co można po drodze zepsuć.. zabieram się do pracy. Jak mechanik to tylko obsługa klimy, wulkanizacja, geometria, lakiernik i rozrząd (chociaż tu też coraz bardziej przekonuję się, że muszę podejść do tematu sam). 

Powodzenia życzę w dalszych bojach. Oby pochylił głowę i zrobił jak należy to, co spartaczył. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artroskk@R4xx
Ja czasami przy robieniu auta jestem tak mega wkur..., tyle rzeczy idzie nie tak przy autach w tym wieku, ale jak tylko pomyślę sobie ile więcej Ci wszyscy partacze mogliby zepsuć to chwilowo mi przechodzić. Pieniądze nie są problemem i czasami naprawdę wolę oddać, bo nie chce mi się siedzieć w garażu czy pod blokiem jak trzeba coś zrobić, ale myśl o tym że albo będę musiał oddawać na poprawkę (a jak raz spierdzieli ktoś to drugi raz napewno nie zrobi zgodnie ze sztuką) albo po prostu będzie to zrobione po łebkach to wolę iść i "zepsuć sam".

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Patryk14 napisał:

@artroskk@R4xx
Ja czasami przy robieniu auta jestem tak mega wkur..., tyle rzeczy idzie nie tak przy autach w tym wieku, ale jak tylko pomyślę sobie ile więcej Ci wszyscy partacze mogliby zepsuć to chwilowo mi przechodzić. Pieniądze nie są problemem i czasami naprawdę wolę oddać, bo nie chce mi się siedzieć w garażu czy pod blokiem jak trzeba coś zrobić, ale myśl o tym że albo będę musiał oddawać na poprawkę (a jak raz spierdzieli ktoś to drugi raz napewno nie zrobi zgodnie ze sztuką) albo po prostu będzie to zrobione po łebkach to wolę iść i "zepsuć sam".

Finalnie taka naprawa nieraz kosztuje więcej jak u mechanika, ale ile się nauczymy - to nasze. Z takich jak my tworzy się to forum. Sami specjaliści i fachmistrzowie. DIY same się nie tworzą :decayed: 

Edytowane przez R4xx
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R4xx I chyba zacznę robić wszystko sam. Czasem nawet bardziej się opłaca zepsuć, naprawić po sobie i zrobić jak należy, aniżeli oddawać do "fachowców". A nawet jak wyjdzie drożej to wiedza jest bezcenna...

@Patryk14 Też właśnie szedłem tokiem myślenia, że nie chcę oszczędzać i dziadować więc oddam do człowieka, który uchodzi za najlepszego speca od zawiasu i się przejechałem. Chyba trzeba się pogodzić, że jeśli się chce mieć chociaż mały "projekt" to człowiek jest skazany na DIY. Lepiej inwestować w narzędzia niż robociznę... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę inna fotka, ale związana z autem więc dodam! :D Pewien Pan zaproponował mi ten oto banknot za dwa halogeny z mojego starego zderzaka. Grzechem byłoby się nie zgodzić. Ja jestem bogatszy o paczkę, a zderzak nadal pójdzie w fajnej kasie.

209474918-4028794113882468-7240039248709

Oprócz tego, zmierzyłem wczoraj na podwórku odległość od górnego rantu felgi do błotnika... Prawe koło 9.2 cm, lewe, 13.1 cm. Potem przejechałem parę kilometrów, stanąlem na równym parkingu - lewe 10.4 cm, prawe 10.9 cm. Tak jakby coś się ułożyło, ale japa dalej jest. W poniedziałek oddaję na poprawkę, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Stuningowałem swoją kierownicę! Tuning pod tytułem obcięcie tapeciakiem nadmiaru sterczącego materiału... :D Tak wiem, tragicznie wygląda, ale kierownica i tak do wymiany będzie i nie ma co w nią inwestować...

210425932-2932774470323474-4890228095925

Następna sprawa to umyłem wahacze i je wystawiłem, jako nadające się do regeneracji. Od razu to w aukcji zaznaczyłem, bo są zmęczone trochę i nie chcę żeby komuś się stała krzywda, ale wiem że ludzie regenerują oryginalne wahacze i śmigają, że aż miło. Z niebieskiej B6 sprzedałem cały komplet to i tu sprzedam :)

212910968-530885024769474-70160341761742

Następna sprawa to delikatne smaczki... Chromowana ramka grilla i środkowej kratki zderzaka będą w czarnym dipie, a do tego spróbuję coś zrobić z zaciskami. Czy się uda - zobaczymy.

212688578-362527952191684-51566766975750

I na koniec weekendu zafundowałem jej malutką sesję... Na żywo kozak, ale na zdjęciach... Powiem tak - profesjonalnym fotografem na pewno nie zostanę, ale łapcie :D

212688626-323051576127067-12766953290185

209317742-1932926710188236-4017817178007

Dzisiaj auto idzie do mechaniką na wymianę talerzyków. Następnie pójdzie na geometrię do człowieka, który serio jest specem w tej dziedzinie. Tak, to ten sam co zawsze kasuje mnie sporo, ale przynajmniej robi robotę jak należy. I wiecie co, chyba o temat sprzęgła też go zapytam i zrobię to u niego. Coś za coś. Może tak lepiej żeby płacić krocie, ale mieć zrobione jak należy, ale w sumie to sami oceńcie:

1. Raz mi wspawał plecionkę, pospawał dziury na wydechu na całej długości = 120 zł

2. Raz mi wymienił zwrotnicę (miałem swoją) i zrobił geometrię = 470 zł. Za głowę się złapałem, ale pewnie roboty było, bo każdy wahacz musiał porozpinać i wszystko poprzekładać a sama geometria nie jest tania.

3. Raz mi zmieniał przewód olejowy turbo = 370 zł. Wkurwiłem się, bo sprawne używki były po 70-80 zł, a sama część wyszła z 300 zł, ale tłumaczył to że on takich części używanych nie wrzuca, bo potem problemy z fakturami, reklamacjami itp, no niech będzie.

W sumie sami oceńcie czy dużo czy mało, ale wiem tyle że ilekroć czegoś się dotykał to zawsze robota była wykonana dobrze. Jeden raz zj***ł, bo nie podłączył czujnika temperatury, sekunda roboty :)

W sumie u obecnego mając swoje wahacze i amortyzatory, za wymianę zapłaciłem 450 zł, zepsuł po drodze przełącznik LPG, nie przełożył talerzyków, a i tak geometrię też muszę zrobić. Ale się rozpisałem huhu, w kontakcie jak coś! Aha i właśnie, sprzedałem kratki starego zderzaka za 80 zł, stonks :D

Edytowane przez artroskk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artroskk napisał:

2. Raz mi wymienił zwrotnicę (miałem swoją) i zrobił geometrię = 470 zł. Za głowę się złapałem, ale pewnie roboty było, bo każdy wahacz musiał porozpinać i wszystko poprzekładać a sama geometria nie jest tania

Na cenę wpłynęło na pewno utleniające się aluminium. Często trzeba poświęcić sporo czasu na grzanie tak, aby nie uszkodzić zwrotnicy.

Wydaje mi się, że ceny są akceptowalna zwłaszcza jeżeli gość robi porządnie robotę. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@george auto zawiezione na poprawkę. Przy ustawianiu się na geometrię, zapytam o koszt ogarnięcia sprzęgła i dam znaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrałem od mechanika, talerzyki przełożone i od razu lepiej wygląda, ale foty nie robiłem. O dziwo nic nie wziął, a myślałem że sobie coś policzy. Fakt niby on zawalił sprawę z talerzykami, ale wiecie jacy są mechanicy... No ale tak czy siak miło :) Przemyślę co z tym sprzęgłem, czy u niego czy gdzieś indziej. Na razie jestem umówiony na geometrię na wtorek.

Wczoraj byłem u znajomego na obgadaniu tematu wydechu i wstępne przymiarki. Generalnie po całej długości mam za wąski wydech, do tego trochę dziurawy co może też wpływać na moc... Na początek wywalimy końcowe puchy, pospawamy dziury w wydechu i doraźnie tak pojeżdżę. Jeśli przy przelocie będzie zbyt irytująco, wspawamy jakiś środkowy tłumik i tyle przy pierwszym podejściu. Bo drugim podejściem będzie cały wydech od początku do końca poskładany po bożemu z tłumikami jak należy, ale do tego trzeba hajsu, muszę pozamykać inne tematy.

A temat przelotu dlatego, że... Nudno w tym aucie, trochę wrażeń by się zdało. Myślałem o twardej odcince i popsach żeby chociaż trochę banan na ryju był :) Temat wstępnie obgadany u człowieka, u którego stroiłem wóz

Przechwytywanie.jpg

Następna sprawa to padł pomysł na pomalowanie ramki grilla i ramki środkowej kratki zderzaka na czarno. Plastidip kupiony więc na dniach się za to wezmę. Do tego uznałem, że fajnie pomalować zaciski żeby się wyróżniały... No i jak pięknie nasuwa się tekst "oczekiwania vs rzeczywistość"... :D Nie chcę mi się zwracać, może psiknę, zawsze to lepiej jakikolwiek kolor niż rdza na zacisku

oczekiwanavs.jpg

Będę się chwalił na znakach jak ramki siadły w plastidipie, na łączach! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artroskk napisał:

A temat przelotu dlatego, że... Nudno w tym aucie, trochę wrażeń by się zdało

:thumbup:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekS4 widzę, że już mam zwolennika przelotu? :D Haha zobaczymy jak to będzie, ale luźniejszy wydech pozwoli na jakieś większe wrażenia z jazdy, strzały itp. Spróbujemy zrobić to tak żeby było ciekawiej, ale bez wiochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz zrobić jutro zrób dziś! Czy jakoś tak... :D

211772462-318596623262479-16457650134313

Szczerze? Na fotkach nie widać prawie różnicy, bo jednak karoseria jest jasna, ale na żywo jest naprawdę git. Oczywiście tak słabo widać, że powiem o co chodzi... :D Ramki grilla i dolnej kratki w plastidipie. Szału nie ma, ale już widzę że z ciemną lampą fajnie siądzie... Jakoś nie mogę się przemóc żeby zasypywać zdjęcia milionem filtrów, wolę takie "prawdziwe, surowe", może to błąd.

W ogóle chyba B6 zaczyna być w miarę ładna i zwraca uwagę... Wczoraj młody chłopak mnie zaczepił jak wysiadałem z auta i powiedział, że super furka, jaki silnik, ile mocy i tak sobie z 15 minut gadaliśmy... Za to właśnie lubię motoryzację, że podchodzi do Ciebie obcy typ, macie wspólną zajawkę i gadacie jak najlepsze ziomki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób czarne, dobrze to wygląda wtedy. Ja polecam bi-ledy, robią robotę. Na gotowo 1700 zł - nic nie wysyłasz tylko czekasz na lampy. Możesz podpytać gościa https://www.facebook.com/dudicarsandparts/
 

214129678_172578148189233_8308506112317435413_n.jpg

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@traczu_lca to w Legnicy takie cuda jeżdżą? Nie wiem czy nie widziałem Cię kiedyś w Jaworze... :) A co do lamp: biled odpada, bo nie wywalę dwóch kafli na lampy gdzie w nocy jeżdżę dosłownie 5% czasu. Czarny środek to oczywistość, ale myślałem o bihalogenie, bo i tak brak sprysków i samopoziomu. Mam człowieka, który zrobi mi bihalogen na Helli 3, psiknie środek na czarno, wyczyści lampy i spoleruje klosz za 600 zł wszystko. Z czasem będę mógł bez żadnej rzeźby, dorzucić P&P żarnik i przetwornice i będą bixenony. Może wyrezam też spryski i samopoziom. Totalnie mnie biled nie jara, nie lubię tego chamskiego odcięcia i świecenia zero-jedynkowego więc dla mnie tylko bix. Ciężko mnie przekonać do biled :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Lca, po sąsiedzku ;- ). Co do lamp, to, co kto lubi, ale fakt kupa kasy za nie. Z tym, że lampy zawsze można wyciągnąć i sprzedać. Też mam drugi komplet lamp na bihalogenie z soczewą Hella Intemo chyba, psiknięte na czarno, od gościa o niku "Gwerty", do tego h7 led od Promotora.

PS.
W tą sobotę masz VAG&Grill Vol.8, 30 km od Legnicy.

https://www.facebook.com/events/733718193935001

PS.2.
Po boxie i felach idze poznać :- D

216524175_1189463894899796_4718614451357301121_n.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@traczu_lca a to nie widziałem, bo czerwoną felgę bym zauważył :D No właśnie ja raczej u Gwertego bede robil, raz mi robił i zadowolony byłem :) Czyżbyś ten drugi komplet bihalo miał na sprzedaż? LEDy miałem w B5 od Promotora i w B6 teraz. W zwykłej soczewce H7 to nie świeci. Wrzuciłem zwykłe Philipsy H7 i w końcu widzę coś na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...